Προς το περιεχόμενο

Diablo II: Resurrected


mordred

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Lazostat είπε

Στον duriel ειχα διαβασει οτι θελει να πινεις καμια 10αρια απο τα κιτρινα Potions πριν μπεις για μαχη. Ουτε εγω το ηξερα.

O duriel , οπως προειπα δεν βαραει δυνατα. Ειμαι sorceress και αντεχα ευκολα 2-3 χτυπηματα του. Αφου αντεχονται 2-3 χτυπηματα , απλα καταπινεις potions και συνεχιζεις να κινεισαι. Το θεμα με τον μαλακα ειναι το freeze που κανει και κινεισαι λες και εισαι σε slow motion.
Αν εχεις cold resist ή/και half freeze duration ή κατι σχετικο , τοτε δεν μενεις freeze-αρισμενος πολυ ωρα και δεν τρως πολλα χτυπηματα μαζεμενα...
Επισης ο duriel εχει και τον ψυχολογικο παραγοντα. Μπαινεις στο δωματιακι , κανει charge πανω σου και αρχιζεις και βαρας κουμπια στην τυχη :) Εκει θελει ψυχραιμια :) 
 

1 ώρα πριν, Lazostat είπε

Επειδη δεν θυμαμαι καθολου απο multiplayer, οταν πεφτουν τα drops ειναι οποιο προλαβει να τα παρει; Δλδ αν παιζεις 8αδα και πεσει κανενα τρελο unique ή rune τι γινεται;

Δεν εχω ιδεα . Λιγο στην beta επαιξα με αλλους και λιγο που εχω δει σε streams... ειναι φαση οποιος προλαβε προλαβε και τσιμπησε το loot :) Υποτιθεται οτι παιζεις με φιλους σε τετοιες καταστασεις και μοιραζετε το loot μεταξυ σας αναλογως τι χρειαζεται ο καθενας.
 

58 λεπτά πριν, nevermore είπε

Θα πάω για tornado/hurricane build οπότε πρέπει να τσεκάρω τι χρειάζεται

Σε κατι τετοιο δηλ. Σαν caster δηλ θα συμπεριφερεται...
 

58 λεπτά πριν, nevermore είπε

Θα σε κάνω add το βραδάκι όταν κοιμηθεί η μικρή

Αχ πως φαινεται οτι εισαι πρωταρης. Οταν παιζουμε diablo , τα παιδια τα στελνουμε στα κοντινοτερα φαναρια , να βγαζουν λεφτα , γιατι εμεις εχουμε παρατησει παιδια , δουλειες , φιλους , οικογενειες.... ΖΩΗ :) 

Επεξ/σία από mphxths
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 443
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, mphxths είπε

O duriel , οπως προειπα δεν βαραει δυνατα. Ειμαι sorceress και αντεχα ευκολα 2-3 χτυπηματα του. Αφου αντεχονται 2-3 χτυπηματα , απλα καταπινεις potions και συνεχιζεις να κινεισαι. Το θεμα με τον μαλακα ειναι το freeze που κανει και κινεισαι λες και εισαι σε slow motion.
Αν εχεις cold resist ή/και half freeze duration ή κατι σχετικο , τοτε δεν μενεις freeze-αρισμενος πολυ ωρα και δεν τρως πολλα χτυπηματα μαζεμενα...
Επισης ο duriel εχει και τον ψυχολογικο παραγοντα. Μπαινεις στο δωματιακι , κανει charge πανω σου και αρχιζεις και βαρας κουμπια στην τυχη :) Εκει θελει ψυχραιμια :) 
 

 

A Thawing Potion instantly removes the consequences of taking Cold damage. You also receive +50 Cold Resistance and +10 to maximum Cold Resistance for 30 seconds.

Λιγο πριν μπεις μεσα, πινεις 3 Potions εσυ και δινεις αλλα 3 στον Merc. Παει ο duriel.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Lazostat είπε

A Thawing Potion instantly removes the consequences of taking Cold damage. You also receive +50 Cold Resistance and +10 to maximum Cold Resistance for 30 seconds.

Λιγο πριν μπεις μεσα, πινεις 3 Potions εσυ και δινεις αλλα 3 στον Merc. Παει ο duriel.

Ναι κατι πηρε το αυτι μου για αυτα τα potions...αλλα δεν ειχα χωρο στο stash :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα και απο μενα παιδια νεος και εγω εφτασα εναν Barbarian 22 lvl .... Κατι ασχετο ξερει κανεις τι θα ειναι το ladder ??? και ποτε θα ανοιξει ???

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/10/2021 στις 12:55 ΜΜ, mphxths είπε

 

*Προς ολους* - Εχω μαζεψει αρκετα unique/sets για διαφορους chars ή/και γενικου ενδιαφεροντος. Οποιος θελει κατι απλα μου λεει. Τελειωνει ο χωρος στα stash , οχι τιποτα αλλο δηλ :)

κανε μας ενα add Xorxhs#2564

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, billvwrulez είπε

Κατι ασχετο ξερει κανεις τι θα ειναι το ladder ??? και ποτε θα ανοιξει ???

To ladder αν δεν κανω λαθος θα ειναι κατι σαν τα seasons στο Diablo 3. Θα ξεκινας char απο την αρχη δηλ και οποιος φτασει πιο ψηλα... Reset τα παντα μετα απο Χ χρονικο διαστημα και παλι απο την αρχη. Για εμενα ολα αυτα ειναι δελεαρ της εταιριας να βαζει τους παιχτες να παιζουν συνεχως και να αναθερμαινει το ενδιαφερον τους. Δεν με τραβαει κατι τετοιο και να μην ανοιξει και ποτε δηλ :) 

Μόλις τώρα, Xorxhs! είπε

κανε μας ενα add Xorxhs#2564

Done.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Xorxhs! είπε

καλύτερα να ειναι ενα το ladder χωρίς reset, ώστε να μην πηγαινει χαμένος ο κοπος σου

Τοτε τι νοημα θα εχει το non-ladder gameplay ? :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Xorxhs! είπε

Καθαρισε ο mphxths. Σε ευχαριστω για τα items και τη βοηθεια

Τιποτα , αδειασε το stash μου πλεον , θα βγαλω items απο το inventory επιτελους !! Περα απο την πλακα , δουλιτσα να γινεται για ολους μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλευα ολη μερα να βρω items που σηκωνουν runewords. Αφου επεσαν καναδυο που ηθελα , επρεπε να βαλω sockets. Ακλαφτα πηγαν τα runes/gems. Δεν βγηκαν οσα sockets επρεπε...
Τελικα σταθηκε τυχερος ο merc . Επεσε polearm - 4 sockets και του βαλα runes.

Αυτα που θελω ειναι ...
1. Dusk shroud (ή οτιδηποτε σε armor) , 4 sockets , white , το τελειο. Αλλιως dusk shroud / 0 sockets / white . Και αμα βγουν τα 4 sockets με τον cube να με χεσετε :) 
2. Οτιδηποτε mace class  , 4 sockets , white .
3. Shield , 4 sockets , white. Ιδανικα , monarch shield. Αλλιως οτιδηποτε με 4 sockets.

Eχετε τα ματια ανοιχτα ετσι ? Δεν χαζευουμε !! :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, CHG7 είπε

Έχω monarch να σου δώσω. Και μια έτοιμη spirit monarch αν θες.

Κάνε με add Chgeorge7#2162

Να ευχαριστησω και δημοσια τον @CHG7 που μου εδωσε (μεταξυ αλλων) spirit monarch και essences να κανω respec γιατι με το strength που ειχα και το strength που ηθελε η ασπιδα , θα επρεπε να ανεβασει το level cap η blizz ... δεν μου εφταναν τα διαθεσιμα levels :) 
Βοοst-αριστηκε η sorc μετα απο αρκετες μερες ... "ξηρασιας". Εχει ψωμι ακομα η υποθεση... αρκετο gear ακομα να μαζευτει... θα ναι μακρυς χειμωνας :) 
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς απανταχου ναυτιλομενους : Οποιος εχει "vex rune" για σπρωξιμο , ας με ενημερωσει. Ειναι το μοναδικο που μου λειπει για να συμπληρωσω ενα runeword που θελω. Ειναι σπανιο rune , πιο πιθανο να μπορει καποιος να το φτιαξει απο αλλα μεσω cube ( 2 x gul + ruby ).

Διδεται αμοιβη !! :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...