Προς το περιεχόμενο

Coca cola zero - νέα γεύση


Xejolontas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 79
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πριν απο +15 χρονια ειχα αντικαταστήσει και εγώ το νερο με coca cola , μιας και η δουλειά ηταν κοντα και πηγαίνω - ερχόμουν με τα ποδια έπαιρνα μια του 1,5 λίτρου για το δρόμο , Αργότερα πήγα φαντάρος και αναγκάστηκα κόπηκε , αφου δεν έβρισκα πάντα οταν ημουν στο κέντρο μεχρι που την έκοψα τελείως για ενα μεγαλο διάστημα . Απο τοτε , μεχρι και σήμερα εχω εξάρσεις ανα τα χρονιά , δηλαδή μπορεί να πρεπει να εχω αναγκαστικά με το μεσημεριανο / βραδυνο μου για να πιω , η μπορεί να το "ξεχασω" για ενα μεγαλο διάστημα και να πινω  μονο πορτοκαλάδα η σοδα .

Μιας και ξεκινήσαμε την κουβέντα! Ποιος θυμάται την Coca Cola οταν ειχε λανσάρει την γεύση Vanilia ? Παίζει να ήμουν ο μονος που αρεσε τοτε 😜  

Επεξ/σία από Mr^Robot
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που πίνω κόκα κόκα μια δυο φορές το μήνα αν περάσω από κάνα μακ ντοναλντς πραγματικά απολάμβανα την zero .

Τις 2 τελευταίες φορές που πηγα και πήρα zero μου ξένιζε παρά πολύ σε σημείο που την έδινα σε φίλο να την πιει . 
 

Δεν ήξερα ότι άλλαξαν «συνταγή» . 
 

Θα το γυρίσω στην κλασική , έτσι και αλλιώς σιγά την ποσότητα 1-2 λίτρα τον μήνα . Αν και γενικά δεν είμαι φαν της ζάχαρης 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δοκιμαστε να πιειτε βουλγαρικη η ουκρανικη κοκα κολα..

σαν να πινεις κατρουλιο ξεθυμασμενο...

η καλυτερη και γευστiκοτερη ειναι η green cola.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Thresh είπε

Βγαίνει από την κατηγορία της περιπτερόμπυρας δλδ? 😛

Αν εννοείς στην καρδιά μου, ΠΟΤΕ. Αλλά αν έπρεπε να το παραλληλίσω ποιοτικά, θα σου έλεγα σαν Fischer εδώ. Όχι συχνή, όχι ψαγμένη, ανάθεμα κι αν μπορείς να φέρεις στο νου σου τη γεύση της, είτε για καλό είτε για κακό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, michael92 είπε

Για πολλά χρόνια έπινα 3-4 λίτρα coca cola zero την ημέρα.

Καλύτερα κόκα παρά τόση κόκα

3 ώρες πριν, CONAN_ είπε

Το νάτριο τι μας ενοχλεί ;   Εγώ συνήθως προτιμώ Μιτσικέλι ή Ζαγόρι. Η αίσθηση του ανθρακικού είναι ανώτερη απο της κοκα κολα παντως. 

Ωραίο το Μιτσικέλι. Δοκίμασε και το Ξυνό νερό Φλώρινας, αν και πιο ακριβό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Nabuko είπε

Καλύτερα κόκα παρά τόση κόκα

Ωραίο το Μιτσικέλι. Δοκίμασε και το Ξυνό νερό Φλώρινας, αν και πιο ακριβό.

ναι το εχω δοκιμασει. ειναι το μονο με φυσικο ανθρακικό.  βεβαια 1€ το μπουκαλι :) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, michael92 είπε

H coca cola zero δεν έχει ζάχαρη. Με βάση αυτά που λες, καταναλώνεις περίπου την ίδια ποσότητα καφεΐνης με εμένα τότε, κοντά στα 1000mg/ημέρα. Δεν ξέρεις πότε μπορεί να σου προκαλέσει ζημιά. Και εγώ μια χαρά ήμουν μέχρι που ξαφνικά άρχισαν να διπλασιάζονται οι παλμοί μου όταν σηκωνόμουν από το κρεβάτι. Ok, σίγουρα τα monster είχαν κι άλλες μαλακίες μέσα που μπορεί να μου το προκάλεσαν, πλέον όμως ο οργανισμός μου δεν σηκώνει πάνω από 200mg καφεΐνης και ας έχουν περάσει 5 χρόνια. Καλό είναι να περιορίσεις την καφεΐνη που πίνεις και να φτιάχνεις τους μισούς φραπέδες με decaf.

Υπάρχει και Coca Cola Zero Decaf!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, CONAN_ είπε

ναι το εχω δοκιμασει. ειναι το μονο με φυσικο ανθρακικό.  βεβαια 1€ το μπουκαλι :) :)

Νομίζω 60κάτι λεπτά. Τα υπόλοιπα στα επιστρέφουν με την φιάλη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ξέρετε πως η Coca έχει άλλη σύνθεση ανάλογα με τη συσκευασία. Άλλο μείγμα βάζουν στο γυάλινο, άλλο στα κουτάκια. Και φυσικά αυτή που δίνουν στα McDonald's είναι σιρόπι με νερό, καμμία σχέση.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, Narayan είπε

Να ξέρετε πως η Coca έχει άλλη σύνθεση ανάλογα με τη συσκευασία. Άλλο μείγμα βάζουν στο γυάλινο, άλλο στα κουτάκια. Και φυσικά αυτή που δίνουν στα McDonald's είναι σιρόπι με νερό, καμμία σχέση.

Έχουν ακριβώς την ίδια σύνθεση. Στα πλαστικά μπουκάλια σου φαίνεται κομμάτι διαφορετική γεύση γιατί στα πλαστικά με την πάροδο του χρόνου χάνει το αναψυκτικό ανθρακικό οξύ που σε κανονικές συνθήκες είναι αέριο. Το ίδιο και στις μπύρες (γι' αυτό πολλοί λένε πως η μπύρα στο κουτί έχει περισσότερο "γκάζι").

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...