Προς το περιεχόμενο

Απάτη από έμπορο αυτοκινήτων


GrecoPrimo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα, πριν μια βδομαδα αγορασα ενα αμαξι απο εναν εμπορο , το οποιο πηγα σε συνεργειο κ φανοποιο αφοτου το αγορασα καθως δεν με αφηνε να το δω πριν. Για να μη πολυλογο δεν μου πειραν ουτε λεφτα και μου ειπαν πως με κοροιδεψε και να παω να μιλησω μαζι του για να το αλλαξω , αλλα να το ελεγξω πριν το παρω οτιδηποτε, καθως δυσκολα θα μου επιστρεψει τα χρηματα. Επικοινωνησα μαζι του και επειτε απο 2 μερες μου ειπε να περιμενω τον Ιουλιο που θα φερει 2 παρομοια αμαξια. Θα θελα να ρωτησώ τα εξης:

1.) Μηπως προσπαθει να περασουν οι μερες γιατι υπαρχει καποια νομοθεσια που να λεει οτι μετα απο μια περιοδο να χανω το δικαιωμα επιστροφης ?
 

2.) Επισης μπορω εγω να κανω καποιες κινησεις τωρα οπως δικηγορο, χαρτι απο πραγματογνωμα (που μου προτεινε το συνεργειο)σε περιπτωση που δεν βγαλω ακρη τελικα ? Αν ναι, μπορειτε να μου αναφερεται τι ?
 

Ευχαριστω εκ των προτερον, ελπιζω να μπορεσω να βρω ακρη !

ΥΓ: Ξερω οτι δεν πρεπει να αγοραζουμε ποτε κατι χωρις να το ελεγχουμε αλλα τωρα εγινε.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 91
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και τι είναι το αυτοκίνητο να το επιστρέψεις και να πάρεις άλλο; Ρούχο που δεν σου κάνει και πας να το αλλάξεις; Πως το πήρες; Άδεια δεν βγήκε στο όνομα σου; Ασφάλεια; Πως πάτε και αγοράζετε έτσι ρε παιδιά και την πατάτε μετά! Δεν τα σκέφτεστε; Απορώ αλήθεια 

  • Like 16
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Georgram είπε

Και τι είναι το αυτοκίνητο να το επιστρέψεις και να πάρεις άλλο; Ρούχο που δεν σου κάνει και πας να το αλλάξεις; Πως το πήρες; Άδεια δεν βγήκε στο όνομα σου; Ασφάλεια; Πως πάτε και αγοράζετε έτσι ρε παιδιά και την πατάτε μετά! Δεν τα σκέφτεστε; Απορώ αλήθεια 

Εχουν βγει ολα. Αρα δυσκολα να βγει ακρη ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, GrecoPrimo είπε

Καλησπερα, πριν μια βδομαδα αγορασα ενα αμαξι απο εναν εμπορο , το οποιο πηγα σε συνεργειο κ φανοποιο αφοτου το αγορασα καθως δεν με αφηνε να το δω πριν. Για

Εκει επρεπε νε τελειωσει η ιστορια και να μην το παρεις .Τωρα....

  • Like 10
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, GrecoPrimo είπε

Εχουν βγει ολα. Αρα δυσκολα να βγει ακρη ? 

Δυστυχώς…

Τωρα που σε λέει για ένα μήνα μετά και τέτοια χαζά στα λέει για να σε αποφύγει λογικά 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Γιάννης Platano είπε

Εκει επρεπε νε τελειωσει η ιστορια και να μην το παρεις .Τωρα....

 

4 λεπτά πριν, Georgram είπε

Δυστυχώς…

Τωρα που σε λέει για ένα μήνα μετά και τέτοια χαζά στα λέει για να σε αποφύγει λογικά 

Δεν μπορει να γινει κατι ουτε με χαρτι απο πραγματογνωμονα οτι δεν πληροι τις προυποθεσεις; Καθε φορα που του το αναφερω κανει πισω και μου λεει πως δεν χρειαζεται κτλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, GrecoPrimo είπε

Δεν μπορει να γινει κατι ουτε με χαρτι απο πραγματογνωμονα οτι δεν πληροι τις προυποθεσεις; 

Για ποιες προϋποθέσεις μιλάς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, GrecoPrimo είπε

 

Δεν μπορει να γινει κατι ουτε με χαρτι απο πραγματογνωμονα οτι δεν πληροι τις προυποθεσεις; Καθε φορα που του το αναφερω κανει πισω και μου λεει πως δεν χρειαζεται κτλπ

Φιλε μου αυτός για να πουλήσει μπορεί να σου τάξει Φεράρι και μόλις πάρει το χρήμα και μπει το αμάξι στο όνομα σου τελείωσαν όλα! Και φέρε και 10 πραγματογνώμονες και μηχανικούς μαζί μετά,δεν θα τον κάνουν τίποτα και το ξέρει!

Απο εκεί και πέρα μπορείς να πας δικαστικά ΑΝ έχεις την υπομονή,τον χρόνο και το χρήμα στους δικηγόρους να διαθέσεις και πάλι ΑΝ δικαιωθείς μετά από αρκετά χρόνια και ΑΝ τελικά αξιζε ο κόπος! Αν το σκέφτεσαι καλύτερα να ρωτήσεις ένα δικηγόρο 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει περίοδος εγγύησης 6 μηνών για όλα τα μεταχειρισμένα καθώς και μπορείς να υπαναχωρήσεις από το συμφωνητικό αγοραπωλησίας αν έπεσες θύμα απάτης ή παραπλάνησης. Μιλάς με δικηγόρο και συνήγορο καταναλωτή για καθοδήγηση. Όσο αργείς είναι εις βάρος σου. Καλή συνέχεια. 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Για ποιες προϋποθέσεις μιλάς?

Ρωταω αν υπαρχουν.

 

10 λεπτά πριν, greekfragma είπε

Υπάρχει περίοδος εγγύησης 6 μηνών για όλα τα μεταχειρισμένα καθώς και μπορείς να υπαναχωρήσεις από το συμφωνητικό αγοραπωλησίας αν έπεσες θύμα απάτης ή παραπλάνησης. Μιλάς με δικηγόρο και συνήγορο καταναλωτή για καθοδήγηση. Όσο αργείς είναι εις βάρος σου. Καλή συνέχεια. 

Εγινε, αυτο εψαχνα ! Ευχαριστω παρα πολυ !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, nojom είπε

δε μας είπες ποιο είναι το πρόβλημα. τι σου είπαν από το συνεργείο που πήγες; ότι είναι για πέταμα το αυτοκίνητο;

Κανενας δεν το ελεγξε εσωτερικα, μολις ανοιξαν το καπο κ οι 2 με ρωτησαν ποσο το πειρα. Ο φανοποιος μου ειπε για τρακαρισμα μπροστα, αλλαγη οροφης , φτιαγμενη ολοι η δεξια μερια. Γενικα μου ειπε ειναι κακοφτιαγμενο δειχνοντας μου τα ολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν δεν αφήνουν να το ελέγξεις το αμάξι πριν το αγοράσεις δεν το κάνουν απο περιέργεια.Το κάνουν γιατι έχουν χεσμένη την φωλιά τους και ψάχνουν θύμα.

Βρίσκεις δικηγόρο ΧΘΕΣ και ξεκινάς ενέργειες γιατι σε καθυστερεί επίτηδες.

  • Like 7
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...