Προς το περιεχόμενο

Μετονομασία της Forthnet σε Nova με επερχόμενη streaming πλατφόρμα και πιθανή είσοδο στην κινητή τηλεφωνία


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, Hal9000 είπε

Εντύπωση προκάλεσε η θέση των στελεχών του Ομίλου για την απόκτηση των δικαιωμάτων της Super League για την επόμενη χρονιά, αναφέροντας μεταξύ άλλων ότι η επένδυση δεν απέφερε τα αναμενόμενα όπως για παράδειγμα κάποια αύξηση στους συνδρομητές. Οι εξελίξεις στο κομμάτι αυτό επηρεάζουν αναμενόμενα και τη συνεργασία της Nova με τις Vodafone και Wind οι οποίες έχουν προσθέσει στα συνδρομητικά τους πακέτα τα αθλητικά κανάλια novasports, με τις εξελίξεις να αναμένονται μέσα στο έτος.

Τα πάντα θα κριθούν από τη Premier.

Όποιος δεν τη πάρει, θα κινηθεί για ομάδες της Superleague.

Επεξ/σία από aypnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 73
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όσα logo και να αλλάξουν, όσα ονόματα και να αλλάξουν, αν δεν αλλάξουν μυαλλα, θα την χάσουν οριστικά την μπαλλα (μεταφορικά χαχα). Δεν μπορεί να έχει η Vodafone πιο ελκυστικά πακέτα από την Νόβα που της πουλά τα νοβασπορτς...

Στριμιγκ υπηρεσία έχει χρόνια τώρα με απόλυτη αποτυχία αφού κινείται στην ίδια φιλοσοφία...

Αφου θέλεις να πατήσεις σε δίκτυο άλλου για κινητή, πατα πάνω στην Κόσμοτε που αντικειμενικά είναι το καλύτερο...

Ολα αυτές οι εξαγγελίες μοιάζουν μια τρύπα στο νερό...

Εμενα το λογότυπο μου θυμίζει ένα παιχνίδι για κινητά που λεγόταν και αυτό Νοva.  

Επεξ/σία από eko13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, AristidisZ είπε

Δηλαδή όσο δίνει ο ΟΤΕ Τα 24 mbps και τα τηλέφωνα

Μηπως στα τριάντα ευρώ να βάλουμε και κανα Netflix δώρο ;

Το οτι συζητάμε εν έτη 2021 για βασικό πακέτο internet στα 24mbps (πραγματικά max 15) λες και είμαστε στο 2010 είναι απο μόνο του ανέκδοτο.

Θα έπρεπε να ξεκινάνε από τουλάχιστον 50 mbps πλέον.

Αλλά τι λέω...αυτά είναι πολυτέλειες για την Ελλάδα!

Μπορούμε να συνεχίσουμε μια χαρά να έχουμε τις χειρότερες υπηρεσίες στις υψηλότερες τιμές.

Επεξ/σία από agnostos13
  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και είμαστε όλοι εδώ ωραία και τα λέμε.

 

Πληρώνω καλά 42,48€ / μήνα για 24άρα γραμμή, με NOVA FULL SPORTS, και τα βασικά του σταθερού, ή να κάνω ότι φεύγω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, SakafliaC είπε

Oldschool HOL συνδρομητής..

Έχω στο πατρικό κουτί της Forthet με προπληρώμενο τρίμηνο internet & δισκέτες για internet explorer & drivers

Όταν περάσω θα προσπαθήσω να το βρω να το στείλω photo :P

  

9 ώρες πριν, Ghost_Rider είπε

Στα 20.90 είναι τώρα 


Ναι, και το έχει η Nova

Το αμέσως επόμενο πιο φτηνό ποιο είναι ;

 

12 λεπτά πριν, agnostos13 είπε

Το οτι συζητάμε εν έτη 2021 για βασικό πακέτο internet στα 24mbps (πραγματικά max 15) λες και είμαστε στο 2010 είναι απο μόνο του ανέκδοτο.

Θα έπρεπε να ξεκινάνε από τουλάχιστον 50 mbps πλέον.

Αλλά τι λέω...αυτά είναι πολυτέλειες για την Ελλάδα!

Μπορούμε να συνεχίσουμε μια χαρά να έχουμε τις χειρότερες υπηρεσίες στις υψηλότερες τιμές.

Δεν συζητάμε αν είμαστε ευχαριστημένοι ή αν θα έπρεπε να υπάρχει κάτι καλύτερο, την υφιστάμενη κατάσταση και τις τιμές συζητάμε

6 λεπτά πριν, JiovanniGeorgeo είπε

Μιας και είμαστε όλοι εδώ ωραία και τα λέμε.

Πληρώνω καλά 42,48€ / μήνα για 24άρα γραμμή, με NOVA FULL SPORTS, και τα βασικά του σταθερού, ή να κάνω ότι φεύγω;

Η μάνα μου που το έχει σπίτι πληρώνει 40,50€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, AristidisZ είπε

Η μάνα μου που το έχει σπίτι πληρώνει 40,50€

Το ξέρω πως είναι ότι να 'ναι οι τηλεφωνίας γι' αυτό και αναμένω σα σφαίρα στη θαλάμη να τη κάνω anytime από οποιονδήποτε, αλλά μικρό το κακό το 2€.

 

Ευχαριστώ για την επαλήθευση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, JiovanniGeorgeo είπε

Το ξέρω πως είναι ότι να 'ναι οι τηλεφωνίας γι' αυτό και αναμένω σα σφαίρα στη θαλάμη να τη κάνω anytime από οποιονδήποτε, αλλά μικρό το κακό το 2€.

 

Ευχαριστώ για την επαλήθευση. 

Νομίζω ότι είναι το τέλος που έχει η συνδρομητική τηλεόραση που έχει προσωρινά ανασταλεί λόγω covid, πριν πλήρωνε 43€ αν θυμάμαι καλά

Πάντως και εγώ αν με κάλυπτε στα ευρωπαϊκά κύπελλα (Ch. L, Europa), σε αυτή την τιμή θα το έβαζα σπίτι άνευ 2ης κουβέντας

Όσο κι αν φαίνεται περίεργο, υπάρχει πολύς κόσμος που γουστάρει Super League (βάζω και τον εαυτό μου μέσα), έχει και την Euroleague που έχει και αυτή το κοινό της, και στα Cinema κλπ είναι σαφώς πιο δυνατή από τον ΟΤΕ, άρα δε θεωρώ ότι το κόστος κρίνεται υπερβολικό, βάσει και όσων ανέφερα παραπάνω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, eko13 είπε

Όσα logo και να αλλάξουν, όσα ονόματα και να αλλάξουν, αν δεν αλλάξουν μυαλλα, θα την χάσουν οριστικά την μπαλλα (μεταφορικά χαχα). Δεν μπορεί να έχει η Vodafone πιο ελκυστικά πακέτα από την Νόβα που της πουλά τα νοβασπορτς...

Μα αυτά τα μυαλά που λες είχε η προηγούμενη διοίκηση.

Πουλάμε τα πάντα όλα στα 40 ευρώ, internet, τηλέφωνο, full packs, κάτω του κόστους για να κάνουμε μεγαλύτερο αριθμό πελατών.

Μόνο που δεν είχαν από κάπου να βγάζουν λεφτά όπως έχουν η vodafone και η cosmote.

Το αποτέλεσμα; Φούντο και εξαγορά γιατί το βαρέλι των χρεών στις τράπεζες δεν είχε πάτο.

Ευτυχώς που βρέθηκε αυτή η united και ανέλαβε τα χρέη, διαφορετικά αν έκλεινε μάντεψε ποιος θα τα πλήρωνε τα χρέη.

Η νέα ιδιοκτησία θα σπρώξει χρήμα, αλλά για να αγοράσει κάποια στιγμή τη wind.

Και να μπορεί να κάνουν ότι κάνουν και οι άλλοι, η cosmote και η vodafone, τιμές στο θεό στη κινητή για να καλύπτουν τη χασούρα από τη τηλεόραση.

Επεξ/σία από aypnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτέ δεν είχε τα πάντα όλα 40 ευρώ ή το έβγαζε μόνο για νέους εξοργίζοντας τους παλιούς.

Οταν η Vodafone σου έχει 50ρι vdsl με tv (και hbo μεσα) και nova sports 38 ευρώ, είναι γελοίο να ζητά η Νόβα 50...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, AristidisZ είπε

Έχω στο πατρικό κουτί της Forthet με προπληρώμενο τρίμηνο internet & δισκέτες για internet explorer & drivers

Όταν περάσω θα προσπαθήσω να το βρω να το στείλω photo :P

  


Ναι, και το έχει η Nova

Το αμέσως επόμενο πιο φτηνό ποιο είναι ;

 

Δεν συζητάμε αν είμαστε ευχαριστημένοι ή αν θα έπρεπε να υπάρχει κάτι καλύτερο, την υφιστάμενη κατάσταση και τις τιμές συζητάμε

Η μάνα μου που το έχει σπίτι πληρώνει 40,50€

Μα για την υφιστάμενη κατάσταση αναφέρω οτι είναι ανέκδοτο οι υπηρεσίες και οι τιμές που ζητάνε τραγικές.

Και μια λογική οτί "όλοι τόσο το δίνουν...τι περιμένεις", μόνο σε λάθος κατεύθυνση πάει το θέμα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, eko13 είπε

Ποτέ δεν είχε τα πάντα όλα 40 ευρώ ή το έβγαζε μόνο για νέους εξοργίζοντας τους παλιούς.

Οταν η Vodafone σου έχει 50ρι vdsl με tv (και hbo μεσα) και nova sports 38 ευρώ, είναι γελοίο να ζητά η Νόβα 50...

Επειδή έχω vodafone, vodafone fiber συγκεκριμένα και vodafone tv, ναι αυτές είναι οι τιμές.

Και η vodafone τα δίνει κάτω του κόστους, για αυτό και έχω :)

Όταν η vodafone αγοράζει χονδρική τα novasports στα 20 ευρώ και πουλάει vdsl, τηλέφωνο, hbo. discovery, 40 άλλα κανάλια και eurosport ουσιαστικά στα 20 ευρώ, γιατί τα άλλα 20 τα παίρνει η nova, ναι πουλάει κάτω του κόστους.

Ας είναι καλά τα κορόιδα που πληρώνουν τιμές στο θεό στα κινητά για να τα έχω στις τιμές αυτές.

Υπομονή μέχρι να πάρουν τη wind και να βγάζει τη χασούρα από τα κινητά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, agnostos13 είπε

Το οτι συζητάμε εν έτη 2021 για βασικό πακέτο internet στα 24mbps (πραγματικά max 15) λες και είμαστε στο 2010 είναι απο μόνο του ανέκδοτο.

Θα έπρεπε να ξεκινάνε από τουλάχιστον 50 mbps πλέον.

Αλλά τι λέω...αυτά είναι πολυτέλειες για την Ελλάδα!

Μπορούμε να συνεχίσουμε μια χαρά να έχουμε τις χειρότερες υπηρεσίες στις υψηλότερες τιμές.

Καταλαβαίνεις από μερικά άτομα εδώ μέσα που δεν καταλαβαίνουν αυτονόητα πράγματα όπως αυτά που λες, πως δε θα γίνουμε ποτέ σοβαρή χώρα.

Βλέπεις μερικοί είναι μαζόχες, γουστάρουν να πληρώνουν υπερβολικές τιμές για να κονομάει ο ΟΤΕ και η Deutsche Telekom, και μπαίνουν και στο insomnia να μας πούνε πως είναι ουτοπικό να θέλουμε κάτι καλύτερο σε καλύτερες τιμές. Ελλαδάρα γερά!! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, adrfinance είπε

Καταλαβαίνεις από μερικά άτομα εδώ μέσα που δεν καταλαβαίνουν αυτονόητα πράγματα όπως αυτά που λες, πως δε θα γίνουμε ποτέ σοβαρή χώρα.

Βλέπεις μερικοί είναι μαζόχες, γουστάρουν να πληρώνουν υπερβολικές τιμές για να κονομάει ο ΟΤΕ και η Deutsche Telekom, και μπαίνουν και στο insomnia να μας πούνε πως είναι ουτοπικό να θέλουμε κάτι καλύτερο σε καλύτερες τιμές. Ελλαδάρα γερά!! :P

Eυτυχώς που υπάρχουν και κάποια άτομα σαν και εσάς που έχετε ξεκινήσει τον ένοπλο αγώνα με την επανασύσταση της 17Ν και των πυρήνων της φωτιάς κατακαίγοντας τα κτήρια του ΟΤΕ και στέλνοντας στον τύπο προκυρήξεις ότι

"αν δε κάνετε το 50άρι VDSL 15 ευρώ το μήνα δε θα μείνει τίποτα όρθιο"

 

  • Sad 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα δεν εχει δικη της κινητη, για να μπορει να εχει συνδυαστικα πακετα και "προσφορες" και ολοι οι πελατες της στην σταθερη ειναι αναγκαστικα πελατες και των cosmote/vodafone/wind,  δεν προκειται να δει προκοπη. Τωρα οι πελατες της (σταθερ+tv) οποτε επικοινωνουν με τον παροχο κινητης τους, βομβαρδιζονται συνεχως με προσφορες για να φερουν και την σταθερη τους σε αυτους. Η nova πως μπορει να απαντησει σε αυτο; Πως μπορει να προσεγγισει νεους πελατες; Οσο για την πειρατια, δεν θα σχολιασω.... καλη τυχη!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...