Προς το περιεχόμενο

Coca cola zero - νέα γεύση


Xejolontas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η καλύτερη συμβουλή είναι να κοπούν όλα τα δήθεν αναψυκτικά με τις τεχνητές γεύσεις, από coca cola ως γκαζόζες. Τίγκα στη ζάχαρη, τα γλυκαντικά ή/και καφεϊνες. Ας μείνουμε στους φυσικούς χυμούς και μάλιστα αυτούς που στίβουμε μόνοι μας. Ας μην δολοφονούμε την υγεία μας.

Επεξ/σία από kalmik
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 79
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

18 ώρες πριν, Lucifer είπε

Εντελώς διαφορετική γεύση στην Ολλανδία η Άμστελ.

(Ζβανάκι δεν έχω φάει)

Τα πάντα έχουν έστω και ελάχιστα διαφορετική γεύση (πιες Heineken εκεί και ελλάδα πχ) λόγω διαφορετικού νερού. Έστω και ελάχιστες διαφορές στο νερό έχουν αντίκτυπο στη γεύση, απλά το καταλαβαίνεις σχεδόν μόνο αν τις βάλεις δίπλα δίπλα και συγκρίνεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, spectaculator είπε

Έχουν ακριβώς την ίδια σύνθεση. Στα πλαστικά μπουκάλια σου φαίνεται κομμάτι διαφορετική γεύση γιατί στα πλαστικά με την πάροδο του χρόνου χάνει το αναψυκτικό ανθρακικό οξύ που σε κανονικές συνθήκες είναι αέριο. Το ίδιο και στις μπύρες (γι' αυτό πολλοί λένε πως η μπύρα στο κουτί έχει περισσότερο "γκάζι").

Δες το βίντεο:

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, Narayan είπε

Δες το βίντεο:

 

Καμιά απολύτως σχέση! Η εμφιάλωση της Coca Cola γίνεται από τα ίδια tanks σε διαφορετικές φιάλες! Το ίδιο ζουμί, από την ίδια δεξαμενή.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, Basilhs23___ είπε

Εαν πίνεις αναψυκτικό όταν διψας, μειώνεις τις ποσότητες νερού που πίνεις υπό κανονικές συνθήκες νομοτελειακα γιατί φουσκώνει το στομάχι με υγρά. Ο συγκεκριμένος άνθρωπος βέβαια να δούμε αν θα εμφανίσει κάποιο πρόβλημα 

 

Ο συγκεκριμένος παίζει να έχει κάνει ήδη μεταμόσχευση νεφρών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, Dantε είπε

Αν στο τσακιρ κεφι πιω πανω απο μισο λιτρο,νιωθω και αφυδατωμενος μετα.

Αυτό άρχισα να το παθαίνω και εγώ, και ακόμα πιο έντονα αν είναι zero! για αυτό το λόγο βάζω αρκετά παγάκια μέσα, την πινω σχετικά γρήγορα και μετά από λίγο ένα ποτήρι κρύο νερό και τέλος. Γενικά ενώ μου αρέσει εκείνη τη στιγμή η γεύση (συνδιασμένη πάντα με junk food!), μετά από λίγο με χαλάει κιόλας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, spectaculator είπε

Έχουν ακριβώς την ίδια σύνθεση. Στα πλαστικά μπουκάλια σου φαίνεται κομμάτι διαφορετική γεύση γιατί στα πλαστικά με την πάροδο του χρόνου χάνει το αναψυκτικό ανθρακικό οξύ που σε κανονικές συνθήκες είναι αέριο. Το ίδιο και στις μπύρες (γι' αυτό πολλοί λένε πως η μπύρα στο κουτί έχει περισσότερο "γκάζι").

 

7 ώρες πριν, spectaculator είπε

Καμιά απολύτως σχέση! Η εμφιάλωση της Coca Cola γίνεται από τα ίδια tanks σε διαφορετικές φιάλες! Το ίδιο ζουμί, από την ίδια δεξαμενή.

@spectaculator Συνάδελφος είσαι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/6/2021 στις 1:54 ΜΜ, Basilhs23___ είπε

Εγώ προχτές πήρα την σκληρή απόφαση να κόψω την Coca cola. Έπινα μόνο zero εδω και 5 χρόνια ενώ γενικά πίνω κάθε μέρα τουλάχιστον ένα κουτάκι από 2η-3η δημοτικού. Ο λόγος ήταν εντελώς τυχαία ότι μυρισα το δοχείο εσωτερικά από την τρύπα που μπαίνει το καλαμάκι, αυτό όταν δεν είναι παγωμένο και έχεις καταναλώσει να πάει κάτω κάτω, το δοχείο μυρίζει εσωτερικά μια μυρωδιά που προσωπικά με αηδιασε, λέω τι κάθομαι και πίνω τόσα χρόνια..... Μου έλεγαν όλοι να την κόψω αλλά δεν άκουγα. 

Τέλος πάντων, την έχω αντικαταστήσει με χυμό συμπυκνωμένου βυσσινου που τον βάζω μέσα στο νερό. Έχει πάρα πολύ ζάχαρη, θα ψάξω να βρω και μη ζαχαρούχο που υπάρχουν. Ελπίζω να με βοηθήσει σε κάτι. 

Δοκιμασε βοτκα,φημες λενε οτι τη χρησιμοποιουν στο ρωσικο εμβολιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/6/2021 στις 6:45 ΜΜ, Mr^Robot είπε

Ποιος θυμάται την Coca Cola οταν ειχε λανσάρει την γεύση Vanilia ? Παίζει να ήμουν ο μονος που αρεσε τοτε 😜  

Α ηταν φοβερη κριμα που την κοψανε.

Πλεον τις λιγες φορες που πινω προτιμω zero με γευση λεμονι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Coca cola vanilla πάντως έχει ακόμα σε κάποια περίπτερα σε τουριστικές περιοχές.

Πέριξ τη πλατείας Συντάγματος πχ έχω δει όπως και άλλα έτσι σπάνια αναψυκτικά για Ελλάδα πχ dr pepper.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω εχω τρελο εθισμο στην κλασικη κοκα-κολα,ειδικα με τα μακαρονια με κιμα ειναι απαιχτος συνδυασμος...Πλεον ομως κοιταω να την κοψω τελειως.Εχω αρχισει βεβαια κ πινω ΛΟΥΞ γκαζοζα που ειναι ελαχιστη καλυτερη σε ζαχαρη μπας κ κοπει ο εθισμος

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πως ειναι η συσκευασια της νεας γευσης? Ρωταω γτ δεν εχω καταλαβει κατι, αλλα οκ, εχουμε αποθεμα ακομα στο εστιατοριο :P

Ενημερωτικα μεχρι χθες ειχαμε την κλασικη με την μαυρη λωριδα και τωρα μας εφεραν με την διαφημιση του euro

*σε κουτακι αυτα

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

η κοκα κολα παντως με γευση λεμονι,ειναι απαιχτη 
coca cola με πιτσα η μπεργκερ τελειοσ συνδιασμοσ
ακομα και η μπυρα λιγο πινω αν φαω αυτα τα φαγητα και το γυρναω στη κοκα λολ  

Επεξ/σία από star12
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...