Προς το περιεχόμενο

Diablo II: Resurrected


mordred

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, billvwrulez είπε

Μια ερωτηση εισαι πανω απο απο 14 χρονων ???

Ελπιζω να απευθυνεις την ερωτηση στον εαυτο σου. 
 

5 ώρες πριν, billvwrulez είπε

Αυτα που λες δεν ισχυουν ???

Δεν προκειται να γινει το θεμα λαικο δικαστηριο. Το αν ισχυουν ή οχι , το ξερουν μονο οι εμπλεκομενοι. Και φυσικα ο καθενας μπορει να αρνηθει τα παντα. Παντως μην νοιωθεις ασχημα , υπαρχουν και αλλοι εδω μεσα , που επραξαν αναλογα με σενα οταν ηρθε η ωρα του looting.

Απο την αλλη , θεωρω οτι εχω βοηθησει αρκετους απο εδω μεσα , οταν ζητησαν την βοηθεια μου , και με το να βοηθησω σε καποιο boss και να τους χαρισω items που θα μπορουσα καλλιστα να κρατησω και να τα πουλησω.
Ονοματα δεν θα πω , δεν εχει σημασια . Καλο ειναι να λεγονται τα ονοματα αυτων που ενω τους βοηθησα , οταν ηρθε η ωρα του loot , γινανε αχαριστοι. Οπως εσυ δηλ. Τουλαχιστον να εχουν τον νου τους οι υπολοιποι που θα μπουν στην σκεψη να σε βοηθησουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα πω ότι τα πράγματα ποτέ δεν είναι μονόπλευρα και ο καθένας τα λέει από τη σκοπιά του, αλλά θα συμφωνήσω στο ότι αν ισχύουν τα ξέρουν μόνο οι εμπλεκόμενοι...
Επίσης να πω ότι για την περίφημη ώρα του looting δεν φαίνεται μόνο η αχαριστία αλλά και ο χαρακτήρας του άλλου σε αυτά που ξεστομίζει φίλε, ειδικά όταν δεν έχεις οικιότητα με τον άλλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Liakos10 είπε

Εγώ θα πω ότι τα πράγματα ποτέ δεν είναι μονόπλευρα και ο καθένας τα λέει από τη σκοπιά του, αλλά θα συμφωνήσω στο ότι αν ισχύουν τα ξέρουν μόνο οι εμπλεκόμενοι...
Επίσης να πω ότι για την περίφημη ώρα του looting δεν φαίνεται μόνο η αχαριστία αλλά και ο χαρακτήρας του άλλου σε αυτά που ξεστομίζει φίλε, ειδικά όταν δεν έχεις οικιότητα με τον άλλον.

Εγω θα πω οτι εισαι η αιτια που εχω φτιαξει νεα λεξη. Επαιζα πριν μερες με ενα παιδι απο εδω , απο το ινσομνια , και οταν φαγαμε το boss , αρπαξε το loot. Δεν ειχα καποιο ιδιαιτερο προβλημα , μιας και με αυτο το ατομο εχω παιξει απειρες ωρες , εχουμε ανταλλαξει αντικειμενα , μου εχει χαρισει runes , εχουμε κανει ubers κλπ. Οπότε οταν ερχεται η ωρα του loot δεν ασχολουμαι να πεσω με τα μουτρα να αρπαξω το οτιδηποτε.
Οποτε για πλακα , του κανω "τι εγινε ? το λιακεψες το αντικειμενο ?" χαχα , τι γελιο ριξαμε δεν περιγραφεται.

Ο νοω νοητω ... και ας μην συνεχισουμε το θεμα , γιατι φευγουμε εκτος θεματος και θα φαει και κανα κλειδωμα αν αρχισουμε να μαλωνουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Liakos10 είπε

Πες μας ότι σου πήρα και το λοοτ. Χαχαχα

Οχι , ξυπνησα μια μερα και ειπα ας φτιαξω μια νεα λεξη...δεν ειχα αλλη δουλεια. Εδω ο bill-ακος παει να με βγαλει τρελο οτι δεν επεσε ποτε το ber και δεν το αρπαξε ποτε , και δεν ειπε ποτε " το θελω για να φτιαξω enigma" , απο εσενα θα περιμενα κατι περισσοτερο ? 
Οταν εγραφα αυτα που εγιναν για τον bill-ακο , περιμενα ποτε θα ποσταρεις για να πω αυτο με το "λιακεψες" , ειχε πολυ γελιο. Ελεγα που θα παει , θα ποσταρει και ο λιακος. Δεν με απογοητευσες.

Ακυρο θεμα , δεν βγαινει ακρη... εσυ θα λες το μακρυ σου και εγω το κοντο μου και ολοι θα το παιζετε θιγμενοι στο τελος.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αστείο είναι ότι εσύ θιγεσαι και εκτιθεσαι με αυτά που λες. Αν είμαι ο δεύτερος που λέει ότι λες ότι να ναι παίζει να μην είναι σύμπτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Liakos10 είπε

Το αστείο είναι ότι εσύ θιγεσαι και εκτιθεσαι με αυτά που λες. Αν είμαι ο δεύτερος που λέει ότι λες ότι να ναι παίζει να μην είναι σύμπτωση.

Nαι καντε και σωματειο. Ασε με να φαρμαρω ρε λιακο , μπας και λιακεψω κανα αντικειμενο τωρα που δεν ειναι κανεις στο παιχνιδι μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, mphxths είπε

Nαι καντε και σωματειο. Ασε με να φαρμαρω ρε λιακο , μπας και λιακεψω κανα αντικειμενο τωρα που δεν ειναι κανεις στο παιχνιδι μου...

Αφού άρχισες να μιλάς ονομαστικά τι περιμένεις να σε αφήνω να με κατηγορείς; Και μάλιστα αδίκως; Σου χάρισα το λουτ μας τη λες κ από πάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, Tobajara είπε

Συγγνώμη, ακόμα δεν έχει βάλει ξεχωριστό loot σε κάθε παίκτη η Blizzard? Δηλαδή τόσο core gameplay ήταν το να τσακώνονται οι συμπαίκτες?

Kοινο loot , και γινεται το οποιος προλαβει τον κυριο ειδε στα public games. Οτι θα γινοταν και μεταξυ μελων του ινσομνια , ε δεν το περιμενα. Δεν επεσα και απο πολυ μεγαλο συννεφο βεβαια...
 

12 λεπτά πριν, Liakos10 είπε

Αφού άρχισες να μιλάς ονομαστικά τι περιμένεις να σε αφήνω να με κατηγορείς; Και μάλιστα αδίκως; Σου χάρισα το λουτ μας τη λες κ από πάνω.

Κοιτα Λιακο ,  το τι εγινε το ξερουμε και οι δυο. Εσυ αρνησου τα παντα. Και εγω αυτο θα εκανα αν εβγαινε καποιος δημοσια στο ινσομνια και ελεγε οτι ειμαι ninja looter. Δεν προκειται να πεισεις κανεναν , δεν προκειται να πεισω κανεναν.
Εγω ανεφερα τα γεγονοτα , ξεκινοντας με τον bill και αν δεν ποσταρες εσυ , δεν θα αναφερομουν σε σενα. Ενα γενονος αρκει για να πληροφορηθουν τα μελη του ινσομνια , οτι δεν πρεπει να τρεφουν αυταπατες οτι επειδη θα παιξουν με καποιο μελος του ινσομνια , θα υπαρχει καποια σοβαροτητα την ωρα του looting και οτι δεν θα γινεται ο,τι γινεται στα public games.
Οτι θα πιστεψουν οτι παιζουν με φιλαρακια τους και θα υπαρχει καποια αλφα συνεννοηση την ωρα του looting , επειδη μπαινουν στο ιδιο φορουμ.. Αυτα να τα ξεχασουν , τουλαχιστον απο καποια μελη.

Σκεφτομαι να μπω σε κανα public game , και στον πρωτο που θα αρπαξει loot να πω ετσι για την φαση : "he is liaking the loot!!" να γινει διεθνης ορολογια!! χαχαχαχα

Επεξ/σία από mphxths
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το τι ακριβώς έγινε εκεί μπορούμε να μαλώνουμε για χρόνια και να διαφωνούμε. Το οτι εσύ τελικά πήρες το λουτ και οι δύο το ξέρουμε σίγουρα 😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Tobajara είπε

Συγγνώμη, ακόμα δεν έχει βάλει ξεχωριστό loot σε κάθε παίκτη η Blizzard? Δηλαδή τόσο core gameplay ήταν το να τσακώνονται οι συμπαίκτες?

Το πιο γρηγορο script τα μαζευει ολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, Lazostat είπε

Το πιο γρηγορο script τα μαζευει ολα.

Εχω δει (σε public game) να πεφτει το loot του baal , που δεν ειχε ριξει και τιποτα της προκοπης , κιτρινακια και μπλε , scrolls , και μαλακιες και να φευγουν ολα σε 2 δευτερολεπτα το πολυ. Ολα ομως ! Δεν εμεινε τιποτα κατω. Παιζει καποια αντικειμενα να μην αγγιξαν το εδαφος ποτε :)

Οκ , το ξερεις οτι στα public runs πας για το xp , και ο,τι αρπαξεις απο loot , αλλα και παλι , ειχε πλακα να το βλεπεις :)

*edit* 
Και για να δωσω ενα δειγμα του ποσο καραγκιοζηδες κυκλοφορουν , ειμαι σε public game , baal runs.
Ειμαστε οι ιδιοι και ιδιοι κλασικα απο run σε run. Επειδη σε καποια απο αυτα ειχαμε φαει τρελο poison και γυρναγαμε την ωρα των waves γυρω γυρω χωρις να μπορουμε να συμμετασχουμε μιας και η ζωη μας κατεβαινε πολυ γρηγορα.. σε ενα απο τα επομενα runs αγοραζω 5-6 antidote potions.
Κατεβαινουμε στο baal room , και τα πεταω στο εδαφος διπλα στο portal που ειχαμε ανοιξει. Και αρχιζω να γραφω στο chat , παιδια οποιος χρειαστει εχω ριξει antidote potions διπλα στο portal.
Επειδη εκεινη την στιγμη ειχα φαει κολλημα και δεν θυμομουν πως γραφοταν η λεξη "antidote" παω διπλα στο portal , να τσεκαρω το label να θυμηθω την λεξη. Ε , ολα τα pots ειχαν εξαφανιστει !!
Καποιος τα ειχε παρει ολα... και τα waves δεν ειχαν καν ξεκινησει. Αρα δεν τα χρειαζοταν. Απλα τα πηρε.
Λες και ηταν ber runes. Oυτε καν full rej pots δεν ηταν. Αntidotes ηταν δηλ.. ποσο κοστιζουν? ψιχουλα... μην γινεσαι καραγκιοζης για μερικα antidote pots...

Ανθρωπινο ειδος.. ελπιδα καμμια.

Επεξ/σία από mphxths
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...