Προς το περιεχόμενο

Τα αυτοκίνητα του Google Street View, ξανά στη χώρα μας


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, adi32 είπε

Υπάρχει τρόπος να ορίσεις μια διαδρομή και να στη δείξει μόνο του σαν βιντεο οδήγησης?

Say no more https://driveandlisten.herokuapp.com/

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε πόσα μέρη έχουμε ταξιδέψει με το Maps και το Earth! Πραγματικά life changing πράγματα, όσο κι αν κάποιοι αντιδρούν και τα κοροϊδεύουν.

ΥΓ. τους προτείνω να πουλήσουν τα smartphone και να πάρουν πάλι τον χάρτη της ΕΛΠΑ....

  • Like 7
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
3 ώρες πριν, bringmevictims είπε

Καλά άμα το το πετύχουμε στο δρόμο , το έχω πάρει από πισω και όπου μας βγάλει 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Thresh είπε

Εχουν ανανεωθεί αρκετοί δρόμοι στην Αττική με φωτογραφίες του 2019, αλλά η πλειοψηφία βρίσκεται ακόμα στο 2014. Πολύ δουλειά γενικότερα...

στο 2011 βρισκεται στην περιοχη μου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού τη γλύτωσε την πρώτη φορά, είπε να περάσει να πάρει και τα υπόλοιπα προσωπικά δεδομένα...

https://www.tomshardware.com/news/google-wifi-street-cars-spy-lawsuit-settlement,39998.html

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν ειχαν περασει απο το κτημα μου ειχαν βγαλει το σκυλο μου και καλυψαν τη μουσουδα του. Respect στα προσωπικα δεδομενα του σκυλου μου. Εχω και κοτουλες, τωρα που θα ξαναπερασετε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τετάρτη 16 Ιουνίου κατά τις 5.30 ανέβαινε την Αγίου Ιωάννου στην Αγία Παρασκευή.

Χαμογέλασα (και έφτιαξα το μαλλί, εγκαίρως ελπίζω).

Αρχικά μου τράβηξε το μάτι το σχέδιο το αμάξι (παρόμοιο με την φωτογραφία του  άρθρου) και μετά ο ιστός μέχρι να διαβάσω το Google street view στην πόρτα. Πήγαινε αρκετά γρήγορα (περίπου 50 km/h).

Επεξ/σία από alcemist
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
43 λεπτά πριν, Dark Worm είπε

Οταν ειχαν περασει απο το κτημα μου ειχαν βγαλει το σκυλο μου και καλυψαν τη μουσουδα του. Respect στα προσωπικα δεδομενα του σκυλου μου. Εχω και κοτουλες, τωρα που θα ξαναπερασετε...

Έχεις δίκιο. Όλοι αυτοί οι άσχετοι που τους πήγαν διακαστήριο και οι άλλοι οι άσχετοι: οι δικαστές, που έβγαλαν καταδικαστική απόφαση, δεν έχουν ιδέα... Εσύ ξέρεις...

Παρόλα αυτά, η ίδια η Google διαφωνεί μαζί σου:

https://www.wired.com/2012/05/google-wifi-fcc-investigation/

στην αρχή ισχυρίστηκαν ότι έγινε κατά λάθος η συλλογή προσωπικών δεδομένων, αλλά αργότερα κατατέθηκε από την FCC (Federal Communications Commission)  έγγραφο που αποδείκνυε ότι επίτηδες το έκανε και μάλιστα τα δεδομένα κατέληγαν σε μία βάση δεδομένων της στο Όρεγκον.

Ήταν, τόσο ανούσιο να μαζέψει τα δεδομένα σου, που τόσο απαξιώνεις, που έφτιαξε κομμάτια κώδικα και οργάνωσε με λεπτομέρεια όλη τη διαδικασία...

Μάλλον είναι χαζοί και αυτοί στη Google, που μαζεύουν όλα αυτά τα "ανούσια" δεδομένα... Σπαταλούν πόρους για το τίποτα...

Σέβομαι κάθε άποψη, αλλά εδώ έχουμε και καταδικαστική απόφαση...

Να δω πόσες φορές πρέπει να κάνουμε αυτή τη συζήτηση για να το καταλάβουν μερικοί: τα προσωπικά δεδομένα ΕΧΟΥΝ αξία. Η Google και πολλές άλλες εταιρείες βγάζουν δις από αυτή τη δουλειά. Δεν δουλεύουν για εμάς. Δουλεύουν για τον εαυτό τους και φυσικά δε θα είχαν κανένα κέρδος αν το έκαναν μονο για να φτιάξουν τους δωρεάν χάρτες για να κανεις εσύ πιο εύκολα ταξίδια.

Επεξ/σία από Tlykog
  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
4 hours ago, Radiatedsoul said:

στο 2011 βρισκεται στην περιοχη μου

Αθήνα? Damn...

Βέβαια εδώ έχουν να ανανεώσουν κάμποσα χρόνια το satellite view (στο maps όχι στο earth), το street view δεν θα ήταν πίσω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Tlykog είπε

Έχεις δίκιο. Όλοι αυτοί οι άσχετοι που τους πήγαν διακαστήριο και οι άλλοι οι άσχετοι: οι δικαστές, που έβγαλαν καταδικαστική απόφαση, δεν έχουν ιδέα... Εσύ ξέρεις...

Παρόλα αυτά, η ίδια η Google διαφωνεί μαζί σου:

https://www.wired.com/2012/05/google-wifi-fcc-investigation/

στην αρχή ισχυρίστηκαν ότι έγινε κατά λάθος η συλλογή προσωπικών δεδομένων, αλλά αργότερα κατατέθηκε από την FCC (Federal Communications Commission)  έγγραφο που αποδείκνυε ότι επίτηδες το έκανε και μάλιστα τα δεδομένα κατέληγαν σε μία βάση δεδομένων της στο Όρεγκον.

Ήταν, τόσο ανούσιο να μαζέψει τα δεδομένα σου, που τόσο απαξιώνεις, που έφτιαξε κομμάτια κώδικα και οργάνωσε με λεπτομέρεια όλη τη διαδικασία...

Μάλλον είναι χαζοί και αυτοί στη Google, που μαζεύουν όλα αυτά τα "ανούσια" δεδομένα... Σπαταλούν πόρους για το τίποτα...

Σέβομαι κάθε άποψη, αλλά εδώ έχουμε και καταδικαστική απόφαση...

Να δω πόσες φορές πρέπει να κάνουμε αυτή τη συζήτηση για να το καταλάβουν μερικοί: τα προσωπικά δεδομένα ΕΧΟΥΝ αξία. Η Google και πολλές άλλες εταιρείες βγάζουν δις από αυτή τη δουλειά. Δεν δουλεύουν για εμάς. Δουλεύουν για τον εαυτό τους και φυσικά δε θα είχαν κανένα κέρδος αν το έκαναν μονο για να φτιάξουν τους δωρεάν χάρτες για να κανεις εσύ πιο εύκολα ταξίδια.

Δεν αμφισβητούμε τίποτα. Τα πήραν και καλά έκαναν και τα πήραν. Μαγκιά τους. Οτι χρειάζεται για να πάει ο κόσμος μπροστά.

  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...