Προς το περιεχόμενο

Diablo II: Resurrected


mordred

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, JiovanniGeorgeo είπε

Αυτό ακριβώς διάβασα. Αν δεν υπάρχει gift button, τότε μόνο balance. Σε αυτή τη περίπτωση δε θα μου δώσει το ΟΚ ο ίδιος όπως τον ψυχολόγησα.

Σε αυτην την περιπτωση δεν εχει καν νοημα η συναλλαγη. Θα του δωσεις 30 ευρω για να σου δωσει 30 ευρω σε bnet balance ? Ε βαλε 30 ευρω στο bnet account σου μονος. Τι νοημα εχει ο "ενδιαμεσος". Το παιχνιδι εξακολουθει να κοστιζει 40 ευρω και σε αυτην την περιπτωση θα πρεπει να το πληρωσεις εσυ ο ιδιος ...

Η μονη περιπτωση που θα ειχε νοημα θα ηταν να σου κανει gift το ιδιο το παιχνιδι αφου του δωσεις 30 ευρω. Πως και ποσο θα το πληρωσει το παιχνιδι αυτος , ειναι δικο του θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα σου λέω για αυτό πάμε! Gift or no transaction!

 

ΑΝ, εσύ το ΒΛΕΠΕΙΣ, και μου λες πως δε μπορείς να το κάνεις gift σε φίλο σου από το δικό σου bnet - το δικό σου d2res, τότε δε το έπιασα.. σόρρυ.. Πες το μου και ενημερώνω το παιδί να μη περιμένουμε καν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, JiovanniGeorgeo είπε

δε μπορείς να το κάνεις gift σε φίλο σου από το δικό σου bnet - το δικό σου d2res

Το δικο μου d2res δεν μπορω να το κανω gift σε κανεναν. Ειναι αγορασμενο για το δικο μου account.
Αυτο που λεω ειναι οτι αν πας στο "μαγαζακι" δεν μπορεις να αγορασεις το d2res ως "gift" για καποιον αλλον.
Δες τα παρακατω σκρινσοτς.
Στο πρωτο υπαρχει κουμπι gift.
 

Spoiler

spacer.png

Στο δευτερο , ειναι το d2res. Δεν υπαρχει αναλογο κουμπι , παρα μονο το "pre-purchase".
 

Spoiler

spacer.png

Ξαναλεω ομως , δεν ξερω αν αυτο γινεται επειδη ειναι σε φαση προπαραγγελιας , και οταν κυκλοφορησει κανονικα να ενεργοποιηθει αυτη η δυνατοτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ για το χρόνο σου man μου.. δίκιο θα 'χεις. Μάλλον θα πρέπει να ψαχτώ μια τελευταία φορά αφού κυκλοφορήσει το game.. όπου και είναι λίγο risky.

 

Εν τω μεταξύ, εγώ είχα σαν δεδομένο πως με τη κυκλοφορία του θα ανέβει η αξία. Πιο το νόημα του pre-buy αν είναι ίδια τιμή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, JiovanniGeorgeo είπε

Εν τω μεταξύ, εγώ είχα σαν δεδομένο πως με τη κυκλοφορία του θα ανέβει η αξία. Πιο το νόημα του pre-buy αν είναι ίδια τιμή...

Ποτε δεν ανεβαζει τις τιμες των παιχνιδιων της η blizzard , απο οσο θυμαμαι δηλ. Συνηθως μενουν σταθερες για καποιο διαστημα και μετα τις ριχνει. Οταν λεω μετα , εννοω ... μετα απο χρονια :)
Οι προπαραγγελιες υπαρχουν για διαφορους λογους. 
1. Ζεστο χρημα απο νωρις. Για τους οποιους λογους το χρειαζονται.
2. Αποτελουν μια ενδειξη ενδιαφεροντος. Να δουν ποσο κοσμο θα τραβηξει το παιχνιδι...
3. Να δημιουργησουν ενα "hype". Ασχολουμαστε ολο το καλοκαιρι με την beta.. και πιο πριν με την technical alpha.
4. Να μαζευτει κοσμος στην beta , απο τις προπαραγγελιες , να τεσταρουν και τους σερβερς...
5. Feedback απο νωρις , για να διορθωθουν προβληματα...

Επεξ/σία από mphxths
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@mphxths Τώρα εδώ σε θέλω.

 

Μου έστειλε χθες, και μου είπε είναι έτοιμος - εμφανίστηκε το Gift.

Του είπα τι παίζει, και για τι ανησυχώ.. και του ζήτησα ένα screen του τι βλέπει.

 

Μου παρέθεσε το παρακάτω. Τι κάνω τώρα; Πως αφτουνού του εμφανίζεται και εσάς / εσένα όχι;

 

bd485c67e6bf4efc5f1e657cd4ef0607[1].png

Υ.Γ : 3 key έχει, και θα μπει και εκείνος d2res :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@JiovanniGeorgeo Ισως ηταν βλακεια μου , αλλα εμφανιζεται και σε μενα. Επρεπε να κλικαρω και σε αλλα σημεια.

Απο κει και περα , αν εισαι σιγουρος για την συναλλαγη , οτι δηλ δεν θα δωσεις λεφτα και θα παρεις αερα , προχωρα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όχι, πιστεύω στο σύστημα αγγελιών. Όπως σου είπα δεν έχω προδοθεί ποτέ από το ένστικτο μου δεκάδες αγγελίες το έτος.

Μόνο στα κουτάτα και τα "σφραγισμένα" έχω απογοητευθεί. Επανέρχομαι σε κάθε μια των περιπτώσεων πάντως!

 

Spoiler

(Βλ. νέα SONY monitor 400€ με εμφανέστατο χτυπηματάκι πάνω στο monitor που άντε μείνε χωρίς monitor για 15 μέρες μέχρι να το εγκρίνουν οι απατεώνες, ΑΦΟΥ έχεις επιστρέψει ήδη το προηγούμενο το οποίο ήταν faulty με μαύρες γραμμές κατακόρυφες. Αν το είχα αγοράσει από χρήστη, θα το ήξερα και θα ήταν -150€ το κόστος. Άκρος πιο υπεύθυνο βρίσκω το μέσο χρήστη εδώ μέσα, παρά τον μέσω μαγαζάτορα Ελλαδιστανίτη. Από τα τελευταία πράγματα κουτιού που αγόρτασα το monitor.)

 

Επεξ/σία από JiovanniGeorgeo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, JiovanniGeorgeo είπε

Όχι, πιστεύω στο σύστημα αγγελιών. Όπως σου είπα δεν έχω προδοθεί ποτέ από το ένστικτο μου δεκάδες αγγελίες το έτος.

Μόνο στα κουτάτα και τα "σφραγισμένα" έχω απογοητευθεί. Επανέρχομαι σε κάθε μια των περιπτώσεων πάντως!

 

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

(Βλ. νέα SONY monitor 400€ με εμφανέστατο χτυπηματάκι πάνω στο monitor που άντε μείνε χωρίς monitor για 15 μέρες μέχρι να το εγκρίνουν οι απατεώνες, ΑΦΟΥ έχεις επιστρέψει ήδη το προηγούμενο το οποίο ήταν faulty με μαύρες γραμμές κατακόρυφες. Αν το είχα αγοράσει από χρήστη, θα το ήξερα και θα ήταν -150€ το κόστος. Άκρος πιο υπεύθυνο βρίσκω το μέσο χρήστη εδώ μέσα, παρά τον μέσω μαγαζάτορα Ελλαδιστανίτη. Από τα τελευταία πράγματα κουτιού που αγόρτασα το monitor.)

 

πήγαινε το κατάστημα της blizzard σε Αμερική με το hola vpn και αγόρασε το από εκεί! κάνει 39.99$=33.83€, αν σε ψήνει τόσο. Άσε τα gift από άκυρους, trading μόνο από steamtrades που ξέρεις ότι ο άλλος είναι αξιόπιστος από τις κριτικές του.
legit είναι, έτσι πήρα και το περσινό cod

Επεξ/σία από xtrmsnpr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@xtrmsnpr το τσάκωσα και εγώ πως πωλείται τόσο εκεί. Τον εμπιστεύομαι μάγκες.. για 30€ να μπλέκει τράπεζες με τόσες θετικές δε παίζει κατ' εμέ. Ας ρισκάρω για 3€.

Ανεβαίνει η ένταση, επανέρομαι.

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ πάντως SNIPER.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραθέτω τελικές εικόνες από το Bnet Acc μου.

 

Παραδεχτείτε το, είμαι μέγιστος gold saver. 

d230.PNG

d231.PNG

Πιο σημαντικά από 10€, κέρδισα την ακομπανία του παλικαριού που μου το έδωσε!

ΑΝΤΕ ΝΑ ΒΓΕΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, JiovanniGeorgeo είπε

Πιο σημαντικά από 10€, κέρδισα την ακομπανία του παλικαριού που μου το έδωσε!

Kαι εμεις καναμε φιλους καποια στιγμη , δεν καναμε ετσι ομως ;) 
Παντως για 10 ευρω εγω δεν θα εμπλεκα. Τι 40 τι 30. Τεσπα , οπως γουσταρει ο καθενας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, mphxths είπε

Kαι εμεις καναμε φιλους καποια στιγμη , δεν καναμε ετσι ομως ;) 
Παντως για 10 ευρω εγω δεν θα εμπλεκα. Τι 40 τι 30. Τεσπα , οπως γουσταρει ο καθενας.

μόνο αυτός κατάλαβε τί έκανε 😛 γιατί εγώ δεν έβγαλα καν νόημα τι είπε εδώ:

image.png.7cdba6fc054a648283472e8b2aa4b4a6.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, xtrmsnpr είπε

μόνο αυτός κατάλαβε τί έκανε 😛 γιατί εγώ δεν έβγαλα καν νόημα τι είπε εδώ:

Εννοει οτι ειδε οτι πωλειται στο αμερικανικο σαιτ (μεσω vpn) αλλα αυτος προτιμαει τον ελληνα ιδιωτη πωλητη και δεν θελει να το αγορασει αυτος απο μονος του για 3 ευρω παραπανω.
Επισης εννοει οτι επειδη καποιος δινει τραπεζικο λογαριασμο , δεν μπορει να ειναι λαμογιο. Δηλαδη αν σου πω εσενα , σου πουλαω D2R στα 30 ευρω , βαλτα μου στον λογαριασμο , εσυ τα βαλεις , και εγω κανω τον κινεζο , μπορεις να με κυνηγησεις και να αποδειξεις στο δικαστηριο (+δικαστικα εξοδα) , οτι δεν μου εκανες δωρεα 30 ευρω αλλα μου εστειλες 30 ευρω στα πλαισια μιας "μαυρης" αγοραπωλησιας ! :)
Ξερω ξερω , θα προσκομισεις σκρινσοτς , με nicknames και διαλογους και στοιχεια ... ολα αυτα για 30 ευρω... :)

Πιο πολυ εμπιστευομαι ξενους πωλητες , παρα ελληνες. Αλλα μιας και η συναλλαγη ολοκληρωθηκε χωρις παρατραγουδα , ολα καλα :)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...