Προς το περιεχόμενο

Φυτικός τόνος από την Finless Foods για… σούσι από το 2022


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν μας έφταναν τα ήδη τροποποιημένα που τρώγαμε μέχρι τώρα , έρχεται στο μενού τόνος vegan edition. Αν είναι από απλά λαχανικά πάει και έρχεται , θα είναι όμως; Θα μου πείς απο την άλλη αν τρώω ήδη 100 μεταλλαγμένα , 1 ακόμη πόσο κακό θα κάνει;  Απλά με στεναχωρεί η κατεύθυνση που έχει πάρει το θέμα διατροφής και το μέλλον της.

  • Like 8
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 86
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, zio10 είπε

Εγώ για κάποιον περίεργο λόγο είμαι υπέρ τέτοιων προσπαθειών, όπως και αυτών για το τεχνητό κρέας πχ. 

 

Οταν θα τρως μονο τετοια κατασκευασματα , μετα θ'ανοιξεις εργοστασιο παραγωγης πλαστικων , θα γλυτωσεις και απο το χαρτι υγειας για καποιο περιεργο λογο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φυτικός τόνος δεν υπάρχει και ούτε θα υπάρξει ποτέ 

κατασκευασμένο φυτικό προϊόν που να μοιάζει με τόνο μπορεί να γίνει όπως και πολλά αλλά όπως τον λαπά που φτιάχνουν και μοιάζει με κασέρι!

παρά ταύτα έχω μια απορία τα φυτά να τα κόβουμε να τα τρώμε να τα αλλάζουμε τον αδόξαστο και τα ζώα να μην τα πειράζουμε αυτό είναι σωστό!

αυτό που πρέπει να κάνουμε όλοι είναι να τρώμε όσο χρειάζεται και όχι από χόμπι και το χειρότερο μην τα πετάμε 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, pao13 είπε

παρά ταύτα έχω μια απορία τα φυτά να τα κόβουμε να τα τρώμε να τα αλλάζουμε τον αδόξαστο και τα ζώα να μην τα πειράζουμε αυτό είναι σωστό!

Εχεις κόψει ποτέ ένα μαρούλι; 

Εχεις σφάξει ποτέ ένα γουρούνι; 

  • Like 1
  • Thanks 2
  • Confused 1
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλες αυτές οι μαλακίες με τα τεχνητά θα πεθάνουν πολύ κοσμάκη. Πετάνε μια αράδα συστατικά τα οποία τα ακούμε για πρώτη φορά για να φτιάξουν την υφή, τα βομβαρδίζουν και με ένα πακέτο χημικών για γεύση και άρωμα και έτοιμος ο ντεμεκ τόνος. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο τεχνολογικο site Insomnia βρισκομαι;

Ετσι οπως το πατε οι αγγελιες θα αξιζουν περισσοτερο ως ειδηση....

Επεξ/σία από Nvidiaman
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, Nvidiaman είπε

Ετσι οπως το πατε οι αγγελιες θα αξιζουν περισσοτερο ως ειδηση....

Οι ειδήσεις έχουν μεγαλύτερη αξία, χάρη σου κάνουν που δεν τις βάζουν στις αγγελίες για να τις αγοράσεις 🦄😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες, τα πράγματα είναι απλά.

Η ζήτηση τόνου σε όλον τον κόσμο αυξάνεται (είναι ωραίο το σούσι, δεν διαφωνώ).

Όμως δεν υπάρχουν άπειροι τόνοι. Τα κοπάδια καταρρέουν και οι ωκεανοί αδειάζουν. Συνεχώς στην ψαραγορά του Τόκιο φέρνουν όλο και μικρότερους τόνους.

Όσο κι αν δεν μας αρέσει, αυτή είναι η μόνη βιώσιμη λύση - αν θέουμε να συνεχίσουμε να τρώμε σούσι στις ποσότητες που τρώμε.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Nvidiaman είπε

Στο τεχνολογικο site Insomnia βρισκομαι;

Ετσι οπως το πατε οι αγγελιες θα αξιζουν περισσοτερο ως ειδηση....

Ακριβώς αυτό λέω και εγώ ,αντί έστω να έχουν μια είδηση για την E3, έχουν ότι ποιο άσχετο με την τεχνολογία υπάρχει για τέτοιο forum.
Μόνο οι ειδήσεις που δημιουργούν flame είναι πάντα πρώτες , π.χ. Apple,Samsung,Microsoft,Sony κλπ.
Eπησις ποσες φορες εχει τύχει να διαβάσω μια είδηση σε ένα άλλο site, και εδώ στο insomnia να το εχουν βάλει 3 μερες μετά ξέρω γω,....εχει χαλάσει πολύ το Insomnia τα τελευταία 2 με 3 χρόνια δεν είναι όπως παλια....
 

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...