Προς το περιεχόμενο

Diablo II: Resurrected


mordred

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 minutes ago, xtrmsnpr said:

Ρε μπρο  peace out! Δεν έγινε και τίποτα που δεν συμφωνούμε

Εννοείται. Απλά δεν έχει νόημα να συνεχίσουμε την κουβέντα πάνω στο θέμα. Δεν θα κρατήσουμε και μούτρα. :P

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, mphxths είπε

Ξεκινησαμε μια κουβεντα , στα μισα καταλαβες ποσο λαθος εισαι και μετα αρχισες να τρολαρεις λεγοντας οτι τα remakes πρεπει να τα δινουν στα 15 ευρω μαξ , ενω κανονικα επρεπε να τα χαριζουν. Δεν νομιζω να τα εννοουσες αυτα , για αυτο λεω οτι τρολαρεις. Εκτος και αν τα εννοεις οποτε ναι , υποστηριζεις την υπογραφη σου πληρως.
Ελευθερη αγορα ειναι , κανενας δεν σου επιβαλλει να αγορασεις κατι. Αν θεωρεις οτι η τσεπη σου αντεχει μεχρι 15 ευρω αποδεκτο . Αυτο δεν σημαινει οτι τοσο πρεπει να κοστιζει ενα remake. Ενα remake κοστιζει οσο γουσταρει η εταιρια που το φτιαχνει. Εσυ κρινεις αν θες να το αγορασεις σε αυτην την τιμη ή οχι.

Κατσε διαβαζε τα user reviews , να σου σχηματιζουν οι αλλοι αποψη για σενα και στο τελος ζητα τους και τα λεφτα για να το αγορασεις. Να πω οτι δεν υπηρχε open beta και μπορουσε ο οποιοσδηποτε να το δοκιμασει ? Υπηρχε...

Όχι ρε συ, σοβαρά τα είπα, δε τρολαρα. Πραγματικά πιστεύω ότι δε πρέπει να ξεπερνάνε τα 15€ τι να κάνουμε, εφόσον θέλουν να έχουν τιμή, αλλιώς ναι. Κάτι που βγήκε κάποτε και αποφάσισαν να το κάνουν refresh για να βγάλουν κ άλλα φράγκα να μου λείπει.

Το δοκίμασα και στη beta και δε μου άρεσε, το Γράψα τότε, μαζί τα λέγαμε πάλι.

Όσο επιμένεις για την υπογραφή μου άλλο τόσο θα λέω ότι εσύ είσαι ο χαζός που δε δέχεσαι ότι ο κόσμος κράζει το παιχνίδι επειδή εμ του ζήτησαν 40€ εμ δε μπορεί να παίξει. Αλλά οκ έτσι δε βγάζουμε άκρη, θα μπορούσα να σου πετάξω και ένα " άσε μας ρε φαν μπόι" και να φύγω. Ε να το κάνουμε αρένα τότε, αφού ο διάλογος θα πάει περίπατο.

2 λεπτά πριν, NickTG είπε

Εννοείται. Απλά δεν έχει νόημα να συνεχίσουμε την κουβέντα πάνω στο θέμα. Δεν θα κρατήσουμε και μούτρα. :P

 

Καλά συ μου κρατάς χρόνια μούτρα, αλλά νταξ τα βρίσκουμε άλλες φορές. Δεν είναι και χωράφια να μαλώνουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

Το δοκίμασα και στη beta και δε μου άρεσε, το Γράψα τότε, μαζί τα λέγαμε πάλι.

Δεν θυμαμαι , τι δεν σου αρεσε ?
 

5 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

δε δέχεσαι ότι ο κόσμος κράζει το παιχνίδι επειδή εμ του ζήτησαν 40€ εμ δε μπορεί να παίξει.

Απο την μια κραζαμε το D3 που ηταν μονο ονλαιν , απο την αλλη οταν στο D2R πεφτουν οι σερβερς κλαιει ο κοσμος που δεν μπορει να παιξει...ονλαιν. Μπορει καλλιστα να παιξει offline εκεινη την στιγμη... μεχρι και να φορτωσει chars κατεβασμενους απο το ιντερνετ ή παλιους δικους του μπορει , αλλα δεν εχει προφανως την ιδια γλυκα με το ονλαιν που "κραζουμε?θαυμαζουμε".
Εχει δημιουργηθει ενα hype προφανως και πλακωνει κοσμος τα μεσημερια προς απογευμα... τι να κανουμε. Οταν κοπιασει η περιεργεια και η πορωση και αρκετοι το παρατησουν θα επανελθουν ολα στον κανονικο τους ρυθμο.
 

7 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

Πραγματικά πιστεύω ότι δε πρέπει να ξεπερνάνε τα 15€ τι να κάνουμε, εφόσον θέλουν να έχουν τιμή, αλλιώς ναι.

Οπως εγραψα κανεις δεν υποχρεωνει κανεναν να αγορασει κατι. Ελευθερη αγορα λεγεται και δημοκρατια. Απο την αλλη ναι θελουν να εχουν τιμη γιατι δαπανηθηκαν ποροι για να φτιαχτει το remaster του οποιουδηποτε παιχνιδιου , που προφανως σκοπος του ειναι να φερει χρηματα στην εταιρια. Δεν δουλευει κανενας για την ψυχη της μανας του.
Το ποσο πρεπει να κοστιζει προφανως το καθοριζει η ιδια η εταιρια λαμβανοντας υποψη ενα σωρο παραγοντες. Εμεις κρινουμε το αποτελεσμα , και αποφασιζουν βασει των οικονομικων μας.
Αν πεις στον Μαρινακη οτι κοστιζει 40 ευρω , θα σου πει παρε και 100 ευρω να τα φας σουβλακια , τα 40 ειναι λιγα.
Για τον Μαρινακη που ειναι large , κατω απο 100 ευρω δεν θα επρεπε να κοστιζει , για σενα πανω 15.. για τον αλλον πανω απο 5 ..και παει λεγοντας....
Το τι σηκωνει η τσεπη μας δυστυχως ή ευτυχως δεν καθοριζουν (απολυτα) τις τιμες της αγορας.. καπως πρεπει να βγαλουν τα λεφτα τους οι εταιριες , μην τα θελουμε και ολα δικα μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, mphxths είπε

 

 

Τελος , για τα 40 ευρω. Καποιος για να ντυσει σωστα εναν char , ακομα και με συναλλαγες ονλαιν ( δωσε μου το ταδε item , παρε το ταδε , αυτο εννοω) θελει μηνες... δεν ειναι D3 , που σε μια μερα σε κουβαλαει καποιος και πας μερικα grifts και βγαζεις ολοκληρο σετ ή αν δεν βγει convert το ενα κομματι στο αλλο στον κυβο και ετοιμο το σετ.
Εδω θελει απειρες ωρες φαρμαρισματος. Για εναν char. Σκεψου να παιξεις και 2ο char... και 3ο ... και 4ο....

Μια χαρα τα βγαζει τα λεφτα του το παιχνιδι.

Γιατι να ξοδεψει καποιος απειρες ωρες απο τη ζωη του για να ντυσει εναν χαρακτηρα; Εκτος αν ειναι φουλ πορωμενος και φανατικος του παιχνιδιου. Υπαρχουν τοσα εκατονταδες διαμαντια εκει εξω που περιμενουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Lazostat είπε

Γιατι να ξοδεψει καποιος απειρες ωρες απο τη ζωη του για να ντυσει εναν χαρακτηρα; Εκτος αν ειναι φουλ πορωμενος και φανατικος του παιχνιδιου. Υπαρχουν τοσα εκατονταδες διαμαντια εκει εξω που περιμενουν.

Εννοεις αλλα παιχνιδια ? Για καποιον μπορει το D2R να ειναι διαμαντι.. για καποιον αλλον καποιο ραλακι , για καποιον αλλον καποιο fps και παει λεγοντας. Υποκειμενικο ειναι το ποιο παιχνιδι μας αρεσει και δεν συζηταμε αυτο τωρα.
Συζηταμε αν το remake του D2 ηταν επιτυχημενο ή οχι και αξιζει τα λεφτα του. Γνωμη μου ειναι οτι ηταν πετυχημενο. Αν αξιζει το κοστος των 40 ευρω ειναι υποκειμενικο για τον καθενα. Και εγω μπορει να ηθελα να κοστιζει π.χ. 20. Κοστιζει ομως 40. Και προσφερει απειρες ωρες/μερες/μηνες/χρονια gameplay... αρα σε βαθος χρονου , για καποιον που του αρεσει το παιχνιδι αυτο , τα βγαζει τα λεφτα του.

Επεξ/σία από mphxths
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε τρελό παιδιά, υπάρχει κανείς που θα θέλε να παίξουμε παρέα καμία Κυριακή για καμία ωρίτσα;

Έχω έναν Blessed Hammer Paladin (Hammerdin) 74 με Runewords, βγάζω άνετα Nightmare.. 

 

Hell έχω κάποιες δυσκολίες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Lazostat είπε

Γιατι να ξοδεψει καποιος απειρες ωρες απο τη ζωη του για να ντυσει εναν χαρακτηρα; Εκτος αν ειναι φουλ πορωμενος και φανατικος του παιχνιδιου. Υπαρχουν τοσα εκατονταδες διαμαντια εκει εξω που περιμενουν.

Για πες μας μερικά διαμάντια ARPG, γιατί έχω παίξει πάρα πολλά και μόνο το PoE είναι άξιο(που πάλι θέλει μέρες/εβδομάδες), όλα τα άλλα πέρασαν και δεν ακούμπησαν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κλασσικος παικτης που "τερματιζει" το παιχνιδι στο normal και νομιζει πως τελειωσε.

Φυσικα και δεν ειναι λαθος, αλλα δεν ειναι το target group των ARPGs, προφανως.

Επεξ/σία από starmanwarz
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, Lazostat είπε

Γιατι να ξοδεψει καποιος απειρες ωρες απο τη ζωη του για να ντυσει εναν χαρακτηρα; Εκτος αν ειναι φουλ πορωμενος και φανατικος του παιχνιδιου. Υπαρχουν τοσα εκατονταδες διαμαντια εκει εξω που περιμενουν.

Μα αυτό είναι το νόημα και η χαρά αυτού του είδους. Τι θα κάνεις δηλαδή, θα παίξεις μια φορά για το στόρι? Καλύτερα δες το σε βίντεο να γλιτώσεις την εγκατάσταση.. Με τη λογική σου γιατί να αφιερώσει κάποιος άπειρες ώρες από τη ζωή του γενικά στο gaming ενώ υπάρχουν εκατοντάδες πράγματα να κάνεις εκεί έξω...

Επεξ/σία από CHG7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, MariosX είπε

Ρε τρελό παιδιά, υπάρχει κανείς που θα θέλε να παίξουμε παρέα καμία Κυριακή για καμία ωρίτσα;

Έχω έναν Blessed Hammer Paladin (Hammerdin) 74 με Runewords, βγάζω άνετα Nightmare.. 

 

Hell έχω κάποιες δυσκολίες

mphxths#2845 , προσθεσε με και οταν ειμαι ονλαιν , που συνηθως ειμαι αρκετες ωρες , θα κανουμε δουλιτσα.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, starmanwarz είπε

Κλασσικος παικτης που "τερματιζει" το παιχνιδι στο normal και νομιζει πως τελειωσε.

Φυσικα και δεν ειναι λαθος, αλλα δεν ειναι το target group των ARPGs, προφανως.

Εμενα λες; Το τερματισα στο hell σε 20 ημερες. Ποιος ο λογος να παω τον χαρακτηρα μου 99 level και να του εχω ολα τα super items και runeworlds; Θα μου προσφερει κατι παραπανω;

Καποιοι youtubers που παιζουν χρονια, βγαζουν χρηματα απο αυτο το πραγμα με το twitch και τα speedrun που κανουν.

Και δεν μιλαω μονο για RPG. Υπαρχουν απειρα παιχνιδια που αξιζει να ασχοληθει καποιος.

Και το λεω εγω που χαραμισα τοσα χρονια φυτοζωωντας με το Lol.. Το εχω μετανιωσει φουλ, αλλα τα χρονια δεν γυριζουν πισω πλεον..

Επεξ/σία από Lazostat
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Lazostat είπε

Εμενα λες; Το τερματισα στο hell σε 20 ημερες. Ποιος ο λογος να παω τον χαρακτηρα μου 99 level και να του εχω ολα τα super items και runeworlds; Θα μου προσφερει κατι παραπανω;

Το τελος του "hell" δεν ειναι το endgame. Ετσι ενημερωτικα δηλ...
 

1 ώρα πριν, Lazostat είπε

Και το λεω εγω που χαραμισα τοσα χρονια φυτοζωωντας με το Lol.. Το εχω μετανιωσει φουλ, αλλα τα χρονια δεν γυριζουν πισω πλεον..

Αν θεωρεις οτι σπαταλησες τα χρονια σου σε διαφορα παιχνιδια , θελω να πιστευω οτι καταλαβαινεις οτι δεν φταινε τα παιχνιδια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Lazostat είπε

Κανεις και τα ubers. Μετα; Εσυ προσωπικα τι θα κανεις;

To κανεις ubers , το λες ετσι πολυ ανετα. Για να βγαλεις τα ubers solo , θες σχεδον το top gear. Αρα μηνες φαρμαρισματος. Πες οτι τα εβγαλες. Τι κανεις ? Τα βγαζεις με τον επομενο char.. με τον επομενο..με τον επομενο.
Εκτος και αν σε κουβαλανε αλλοι "ντυμενοι" και καθαρισεις ολο το content με ολους τους chars μεσα σε 2-3 μηνες. Τοτε πασο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mphxths είπε

To κανεις ubers , το λες ετσι πολυ ανετα. Για να βγαλεις τα ubers solo , θες σχεδον το top gear. Αρα μηνες φαρμαρισματος. Πες οτι τα εβγαλες. Τι κανεις ? Τα βγαζεις με τον επομενο char.. με τον επομενο..με τον επομενο.
Εκτος και αν σε κουβαλανε αλλοι "ντυμενοι" και καθαρισεις ολο το content με ολους τους chars μεσα σε 2-3 μηνες. Τοτε πασο.

Ναι αλλα εσυ παιζεις Multiplayer. Single Player δεν υπαρχουν τα ubers. Αν και υπαρχουν και βιντεο που νικαει ο αλλος Uber Diablo 18 Level.

Μιλας με μεγαλο παθος. Εδω ειμαστε και ο χρονος θα δειξει. Αν αφου τερματισεις το παιχνιδι με τον 1ο σου χαρακτηρα, καταφερεις να το τερματισεις και με τον δευτερο και με τον τριτο.  Ειναι λιγο βαρετο να κανεις συνεχεια τα ιδια και τα ιδια.

Παντως απο περιεργεια θα προσπαθησω να το τερματισω ξανα, offline προφανως. Και το λεω εγω που ξεκινησα diablo 3 πριν λιγους μηνες, γιατι δεν ειχα παιξει ποτε το expansion και το σταματησα μετα απο λιγες ημερες. Απλα βαρεθηκα το hack 'n slash godmode style.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...