Προς το περιεχόμενο

Cosmodata προσφορές εγκαινίων (in-store μόνο , Κηφισός)


ipal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχει διαφορά πραγματακια σε σχετικά καλές τιμές. Κάποια είναι οντως αρκετά φθηνότερα (πχ το Corsair K55), αλλα είναι οριακά "προσφορά".

Ξεχώρισα καπως τα:

  • Lenovo mini PC (Refurbished) - AMD A4-6300B - 4GB - 500GB - Windows 10 Pro  - στα 60€

https://www.cosmodatastock.gr/product/352919/ipologistes-anavathmisi/refurbish-pc/pc-refurbish-efkeries/lenovo-thinkcentre-m79-sff-amd-a4-6300b-4gb-ram-500gb-hdd-dvd-windows-10-pro

  • Toshiba L200 HDWK105UZSVA - 2.5" - 500GB στα 15€ (υπάρχει και refurbished στα 10€)

http://www.cosmodata.gr/product/357556/ipologistes-anavathmisi/apothikefsi/esoteriki-skliri-diski/skliros-diskos-toshiba-l200-hdwk105uzsva-2-5-sata-iii-500gb

  • Πληκτρολόγιο Gaming Corsair K55 Pro XT RGB  στα 40€ (skroutz από 73€)  

https://www.cosmodata.gr/product/354828/periferiaka-gaming/pliktrologia-pontikia/pliktrologia/gaming-pliktrologio-corsair-k55-pro-xt-rgb-ch-9226715-gr2-usb-black

  • Power Card Energizer  PMΤ 750 mAh (μιας χρησης) – ΔΩΡΕΆΝ

Στο attached screen κάποιες από τις προσφορές τους, ή πατήστε το σχετικο banner στο cosmodata.gr 

ΠΡΟΣΟΧΉ, πρέπει να πάτε οι ίδιοι στο συγκεκριμένο κατάστημα  στον Κηφισό (είναι πίσω από τα ΚΤΕΛ) για να γίνει η τιμολόγηση των τιμών της προσφοράς .

 

Screenshot_20210615-014522~2.png

Επεξ/σία από ipal
  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, daPro είπε

Στο Lenovo μπορώ να του βάλω SSD?

Φυσικά. Μόνο που απ όσο ξέρω δεν έχουνε δεύτερη θύρα τροφοδοσίας SATA από το τροφοδοτικό. Οπότε αν θες να κρατήσεις και τον HDD ή να βάλεις άλλον μεγαλύτερο HDD μαζι με τον SSD θα πρέπει να βρεις μία SATA διακλάδωση τροφοδοσίας. Αν θες να έχει μόνο έναν SSD και τίποτε άλλο δε μπορώ να σκεφθώ λόγο να μη γίνεται.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
51 λεπτά πριν, Doubt είπε

Υπάρχει ακόμα διαθέσιμο, είσαι σίγουρος;

Εδώ αναφέρει και για 2ο hhd bay. 

https://psref.lenovo.com/syspool/Sys/PDF/ThinkCentre/ThinkCentre_M79_SFF/ThinkCentre_M79_SFF_Spec.PDF 

@dchatz Λογικά απ' ότι βλέπω δε μπορεί και να χρησιμοποιήσει τη τροφοδοσία του dvd αν δε το χρειάζεται;

M79SFF8~2.jpg

Επεξ/σία από ipal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ βλέπω και δεύτερη παροχή, αλλά τρίτη sata δεν βλέπω (δεύτερη κόκκινη αχνοφαίνεται)...

 

 

Υ.Γ. Ήθελα ένα για τον θείο μου αλλά δεν περνάω αυτή την  εβδομάδα από εκεί, δυστυχώς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, filarhos είπε

Εγώ βλέπω και δεύτερη παροχή, αλλά τρίτη sata δεν βλέπω (δεύτερη κόκκινη αχνοφαίνεται)...

 

 

Υ.Γ. Ήθελα ένα για τον θείο μου αλλά δεν περνάω αυτή την  εβδομάδα από εκεί, δυστυχώς...

Μπορείς σίγουρα να το "κλείσεις" με παραγγελία online για παραλαβή από εκεί. στη παραγγελία θα φαίνεται 99 αλλά όταν πας να παραλάβεις θα πληρώσεις τιμή προσφοράς. αυτο μου το είπαν γίνεται.

Τώρα δε ξέρω  μήπως με λίγο πρήξιμο (Η από μόνοι τους για να τσιμπήσουν το 60€) στο στείλουν  κιόλας σε αυτή τη τιμή; Αν και το κόβω δύσκολο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, ipal είπε

Εδώ αναφέρει και για 2ο hhd bay. 

https://psref.lenovo.com/syspool/Sys/PDF/ThinkCentre/ThinkCentre_M79_SFF/ThinkCentre_M79_SFF_Spec.PDF 

@dchatz Λογικά απ' ότι βλέπω δε μπορεί και να χρησιμοποιήσει τη τροφοδοσία του dvd αν δε το χρειάζεται;

 

Ναι γίνεται, αν δε θέλει DVD παίρνει την τροφοδοσία του. Εχω φτιάξει 2 τέτοια (με INTEL) και επειδή έπρεπε να εχουν DVD έκοψα τα καλώδια της τροδοφοσίας SATA και ένωσα διακλαδώσεις με κολλητήρι. Υπάρχουν και έτοιμα βύσματα αλλά ήθελα αμεση λύση.

Επεξ/σία από dchatz
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, christakos07 είπε

Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος με την ακριβή τοποθεσία στον χάρτη; Ευχαριστώ. 

Πτολεμαίου Κλαύδιου 8 https://maps.app.goo.gl/QEdVRXJkT9MDL8Tf9

Αν πας, είναι το δεξί μαγαζί στο κτίριο. Ακόμα δεν είχαν βάλει καν ταμπέλα όταν πήγα εγώ. 

Α , και κλείνει στις 8. (Thanks @miltre , έκλεινε 6 την περασμένη εβδομάδα)

Επεξ/σία από ipal
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στις 8 κλεινει.το καταστημα ειναι ανοιχτος βιομηχανικος χωρος με τα αποθεματα στα ραφια η και σε παλετες,μενημερωσαν οτι οι προσφορες ειναι μεχρι να τελειωσουν ταποθεματα και οτι θα φερνουν πολυ ''πραγμα''.Τωρα για τα γουστα και τις αναγκες του καθενος εξαρτατα αν θα βρει αυτο που θελει.ετυχε να ειναι ο δρομος μου περασα και εριξα μια ματια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πηρα το Pc χθες με παραγγελια Online και παραλαβη απο το κατάστημα.. Κατάσταση καινουργιου κατι αμιχες αχνες στο καπακι.. Μεσα καθρεπτης, κανενα ίχνος σκονης,ολα καινουργια. Για όποιον ρώτησε έχει 3 sata το mobo. Αλλα χώρο για δεύτερο σκληρο δεν ειδα ούτε τροφοδοσια εχει. Παντος έχει αρκετο χώρο μεσα με πια διπλης οψης ταινια και ενα sata spliter βαζεις SSD. To PSU εχει αυτοκολητο 80plus bronze.  4 slot για DDR3 (του εβαλα 16gb για δοκιμή) . Αθορυβο θα έλεγα. windows 10 pro μεσα ελληνικα. Επισης έχει 2 display port και 1 VGA

 

Στο καταστημα δυστυχώς δεν έχουν πουθενα τιμές και πρεπει να ρωτας συνεχεια... και γιαυτο δεν ειδα κατι αλλο και εφυγα . Υπαρχει και δευτερος χωρος πισω με ηλεκτρικές και οικιακες συσκευές 

Επεξ/σία από argi73
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, spocky είπε

Ο A4-6300B σε ποιον intel αντιστοιχει στο περιπου σε επιδοσεις; Ειναι πιο δυνατος απο ενα i5 3320m ;

Μάλλον σε καποιον C2D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...