Προς το περιεχόμενο

Πρώτες εικόνες από το νέο περιβάλλον που φέρνουν τα Windows 11


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, pigeon είπε

Αν ισχύουν αυτά που διαβάζω, το σύστημα πρέπει να υποστηρίζει TPM 2.0 για να προχωρήσει η εγκατάσταση.

Θα πάει το rant σύννεφο..

Δεν νομίζω να ισχύει αυτό στην τελική έκδοση, εκτός και αν θέλουν να διώξουν χρήστες χωρίς λόγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 152
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν είχαν και πότε τρελές αλλαγές εμφανισιακά τα λειτουργικά μεταξύ τους, πέρα των w8. Αυτό που παρατηρώ είναι ότι έχουν πάρει στοιχεία από linux/mac και τα συνδύασαν με τα 10ρια σε μια μορφή που ίσως να μπορεί να ενταχθεί και σε φορητές συσκευές (γι αυτό και το win button τοποθετήθηκε στη μέση και όχι τόσο για μιμηθεί την apple).

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που ειναι το νεο λειτουργικο ; Με εικονιδια που αλλαζουν καθε 6μηνο δεν ερχεται η ανοιξη. Ουτε με την υπεραπλουστευση του start menu. Εξακολουθει να διατηρει ανομοιομορφια στο συνολο. File manager, το ιδιο παραθυρο αιωνες τωρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παραθυράκι του πράκτορα από την NSA που είναι ?Αυτός χάνει πάντως εάν δει τι ψάχνω ούτε εγώ θα το ήθελα .NSA ιφ γιου γουοτσ δις γιορ προμπλεμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, vagelisda είπε

Εντάξει ,δεν είναι και για τόσο οδυρμό ,κι εγώ μπουμερ αρχαίος χρήστης είμαι αλλά σαν πρώτη ματιά εντάξει φαίνονται. Τα 10αρια δεν τα χωνεψα και πότε ιδιαίτερα ,τα 11 φαίνονται λίγο πιο απλοποιημένα , αισθητικά τουλάχιστον.Και μας άφησαν και το control panel ,μην είστε και πλεονέκτες...

Τώρα για τη θέση που είναι το windows button,klein ,πάντα το windows key πατάω ,δε βαριοσασταν να σερνετε το ποντίκι εκεί τέρμα κάτω οοολο αριστερά; 

Ηθελα να το γράψω κι εγώ αυτό. Πρακτικά είναι άκυρο ακόμη και που υπάρχει το Start Button στα Windows αφού όλα τα πληκτρολόγια έχουν ένα Start Button κάτω αριστερά, ποιός ο λόγος για να μου το συμπεριλάβεις και στο UI?

Μου θυμίζει κάτι αμερικάνικες ταμπέλες σε πολυκαταστήματα, "Προσοχή Σκαλοπάτι".... διπλά στο σκαλοπάτι.

  • Thanks 1
  • Confused 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, kurkosdr είπε

Δεν νομίζω να ισχύει αυτό στην τελική έκδοση, εκτός και αν θέλουν να διώξουν χρήστες χωρίς λόγο.

Δυστυχώς ισχύει επίσημα αλλά για windows server. Μήπως το leaked iso είναι απ'αυτο το channel?
https://cloudblogs.microsoft.com/windowsserver/2020/06/11/microsoft-raises-the-security-standard-for-next-major-windows-server-release/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το «τέλος» των Windows ανακοίνωσε πρόσφατα η Microsoft, με τα Windows 10 να αποτελούν την «τελευταία έκδοση» του κυρίαρχου λειτουργικού συστήματος της εταιρείας, μεταδίδει το βρετανικό ειδησεογραφικό δίκτυο BBC επικαλούμενο σχετικές δηλώσεις του Τζέρι Νίξον, υψηλόβαθμου στελέχους της Microsoft.

Τις δηλώσεις αυτές του Νίξον επιβεβαίωσε αργότερα η εταιρεία, ανακοινώνοντας ότι στο μέλλον θα γίνονται διαθέσιμες αναβαθμίσεις των Windows με «συνεχή τρόπο». Συγκεκριμένα, αντί για νέες μεμονωμένες εκδόσεις, τα Windows 10 θα βελτιστοποιούνται μέσω τακτικών αναβαθμίσεων, σύμφωνα με την εταιρεία.

Αυτα ειχανε γραφτει το 2015, σε διαφορες σελιδες και τοτε πιστευα οτι δεν θα υπαρξουν windows 11, τι εγινε τωρα  και τα windows 10 απο το 2025 θα σταματησουν να υποστηριζονται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αντί να κάνουν tease το ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ(!!!)  αναφερόμενοι σε αλλαγές στον kernel ή αντε έστω σε ένα ρημάδι task scheduling να βρεις μια σημαντικότητα και ένα ενδιαφέρον, πλασάρουν το login sound μλκ(!).

Και λογικό γιατί με τόσο telemetry ξέρουν πολύ καλά το target group. Μιλάμε για υποτίμηση νοημοσύνης η για μια τραγική πραγματικότητα του 2021. Τρέλα ρεζίλια ...

Επεξ/σία από Extol3D
  • Like 8
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, crsweber είπε

Το «τέλος» των Windows ανακοίνωσε πρόσφατα η Microsoft, με τα Windows 10 να αποτελούν την «τελευταία έκδοση» του κυρίαρχου λειτουργικού συστήματος της εταιρείας, μεταδίδει το βρετανικό ειδησεογραφικό δίκτυο BBC επικαλούμενο σχετικές δηλώσεις του Τζέρι Νίξον, υψηλόβαθμου στελέχους της Microsoft.

Τις δηλώσεις αυτές του Νίξον επιβεβαίωσε αργότερα η εταιρεία, ανακοινώνοντας ότι στο μέλλον θα γίνονται διαθέσιμες αναβαθμίσεις των Windows με «συνεχή τρόπο». Συγκεκριμένα, αντί για νέες μεμονωμένες εκδόσεις, τα Windows 10 θα βελτιστοποιούνται μέσω τακτικών αναβαθμίσεων, σύμφωνα με την εταιρεία.

Αυτα ειχανε γραφτει το 2015, σε διαφορες σελιδες και τοτε πιστευα οτι δεν θα υπαρξουν windows 11, τι εγινε τωρα  και τα windows 10 απο το 2025 θα σταματησουν να υποστηριζονται

Δεν ξέρουμε πως θα γίνει η διανομή τους. Μπορεί να λέγονται Windows 11 αλλά να έρχονται ως ένα free upgrade package για όσους έχουν 10. Οποτε ουσιαστικά...ένα major update να ειναι. Υπομονή να δούμε τι θα πει σε 10 μέρες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...