Προς το περιεχόμενο

Διαθεσιμότητα & εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών Xbox Series X & S


GaGaS_Thess

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, kostas28a είπε

Χίλια συγνώμη ρε μάγκες για το off topic, αλλά ο φίλος από δω τα λέει πολύ ωραία και με έχει ψήσει :D :D

Αξίζει και η αγορά ενός S ας πούμε? Βλέπω είναι διαθέσιμο σε αρκετά καταστήματα μέσω σκρουτζ, και σε φοβερή τιμή. Δε με ενδιαφέρουν τα retail, τα τελευταία χρόνια ψωνίζω μόνο digital. 

Προσωπικά για μένα το S αξίζει αν το βρεις σε χαμηλότερη τιμή/μεγάλη έκτπωση(250ευρώ και κάτω),γιατι

  • ο σκληρος του δισκος ειναι πολυ μικρός. Εχει ελευθερα μολις 350GB και για επεκταση χώρου θές αλλα 200ευρω 
  • https://www.skroutz.gr/s/26366899/Seagate-1TB-Storage-Expansion-Card-for-the-Xbox-Series-X-S.html?from=catspan
  • το digital only δεν είναι θέμα εαν παίζεις μόνο μεσω gamepass,άλλα έχε υποψη σου ότι έτσι δεν έχεις πρόσβαση σε παλιότερα παιχνιδια εκτος gamepass(πχ red dead redemption του 360 που ανέφερα πιο πάνω),ουτε προσβαση σε μεταχειρισμένα ή και σε πιθανες προσφορές καταστημάτων(πχ το Cyberpunk που έπεσε πολύ η τιμή του).
  • τελος ειναι και το ιδιο το θέμα της απόδοσης που αν και το SeriesS στα τωρινα παιχνίδια είναι μια χαρά,μελλοντικά θα έχει τα θέματα του σαν πιο αδύναμη κονσολα.

Είναι δηλαδή κονσόλα που θέλει λίγο παραπάνω σκέψη πριν την αγορά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω πάρει το S. 

Στην TV μου, και μια Samsung Q60 65''ειναι άψογη. 

Οσον αφορά τον χώρο ναι, το ει Αι λίγος αλλά με έναν εξωτερικό απλό είσαι μια χαρά. Μόλις πέσουν για το S τότε θα πάρουμε. 

 

Επίσης μπορεί σε λίγα χρόνια να βγούνε νέες εκδόσεις του Χ.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προέχει η ασφάλεια.. Παρέλαβα πριν λίγες ημέρες από γνωστό κατάστημα στο Νέο Ηράκλειο. Είχα κάνει παραγγελία στις αρχές Αυγούστου, είδα ότι έφεραν λίγα κομμάτια. 

Οποίος πρόλαβε πρόλαβε ..

Screenshot_2021-09-05-15-17-52-96_99c04817c0de5652397fc8b56c3b3817.jpg

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, RawPower είπε

Έχει πέσει πάρα πολύ τα τελευταία χρόνια και για αυτό τεράστιο μερίδιο ευθύνης έχουν τα ανελέητα cheats που έχουν καταστρέψει παιχνίδια και παιχνίδια

Καλα δεν είναι έτσι ακριβώς τα πράγματα και τα παραπάνω έχουν μια μεγάλη δόση υπερβολής.\

Απο το 2014 και μετά(τα βαζω σε spoiler μην χαλάμε το θεμα)

  • Spoiler

     

    • έχεις την μεγαλύτερη βιβλιοθηκη παιχνιδιων απο κάθε άλλη πλατφόρμα με παιχνίδια και απο xbox και απο Playstation. 
    • επισης στο PC μπορεις να παιξεις οπως θελεις πχ 1ου προσώπου,mouse and keyboard ειναι καλύτερη εμπειρία απο controller.
    • Εχει και αυτό κανονικά gamepass όπως το xbox.
    • Υποστηρίζει crossplay με κονσολες σε διαφορα παιχνιδια. Χτες πχ επαιζα warzone και στην ομαδα ημασταν 2απο pc,1 απο xbox και ενας απο Playstation.
    • Καλύτερες τιμες σε ψηφιακα παιχνιδια με την υπαρξη πολλων ψηφιακων πωλητων(κλειδαδικα).
    • Καλύτερη απόδοση στα παιχνιδια. Θες πχ να παιξεις στα 60 ή και 120fps το Red Dead Redemption 2?Μπορεις.
    • Δεν χρειαζεται να πληρωσεις καθολου για το online.
    • Υποστήριξη mods
    • Και φυσικά σαν υπολογιστής,έχεις τηην δυνατοτητα να κανεις και άλλα πράγματα προφανώς.
    • πληρες backwards compatibility

    Βεβαια έχει και αυτη σαν πλατφορμα τα αρνητικα της οπως

    • cheaters σε γνωστα online παιχνίδια
    • ακριβότερο γενικά
    • θέλει λίγο παραπάνω γνώση στο αντικείμενο(πχ για διαφορα θεματα που μπορει να προκυψουν ή στην αλλαγη hw) σε σχέση με την plug and play κονσόλα
    • μεγαλύτερο μέγεθος/χωρος.

     

    Με λίγα λόγια η καθε πλατφορμα έχει τα θετικά και αρνητικά της.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω απλά ανέφερα ποια είναι η γενική εικόνα για την συγκεκριμένη πλατφόρμα,η οποια ξεφεύγει απο το τι γίνεται σε συγκεκριμένα online παιχνίδια που φυσικα δεν διαφωνώ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, σε όλους. Παραγγελία (τηλεφωνική) από Κωτσόβολο σήμερα , εκτιμώμενος χρόνος αποστολής της παραγγελίας για αύριο λένε 8/9/2021, για να δούμε. Αφορά το XBOX Series X. Μάλλον θα έχουν παραλάβει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, jimmyh είπε

Καλησπέρα, σε όλους. Παραγγελία (τηλεφωνική) από Κωτσόβολο σήμερα , εκτιμώμενος χρόνος αποστολής της παραγγελίας για αύριο λένε 8/9/2021, για να δούμε. Αφορά το XBOX Series X. Μάλλον θα έχουν παραλάβει...

 

Καλησπερα. παρολο που δεν υπαρχει καθολου στο site σαν καταχωρηση το Series X τους πηρες τηλεφωνο και σ ειπαν οτι υπαρχουν κομματια; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, trelos13 είπε

 

Καλησπερα. παρολο που δεν υπαρχει καθολου στο site σαν καταχωρηση το Series X τους πηρες τηλεφωνο και σ ειπαν οτι υπαρχουν κομματια; 

Καλή ερώτηση! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, trelos13 είπε

 

Καλησπερα. παρολο που δεν υπαρχει καθολου στο site σαν καταχωρηση το Series X τους πηρες τηλεφωνο και σ ειπαν οτι υπαρχουν κομματια; 

Ναι είπαν ότι παραλάβανε, ίσως να ήμουν τυχερός και έπεσα στο σωστό timing, εδώ και 2 μήνες πήγαινα συχνά στα φυσικά τους καταστήματά ρωτώντας τους υπαλλήλους εάν μπορώ να το παραγγείλω ώστε να το περιμένω ξέροντας για τους χρόνους αναμονής! και πάντα έπαιρνα αρνητική απάντηση.........όπως και στην σελίδα τους δεν το έβρισκα ποτέ, ήταν απλά εξαφανισμένο.  

Παρακάτω παραθέτω και την κατάσταση της παραγγελίας, και αναμένω για την παραλαβή.

KOTSO.png

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, jimmyh είπε

Ναι είπαν ότι παραλάβανε, ίσως να ήμουν τυχερός και έπεσα στο σωστό timing, εδώ και 2 μήνες πήγαινα συχνά στα φυσικά τους καταστήματά ρωτώντας τους υπαλλήλους εάν μπορώ να το παραγγείλω ώστε να το περιμένω ξέροντας για τους χρόνους αναμονής! και πάντα έπαιρνα αρνητική απάντηση.........όπως και στην σελίδα τους δεν το έβρισκα ποτέ, ήταν απλά εξαφανισμένο.  

Παρακάτω παραθέτω και την κατάσταση της παραγγελίας, και αναμένω για την παραλαβή.

KOTSO.png

Ωραίος ο φίλος! Παραγγείλα και εγώ τηλεφωνικά ένα για τον γιο μου!Μου είπαν Παρασκευή θα το έχω! Παιδία οποίος προλάβει!Εμένα μου είπαν αύριο παραλαμβάνουν γύρω στα 30 κομμάτια..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, spyros1908 είπε

Ωραίος ο φίλος! Παραγγείλα και εγώ τηλεφωνικά ένα για τον γιο μου!Μου είπαν Παρασκευή θα το έχω! Παιδία οποίος προλάβει!Εμένα μου είπαν αύριο παραλαμβάνουν γύρω στα 30 κομμάτια..

Παραγγελία από κατάστημα έκανες? που κάλεσες? μόλις μίλησα με κεντρικά και μου είπαν δεν έχουν και ούτε περιμένουν κάποια παραλαβή. Έχεις μήπως κωδικό προιόντος? Έχω μια δωροεπιταγή 200 ευρώ από κοτσόβολο και θέλω να τν εξαργυρώσω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Edel είπε

Παραγγελία από κατάστημα έκανες? που κάλεσες? μόλις μίλησα με κεντρικά και μου είπαν δεν έχουν και ούτε περιμένουν κάποια παραλαβή. Έχεις μήπως κωδικό προιόντος? Έχω μια δωροεπιταγή 200 ευρώ από κοτσόβολο και θέλω να τν εξαργυρώσω 

Παραγγελία τηλεφωνικά έκανα αλλά λογικά θα τελείωσαν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...