Προς το περιεχόμενο

Diablo II: Resurrected


mordred

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 443
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, JiovanniGeorgeo είπε

:o 

Από rez στο merc;

Δεν την επιασα την αργκο . :) Καθε φορα που πεθαινεις στο παιχνιδι , χανεις χρημα. Καποιο ποσοστο των χρηματων υποθετω. Δεν εχει σημασια αν τα εχεις πανω σου ή στο stash. Τα χανεις.
Πηγα στον Duriel με σχεδιο :) Tank follower ...  παιζω sorceress ξεχασα να πω. Δεν μπορω να πω , αντεξε ο follower... 5 δευτερολεπτα περιπου ! :) Ηταν αρκετα ομως για να σπαμαρω spells και μετα να τρεχω σαν πουτανακι γυρω γυρω :)
2-3 προσπαθειες και εφυγε...

Επεξ/σία από mphxths
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ποια αρκγό.

 

Τα περισσότερα gold late-game τα χρειάζεσαι για να rezάρεις το Act2 mercenary.. :P

 

Έλα σε είχα για πιο προ. Τώρα που το παρατηρώ, ΠΑΙΖΕΙ και το ladder gaming να είναι λίιγο πιο δύσκολο από το offline στο τελευταίο patch που παίζαμε μέχρι χθες; Ή είναι ιδέα μου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, JiovanniGeorgeo είπε

Τα περισσότερα gold late-game τα χρειάζεσαι για να rezάρεις το Act2 mercenary.. :P

Ααα , οχι ενταξει ο merc δεν ηθελε πολλα λεφτα. Σκεψου οτι ειχα περιπου 180-190k και ο merc ηθελε 3k για το rez του.
Αν πεθαινα 3-4 φορες παραπανω , θα υπηρχε θεμα και με αυτον...
Με το ladder δεν προκειται να ασχοληθω , οπως δεν ασχοληθηκα και με τα seasons στο Diablo 3. Δεν ψηνομαι καθολου να ξεκινω characters απο την αρχη για να flex-αρω το e-penis μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mphxths είπε

Δεν την επιασα την αργκο . :) Καθε φορα που πεθαινεις στο παιχνιδι , χανεις χρημα. Καποιο ποσοστο των χρηματων υποθετω. Δεν εχει σημασια αν τα εχεις πανω σου ή στο stash. Τα χανεις.
Πηγα στον Duriel με σχεδιο :) Tank follower ...  παιζω sorceress ξεχασα να πω. Δεν μπορω να πω , αντεξε ο follower... 5 δευτερολεπτα περιπου ! :) Ηταν αρκετα ομως για να σπαμαρω spells και μετα να τρεχω σαν πουτανακι γυρω γυρω :)
2-3 προσπαθειες και εφυγε...

Έτσι είναι ακόμα από τη beta που είχα παίξει?😁

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νταξ δοκιμασία είναι. Μας φάγατε με το ladder.

 

Νομίζω μόλις έπεσε ο σέρβερ. Όλοι κλαίνε στο lobby. Έφτασα δυο chars στα 7lv από 17.30 που παίζω, και άπλωσα και μαγείρεψα και ένα τοστ.

 

Αύριο πάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, JiovanniGeorgeo είπε

Νταξ δοκιμασία είναι. Μας φάγατε με το ladder.

 

Νομίζω μόλις έπεσε ο σέρβερ. Όλοι κλαίνε στο lobby. Έφτασα δυο chars στα 7lv από 17.30 που παίζω, και άπλωσα και μαγείρεψα και ένα τοστ.

 

Αύριο πάλι.

Τοση ωρα επαιζα κανονικα. Τωρα σταματησα. Απο μονος μου :) Κανενα θεμα ολη μερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, mordred είπε

Remake ειναι σε game του 2000 τι περίμενες ακριβώς; Τα qol ποια είναι ακριβώς που λείπουν;... Aπό τα βιντεο πάντως το last epoch όμορφο είναι αλλά πολύ flashy για τα γούστα μου

remaster ειναι

Remake ειναι παιχνιδι φτιαγμενο απο την αρχη

Επεξ/σία από firepc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάτησα τα 20 με αρκετό χρόνο hunting σε άλλων τα rooms. Κατάφερα να τσιμπήσω και αντικείμενα τους από boss drops κ.α.

Μου θύμισε τα invasions του mmorpg c9. Απλά σε κάθε kill παίρνεις ένα καλό chunk of their gold εδώ και 'έτσι κάνω sustain τα potion που έκαψα. :P

Μαζεύω αφτιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Normal - Baal - farm status ... check :) 

Λοιπον , τελειωσα το normal (sorceress) , ετρεξα και μερικα runs στον baal μπας και βγαλω κανα αντικειμενο της προκοπης και σκεφτομαι να ξεκινησω το "nightmare". Level 39-40.

Απο ολα τα fights τα πιο δυσκολα ηταν ο Duriel , οι ancients , και τα baal minions. Ο duriel ενταξει , σκαει νωρις στο παιχνιδι , δεν εχεις ακομα ανοιξει τα σοβαρα skills , περιορισμενος χωρος... λιγο πολυ αναμενομενο.
Οι ancients , αν δεν εισαι tank char , η λυση ειναι μια... τρεχεις :) Προσωπικα δεν πεθανα σε αυτους , αλλα δεν σταματησα να τρεχω ποτε. Εβγαζα hydras , μεχρι που πεθαναν οι 2 απο τους 3 , και τον 3ον που ειχε fire immunity το επαιξα face to face. Δεν βαραγε πολυ.
Τα minions του baal , πολυ γαμημενα . Καποια απο αυτα , απλα τρεχουν σαν τον flash καταπανω σου. Και βαρανε ασχημα. Για αυτο προβλεπεται πληρης εκκαθαριση του χαρτη για να εχεις την ανεση να τρεχεις περαδωθε. Πολυ με βοηθησε ο follower που ειχε freeze attack ... οπότε εσκαγα hydras , o follower freeze και εγω σπαμαρα fireballs... Υπηρχαν mobs που ηταν stunlocked απο τον follower... μεγαλη βοηθεια. 
Οσον αφορα το fight με τον baal , απο τα πιο ευκολα και δεν το περιμενα. Ειχα κρυφτει πισω απο μια γωνια (ωστε να μην με χτυπανε κατι aoe attacks που εχει) και εσκαγα απανωτα hydras στην μαπα του baal , ε καποια στιγμη πεθανε... πολυ ανετη μαχη.

Τελος , πρεπει να επενδυσω σε κανα cold skill , γιατι μια δυο φορες που επεσα σε fire immune mob boss , ηταν μεγαλη μαλακια...

Επεξ/σία από mphxths
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ζηλεύω 😛

Εγώ ακόμη περιμένω το γαμωpatch από αυτήν την άχρηστη εταιρεία, μπας και μπορέσω να τρέξω το game...

Κατά τα άλλα ποτέ ξανά προπαραγγελία σε αυτά τα ζωάδια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, nevermore είπε

Σας ζηλεύω 😛

Εγώ ακόμη περιμένω το γαμωpatch από αυτήν την άχρηστη εταιρεία, μπας και μπορέσω να τρέξω το game...

Κατά τα άλλα ποτέ ξανά προπαραγγελία σε αυτά τα ζωάδια...

Τι patch ? Τι προβλημα εχεις δηλ ?

Σε αλλα νεα , πηγα μια βολτα απο το twitch να δω τι κανουν οι streamers εκει περα... Το οτι εχουν φτασει lvl90 και φαρμαρουν hell , μεσα σε 3 μερες...το λες και καταντια. Ολοι κλασικα παιζουν sorceress και τρεχουν με teleport και καθαριζουν συγκεκριμενα bosses για drops... 
Απολαμβανουν παιχνιδι δηλ τωρα αυτοι ? Οκ θα μου πει καποιος streamers ειναι ... πρεπει να βγει ο επιουσιος... αλλα και παλι , ξεφτιλιζουν το παιχνιδι...

Ξεκινησα να παιζω nightmare , και δεν ξερω πως να στησω την sorceress... να την παω one-element build και να κλαιω σε πιθανα immunities ?  Ή να επενδυσω σε 2 elements και να ευχομαι να μην σκασει συνδυασμος τους σε immunity... δεν φτανουν οι ποντοι ρε γαμωτο ....

Επεξ/σία από mphxths
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...