Προς το περιεχόμενο

Απάτη από έμπορο αυτοκινήτων


GrecoPrimo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, SilentVoice είπε

Μάλλον εσυ δεν εχεις καταλάβει. Ο TS για αυτό ρώτησε εδω , γιατί ήξερε οτι θα τραβήξει όλη αυτήν την ταλαιπωρία και για να τον συμβουλευσουμε. Δεν είναι λύση να του λες οτι θα έχει ταλαιπωρία η όλη διαδικασία. 

Προσώπικα πρότεινα να μην τα παρατήρησει και να το παλέψει. Δυστυχώς δεν μπορώ να δώσω περισσότερες συμβουλες στο θέμα γιατι δεν έχω εμπειρία-γνώση.Αλλά όχι και να τον απογοητευουμε στην σκέψη του να παλέψει για την περιουσία του.

Ε τότε βρες του εσυ μια λύση που δεν θα τον απογοητεύσει! Ο TS από την στιγμή που μπαίνει και ρωτάει συμβουλές σε ένα φόρουμ να είναι προετοιμασμένος να ακούσει και την σκληρή αλήθεια! Αν ρωτούσε πριν αγοράσει θα ήταν ολα διαφορετικά αλλά τώρα δυστυχώς έτσι είναι τα πράγματα και οφείλουμε να του πούμε! Το αν τα παρατήσει η όχι είναι δικό του θέμα αλλά εφόσον τώρα έγινε η στραβή καλό θα ήταν να ξέρει τι να περιμένει! Για περαιτέρω συμβουλές υπάρχουν οι δικηγόροι! 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 91
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

50 λεπτά πριν, imr είπε

Στον Ιδιωτη μπορεις να δεις πχ ποσο τον ενδιεφερε το αυτοκινητο, αν νοιαζοταν για τα service του, αν ειναι καγκουρας και το εχει λιωσει κτλ.

Πως θα το δεις αυτό?..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, onelonelystar είπε

οι περισσότεροι φαίνονται, από το ντύσιμό τους, από τον τρόπο που μιλάνε και κυρίως από το τι λένε.

Γιατί δεν μπορεί να εμφανιστεί να το πουλάει ο συνταξιούχος πατέρας ενώ το οδηγούσε πχ ο (κάγκουρας) γιός;

ΥΓ. Εντάξει αν δεις αυτοκόλητα hks στο καπό του accent του 2010 ή κανά sparco/momo λεβιέ θα το καταλάβεις...αν όχι;

Επεξ/σία από agnostos13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, eMike είπε

Πως θα το δεις αυτό?..

Ε αν αρχισει και σου λεει για το ποσο καλα παει και τις κοντρες που εκανε με το αυτοκινητο κατι καταλαβαινεις.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνήθως όσα φαίνονται για "ευκαιρία" σε χαμηλή τιμή έχουν θέματα. Όποιος το έχει σε καλή κατάσταση και με πραγματικά λίγα χλμ θα θέλει να το πληρωθεί σωστά. Το θέμα είναι ότι υπάρχει μεγάλο ποσοστό από χρέπια που κάποιοι τα αγοράζουν αφού το ΚΤΕΟ δεν κάνει σωστά την δουλειά του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/6/2021 στις 12:23 ΠΜ, GrecoPrimo είπε

Κανενας δεν το ελεγξε εσωτερικα, μολις ανοιξαν το καπο κ οι 2 με ρωτησαν ποσο το πειρα. Ο φανοποιος μου ειπε για τρακαρισμα μπροστα, αλλαγη οροφης , φτιαγμενη ολοι η δεξια μερια. Γενικα μου ειπε ειναι κακοφτιαγμενο δειχνοντας μου τα ολα.

Ειναι επικινδυνο για τους επιβαινοντες και για οποιον βρεθει στο δρομο σου? (Αυτο ισως σηκωνει και μηνυση προς τον πωλητη...) ή απλα αγοραστηκε υπερκοστολογημενο για την (πραγματικη του) κατασταση?

Ο ελεγχος ΚΤΕΟ τι λεει αληθεια?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, kostis76 είπε

Ειναι επικινδυνο για τους επιβαινοντες και για οποιον βρεθει στο δρομο σου? (Αυτο ισως σηκωνει και μηνυση προς τον πωλητη...) ή απλα αγοραστηκε υπερκοστολογημενο για την (πραγματικη του) κατασταση?

Ο ελεγχος ΚΤΕΟ τι λεει αληθεια?

Αυτό μπορεί να συμβεί μόνο αν του πούλησαν τρακαρισμένο (με την τυπική έννοια-όχι μικροχτύπημα) για ατρακάριστο και βρεθούν σημάδια επέμβασης στο σκελετό του αυτοκινήτου.

Αλλά και πάλι αν δεν το παραδεχτεί απευθείας θα πρέπει να φας αρκετό χρόνο (και χρήμα) να τον κυνηγάς μέχρι να βγει άκρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/6/2021 στις 9:56 ΠΜ, tarantules είπε

Τελικά η Ελλάδα είναι ο παράδεισος των λαμογιών , των απατεώνων , των βιαστών , των δολοφόνων των...των...των....Το μόνο καλό της υπόθεσης είναι οτι στο τέλος επιβιώνουν οι υποψιασμένοι και γενικότερα αυτοί που κάνουν καλό κουμάντο γενικότερα.Όλοι οι υπόλοιποι πάνε άκλαυτοι.

Μπερδευεσαι,τα λαμογια επιβιωνουν.

Για τον TS,απλα καλοριζικο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου εδωσε ενα χαρτι με υπογραφη που λεει πως θα μου φερει αμαξια να δω και να αντικαταστησω αυτο που εχω ως καποια ημερομηνια. Εχω ερθει ηδη δε επαφη με πραγματογνωμονα κτλπ. Δεν μπορω να πω ονοματα εμπορου κτλπ, αλλα ουτε καποια περαιτερω στοιχεια. Το παθημα μαθημα. Οποιος παθει κατι παρομοιο απευθειας πραγμαυογνωμονα μεσω ασφαλιστικης και ολα γινονται. Θα ενημερωσω οταν μπορεσω να δωσω περισσοτερα στοιχεια. Τελος, ολοι εσεις που γελατε, ειρωνευεστε κλπ ή ειστε εμποροι ή κλασικοι ελληνες που μεγαλωσαν επι πασοκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, GrecoPrimo είπε

Τελος, ολοι εσεις που γελατε, ειρωνευεστε κλπ ή ειστε εμποροι ή κλασικοι ελληνες που μεγαλωσαν επι πασοκ

Ή απλά έχουμε διαβάσει τόσες πολλές περιπτωσεις με απατες που προσεχουμε .

Πιθανότητες να γίνουν όλα οπως σου λεει;

Ελάχιστες.,ζητα τα λεφτά σου πίσω!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, GrecoPrimo είπε

Οποιος παθει κατι παρομοιο απευθειας πραγμαυογνωμονα μεσω ασφαλιστικης και ολα γινονται.

ενδιαφέρον ,αλλά δεν το κατάλαβα . Μπορείς να το εξηγήσεις ? Πχ τι διαφορά έχει απο ένα χαρτί ελέγχου σε συνεργείο ?

9 ώρες πριν, GrecoPrimo είπε

Μου εδωσε ενα χαρτι με υπογραφη που λεει πως θα μου φερει αμαξια να δω και να αντικαταστησω αυτο που εχω ως καποια ημερομηνια.

Πολύ θετικό αν αργότερα χρειαστεί να διεκδικήσεις επιστροφή χρημάτων . Τουλάχιστον στα αμάξια που θα φέρει ,θα μπορείς τώρα να κάνεις έλεγχο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, GrecoPrimo είπε

Μου εδωσε ενα χαρτι με υπογραφη που λεει πως θα μου φερει αμαξια να δω και να αντικαταστησω αυτο που εχω ως καποια ημερομηνια. Εχω ερθει ηδη δε επαφη με πραγματογνωμονα κτλπ. Δεν μπορω να πω ονοματα εμπορου κτλπ, αλλα ουτε καποια περαιτερω στοιχεια. Το παθημα μαθημα. Οποιος παθει κατι παρομοιο απευθειας πραγμαυογνωμονα μεσω ασφαλιστικης και ολα γινονται. Θα ενημερωσω οταν μπορεσω να δωσω περισσοτερα στοιχεια. Τελος, ολοι εσεις που γελατε, ειρωνευεστε κλπ ή ειστε εμποροι ή κλασικοι ελληνες που μεγαλωσαν επι πασοκ

Τι αμαξι πηρες ? και σε τι τιμη?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, GrecoPrimo είπε

Μου εδωσε ενα χαρτι με υπογραφη που λεει πως θα μου φερει αμαξια να δω και να αντικαταστησω αυτο που εχω ως καποια ημερομηνια. Εχω ερθει ηδη δε επαφη με πραγματογνωμονα κτλπ. Δεν μπορω να πω ονοματα εμπορου κτλπ, αλλα ουτε καποια περαιτερω στοιχεια. Το παθημα μαθημα. Οποιος παθει κατι παρομοιο απευθειας πραγμαυογνωμονα μεσω ασφαλιστικης και ολα γινονται. Θα ενημερωσω οταν μπορεσω να δωσω περισσοτερα στοιχεια. Τελος, ολοι εσεις που γελατε, ειρωνευεστε κλπ ή ειστε εμποροι ή κλασικοι ελληνες που μεγαλωσαν επι πασοκ

Αρα φοβαται !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, GrecoPrimo είπε

Μου εδωσε ενα χαρτι με υπογραφη που λεει πως θα μου φερει αμαξια να δω και να αντικαταστησω αυτο που εχω ως καποια ημερομηνια. Εχω ερθει ηδη δε επαφη με πραγματογνωμονα κτλπ. Δεν μπορω να πω ονοματα εμπορου κτλπ, αλλα ουτε καποια περαιτερω στοιχεια. Το παθημα μαθημα. Οποιος παθει κατι παρομοιο απευθειας πραγμαυογνωμονα μεσω ασφαλιστικης και ολα γινονται. Θα ενημερωσω οταν μπορεσω να δωσω περισσοτερα στοιχεια. Τελος, ολοι εσεις που γελατε, ειρωνευεστε κλπ ή ειστε εμποροι ή κλασικοι ελληνες που μεγαλωσαν επι πασοκ

Φιλε μου οτι την εκανες λαθος που δεν το εψαξες το αμαξι πλεον και εσυ το εχει καταλαβει και εμεις δεν πρεπει να το σχολιαζουμε αλλο. Το ενας εμπορας πουλαει τετοια σαβουρα (οπως την περιγραφεις) το κανει εξαιρετικα δυσκολο να σου φερει αλλο αμαξι. Οταν ξεμπερδεψεις (στο ευχομαι) να μας πεις λιγο και πιο αναλυτικα την διαδικασια απο την αγορα (χαρτι που υπεγραψες κτλ στην αγορα) και τι χαρτι σου ετοιμασαι ο πραγματογνωμονας κτλ ... πιστευω αρκετοι θα ειναι στην ιδια θεση με εσενα και θα τους φανουν χρησιμα. 

Στο θεμα τι μας πουλανε ... ειναι γεγονος πως υπαρχουν αρκετοι (ισως και πολλοι) εμποροι λαμογια, απλα οσο καλυτερα το ψαξουμε τοσο τους δυσκολευουμε την δουλεια, την απατη. Στα μεταχ. παμε οσοι δεν αντεχουμε τα καινουργια $$$$. 

Καλη τυχη φιλε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...