Προς το περιεχόμενο

Διαθεσιμότητα & εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών Xbox Series X & S


GaGaS_Thess

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 minutes ago, ARISTIDIS 007 said:

Λέτε στην Black Friday να πέσει καθόλου η τιμή ή να δώσουν έστω κανένα δώρο; ή άδικα περιμένω

Απιθανο. Αν βρεις τωρα κατι χτυπα το.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, thagkol είπε

Κι εγώ το ίδιο. Αρχικά πήγαινα για PS5 (κάτοχος PS4) αλλά είπα δε βαριέσαι; Όλα δείχνουν ότι το XBox είναι το μέλλον. Ελπίζω να μην το μετανιώσω!

Μόλις παρέλαβα κιόλας!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παρεμπιπτόντως η απόδειξη από το Πλαίσιο λέει DOA 30 μέρες. Δεν ξέρω αν το τόσο μεγάλο περιθώριο είναι από τη Microsoft ή από το ίδιο το Πλαίσιο (φαντάζομαι το πρώτο αλλιώς θα το έδιναν και σε άλλες μάρκες), αλλά είναι κάτι που δεν ήξερα και ήταν μια πολύ ευχάριστη έκπληξη.

Επεξ/σία από thagkol
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Charismo είπε

Παρομοίως. :mrgreen:

2021-11-17_11-27-02-684.jpg.ad3bba4cc8803767e84223259061d4d8.jpg

Με γειες και καλοτάξιδο!!

Ερώτηση : Έτσι σκέτο ήρθε? Δεν θα έπρεπε να είναι μέσα σε ένα άλλο κουτί ας πούμε?

Hellooooo, συλλεκτική κονσόλα είναι...

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, UncleKim είπε

Με γειες και καλοτάξιδο!!

Ερώτηση : Έτσι σκέτο ήρθε? Δεν θα έπρεπε να είναι μέσα σε ένα άλλο κουτί ας πούμε?

Hellooooo, συλλεκτική κονσόλα είναι...

 

Κι εμένα από Πλαίσιο ακριβώς έτσι ήρθε, χωρίς άλλο κουτί. Και είναι και λίγο σκισμένο το εξωτερικό στην άκρη αλλά δε με πειράζει έτσι κι αλλιώς δε θα το κρατήσω το κουτί

Επεξ/σία από thagkol
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, thagkol είπε

Κι εμένα από Πλαίσιο ακριβώς έτσι ήρθε, χωρίς άλλο κουτί.

Εμένα από Κωτσόβολο, το απλό Series X, ήρθε μέσα σε ένα άλλο κουτί, με bubble παντού κτλ.

Θεωρώ foul του Πλαισίου αυτό, γιατί μέρος της κονσόλας (και μάλιστα με "μερτικό" στην μεταπωλητική της αξία) είναι και το κουτί.

Μόλις τώρα, UncleKim είπε

Εμένα από Κωτσόβολο, το απλό Series X, ήρθε μέσα σε ένα άλλο κουτί, με bubble παντού κτλ.

Θεωρώ foul του Πλαισίου αυτό, γιατί μέρος της κονσόλας (και μάλιστα με "μερτικό" στην μεταπωλητική της αξία) είναι και το κουτί.

Edit : Το παραψηρίζω μάλλον, αλλά μου έκατσε κάπως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, UncleKim είπε

Εμένα από Κωτσόβολο, το απλό Series X, ήρθε μέσα σε ένα άλλο κουτί, με bubble παντού κτλ.

Θεωρώ foul του Πλαισίου αυτό, γιατί μέρος της κονσόλας (και μάλιστα με "μερτικό" στην μεταπωλητική της αξία) είναι και το κουτί.

Edit : Το παραψηρίζω μάλλον, αλλά μου έκατσε κάπως.

Εμένα από κωτσοβολο το series x μου ήρθε έτσι σκέτο όπως στα παιδιά πιο πάνω. Το ps5 μου είχε έρθει μέσα σε άλλη κουτα από κωτσοβολο παλι. Μάλλον είναι θέμα τύχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, UncleKim είπε

Με γειες και καλοτάξιδο!!

Ερώτηση : Έτσι σκέτο ήρθε? Δεν θα έπρεπε να είναι μέσα σε ένα άλλο κουτί ας πούμε?

Hellooooo, συλλεκτική κονσόλα είναι...

 

Αυτό για το κουτί με ξενέρωσε κι εμένα λίγο, γιατί όπως είπες σε συλλεκτικές εκδόσεις και τα κουτιά είναι μέρος της συλλογής. Είναι λίγο ταλαιπωρημένο, αλλά ευτυχώς χωρίς μεγάλη ζημιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, UncleKim είπε

Θεωρώ foul του Πλαισίου αυτό, γιατί μέρος της κονσόλας (και μάλιστα με "μερτικό" στην μεταπωλητική της αξία) είναι και το κουτί.

Στην μεταπωλητική αξία παίζει ελάχιστο ρόλο αυτό(κανείς δεν θα δώσει πολλά παραπάνω χρήματα μόνο και μόνο για την κατάταστη του κουτιού αν είναι λίγο τσακισμένο με λίγα λόγια).

bonus για την αγγελία είναι αν υπάρχει το κουτί γενικά πιο πολυ για τις εξ αποστάσεως συναλλαγές,αλλά μέχρι εκεί.

Τέλος οι συλλεκτικές εκδόσεις έχουν το γνωστό θέμα,του ότι αν εμφανίσουν πρόβλημα που δεν επισκευάζεται,θα δωθεί η απλή έκδοση σαν αντικατάσταση(refurbised).

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά, σε τέτοια προιόντα, αφηνόμαστε στην τύχη του Logistics και της μεταφοράς, ελπίζοντας να είναι τυπάκια που μπορούν να εκτιμήσουν τι έχει μέσα το κουτί που πάνε να "πετάξουν όπως να ναι", ώστε να το προσέξουν.

Φτου φτου μακριά από εμάς 

 

5 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Στην μεταπωλητική αξία παίζει ελάχιστο ρόλο αυτό(κανείς δεν θα δώσει πολλά παραπάνω χρήματα μόνο και μόνο για την κατάταστη του κουτιού αν είναι λίγο τσακισμένο με λίγα λόγια).

bonus για την αγγελία είναι αν υπάρχει το κουτί γενικά πιο πολυ για τις εξ αποστάσεως συναλλαγές,αλλά μέχρι εκεί.

Τέλος οι συλλεκτικές εκδόσεις έχουν το γνωστό θέμα,του ότι αν εμφανίσουν πρόβλημα που δεν επισκευάζεται,θα δωθεί η απλή έκδοση σαν αντικατάσταση(refurbised).

Καλά ναι, δεν είπα ότι μιλάμε για μεγάλο ζήτημα, αλλά ένα μείον είναι όταν είναι κάτι χωρίς κουτί.

(2 ίδια αντικείμενα, ένα με κουτί, ένα χωρίς κουτί, εγώ θα έπαιρνα αυτό με το κουτί πάντως)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιθανώς η κονσόλα(κακώς) να μην μπήκε σε ξεχωριστό κουτί επειδή πιάνει αρκετό χώρο(κάνανε πολλοί παράπονα για τον συνολικό χωρο σε ps5 μέ το επιπλέον κουτί),αλλά αν το κουτί της κονσόλας ήταν σε κακή κατάσταση, έχεις το δικαίωμα να μην το δεχτείς φυσικά.

Μην ξεχνάς ότι είμαστε 1χρόνο μετά και θεωρείται προσφορά να βρούμε την κονσόλα σε full price τιμή.

Μαλιστα στην Special edition του halo,πληρώνεις και την κονσόλα 70ευρώ παραπάνω για το campaign του παιχνιδιού(που θα είναι στο gamepass)που είναι digital only το παιχνίδι(άρα χωρίς μελλοντική μεταπώληση,και ήδη το έχω πετύχει σε κλειδάδικα κάτω από 40ευρώ στο εξωτερικό).

Και εμένα με ξενέρωσε που πήγα και την παρέλαβα την κονσόλα από το κατάστημα και μου χρέωσαν επιπλέον την σακούλα μεταφοράς σε κάτι τόσο ογκώδες,αλλά it is what it is.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, thagkol είπε

έτσι κι αλλιώς δε θα το κρατήσω το κουτί

Να το κρατησεις για περιπτωση πωλησης, αποστολης για εγγυηση ή ακομα και για καποια μετακομιση. Οπως επισης και τα κουτια των pc cases και με τα φελιζολ που ερχονται. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...