Προς το περιεχόμενο

Τροχαιο και "εγκαταλειψη"


Shyn

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 ώρες πριν, Shyn είπε

Καλημερα φιλε μου! Μια απλη ερωτηση εκανα. Να παρω απλα μια γνωμη τριτων. Δεν ζητησα ουτε να δικασουμε τον ντελιβερα ουτε το καταστημα. Στην τελικα μπορει καποιος να ειχε παρομοια εμπειρια. 

Εαν θεωρεις οτι οι ερωτησεις μου δεν καλυπτουν τα δικα σου στανταρ και ειναι τρολλ θα μπορουσες απλα να αγνοησεις το θεμα και να προχωρησεις στα υπολοιπα. 

Μια χαρά με επίθεση απαντάς και κάθε άλλο παρά μια γνώμη ζητάς γιατί όταν κάτι δεν σου αρέσει στην απάντηση που σου δίνουν ξεφεύγεις .

 

  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 87
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 17/6/2021 στις 2:39 ΜΜ, Dantε είπε

ΥΓ.Επισης να συμπληρωσω κατι.Ποιους χαμηλους μισθους?Ναι δε τους δινουν τεχνικα μισθο καλο αλλα με τα τιπς μαζευουν αλλα τοσα.Ειναι δυσκολη δουλεια προφανως ,αλλα μιλαμε για ανειδικευτους εργατες ουσιαστικα ,που μαζευουν χαλαρα 4ψηφια ποσα...

θα έπρεπε να ντρέπεσαι φιλε ειλικρινά.

αυτό το ''χαλαρά'' συνεπάγεται οτι θα φας βροχή,κρυο,χιονι,ζεστη,κίνηση,βρισιδι απο πελάτες επειδή άργησες,βρισιδι απο αφεντικο επειδη αργησες,βρισιδι απο οδηγους γιατι πας γρήγορα και αλλα 1002 που δεν θα κάθομαι να γράφω,ενα μονο θα σου πω, πριν χρόνια εκανα για κάποιους μηνες γιατι ειχα οικονομικό πρόβλημα ντελιβερι,οντως έβγαζα 1300-1400 το μηνα με ολες τις συνθήκες που έγραψα πριν και με 12+ ωρες δουλειά τη μερα, 6/7 ή 7/7 ώσπου ενα ωραιο πρωι Τριτης, με χτυπησε αυτοκίνητο (φορουσα κρανος το οποιο εφυγε στη σύγκρουση κοπηκε ο ιμάντας) και κόντεψα να χάσω τη ζωη μου,ταλαιπωρήθηκα μήνες με χειρουργεία και φυσικοθεραπείες κλπ.....δε θα επεκταθώ αλλο ειμαι off-topic αλλα ειλικρινά πριν πεις - η ακόμα χειρότερα γράψεις κάτι - βούτα τη γλώσσα στο μυαλό πρώτα και αναρωτήσου αν πρέπει να το κάνεις.

 

on topic: τοπικ σταρτερ, επειδή όντως σε εγκατέλειψε θα εχει ποινικές κυρώσεις αν τον αναγνωρίσεις τωρα μεσω της ασφάλειας και αν δε κάνω λαθος αυτεπάγγελτα μήνυση,μονο και μονο επειδή δεν εκανε το τυπικό, δηλαδη να σου δωσει τα στοιχεία του και μετα να φύγει..παρολα αυτά επειδή όντως δε συμπεριφέρθηκε καλά , αν θες να το κάνεις καντο,μη το σκέφτεσαι και πολύ ειναι λαθος του και πρέπει να τιμωρηθεί στο χέρι σου είναι

Επεξ/σία από maparios
  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
3 ώρες πριν, maparios είπε

θα έπρεπε να ντρέπεσαι φιλε ειλικρινά.

αυτό το ''χαλαρά'' συνεπάγεται οτι [...] βρισιδι απο οδηγους γιατι πας γρήγορα

 

τι λε ρε παιδί μου

ασκείται και έντονη κριτική για παραβίαση ορίων ταχύτητας; πού οδεύει η κοινωνία μας;;;;; ερωτώ!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, maparios είπε

θα έπρεπε να ντρέπεσαι φιλε ειλικρινά.

 

7 ώρες πριν, StamTheMan είπε

@maparios Μην ασχολεισαι..

Απο οτι βλεπεις εχω σταματησει να ασχολουμαι εδω και αρκετες σελιδες.Εσυ συνεχιζεις να το παιζεις φρουρος στο τοπικ.

Ομως βλεπεις οτι ο φιλος πανω επιβεβαιωνει αυτο που ειπα για το ποσο.

Καλως η κακως ανειδικευτοι εργατες ειναι οι ντελιβεραδες οποτε για να κινηθουν σε αυτα τα χρηματα η θα δουλεψεις πολλες ωρες,η θα κανεις κατι επικινδυνο η και τα δυο.

Μακαρι να ημασταν σε εναν κοσμο που θα παιρναμε ολοι καλους μισθους κανοντας την εργασια μας οποια και αν ηταν αυτη και με γνωμονα την ασφαλεια και με ελαχιστες υπερωριες.

Αλλα οταν βλεπεις οι 7 στους 10 ντελιβεραδες να ειναι ακρανωτοι που δεν εχει σημασια στο ποσο γρηγορα θα πας τη παραγγελια (το λεω γιατι αν τους πεις γιατι πας αναποδα θα σου πουν για να παω γρηγορα) ,τοτε αφου δεν εκτιμανε οι ιδιοι τη ζωη τους,θα κατσω να το κανω εγω για αυτους?

Μη μου λετε για τους κινδυνους του 2κυκλου,οδηγαω 15 χρονια μηχανη με 6ψηφιο αριθμο χιλιομετρων και εχω μολις ενα ατυχημα και αυτο με υπαιτιοτητα αλλουνου που σηκωθηκε και εφυγε (εγκαταλειψη δηλαδη) οπου και με μαρτυρες τον βρηκα και κερδισα το δικαστηριο.

Τι διαφορα εχει το επαγγελμα σας με αυτο του οικοδομου δηλαδη που ειναι εκτεθειμενος και αυτος και κανει επικινδυνες εργασιες και πανω κατω στα ιδια ωραρια και χρηματα παιζει?Δε βλεπω κανεναν απο αυτους να το κανει τοσο ιστορια.

Ολοι ξερουν /ξερετε τους κινδυνους κ απλα ανεφερα πως δε τα κανετε ολα αυτα για 5 και 60 (μαζι με τα τιπς προφανως) το οποιο ειναι και η αληθεια και ας καθεσαι να γραφεις οτι θες.

Λες και δεν εχουμε δουλεψει και εμεις 7/7 ,σπαστα ωραρια ,υπερωριες και ολα αυτα τα ωραια...

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, spectaculator είπε

Πολύς ντόρος για το τίποτα! Δεν υπάρχει εγκατάλειψη αφού o/η TS άφησε τον άλλο να φύγει, αλλά ούτε και νομικά μπορεί να ζητήσει τίποτα (μετά την απομάκρυνση από το ταμείο, ουδέν λάθος αναγνωρίζεται...). Καλό μάθημα για την επόμενη φορά.

Καλημερα! Δεν ειναι οτι τον αφησα να φυγει. Δυστυχως ουτε καν προλαβα να βγω απο το αυτοκινητο. Ειχε εξαφανιστει. Δικο μου λαθος βεβαια, επρεπε να καλεσω την αστυνομια για να γινει καταγραφη του ατυχηματος.

1 ώρα πριν, intensobank είπε

Βρηκαμε ευκαιρια να βγαλουμε τα σωψυχα μας εδω.

Δικο μου λαθος. Εθιξα και το ηθικο κομματι της υποθεσης εκτος απο το νομικο. Τα παιδια που απαντησαν εχουν δικιο. Η εγκαταλειψη δεν πρεπει να μενει ατιμωρητη ακομα και ανεργος να ειναι ο αλλος. 

15 ώρες πριν, rubadub είπε

Κάθεσαι χαλαρά έξω απο το μαγαζί, βρίσκεις την πινακίδα του και μαζί με ένα μάρτυρα που ήταν παρόν στην "εγκατάλειψη" ακολουθείς τα προβλεπόμενα...Αλίμονο άν όσοι έκαναν ζημία και εφευγαν την έβγαζαν καθαρή επειδή ο παθών δεν τους κράτησε με το ζόρι στο σημείο...

Νομικός δεν είμαι, αλλά δεν βλέπω που μπορεί να ευθύνεται το μαγαζί και γιατί να θέλει να εμπλακεί....

Σε παρόμιο σκηνικό με delivery χαρίστηκα μία φορά γιατί λυπήθηκα, την επόμενη ημέρα βέβαια που τον πέτυχα ένιωσα τέρμα ηλίθιος, όταν τον είδα να μπαίνει καβάλα μέσα σε λαϊκή και να το παίζει ιστορία με τους security που τον σταμάτησαν...

Ακριβως το ιδιο φιλε μου. Τον λυπηθηκα και εγω. Ειπα οτι θα ειναι ιδιωτικο μηχανακι και μπορει να μην εχει καν ασφαλεια και γιαυτο αντεδρασε ετσι. 

Επεξ/σία από Shyn
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
8 λεπτά πριν, Shyn είπε

Καλημερα! Δεν ειναι οτι τον αφησα να φυγει. Δυστυχως ουτε καν προλαβα να βγω απο το αυτοκινητο. Ειχε εξαφανιστει. Δικο μου λαθος βεβαια, επρεπε να καλεσω την αστυνομια για να γινει καταγραφη του ατυχηματος.

Δικο μου λαθος. Εθιξα και το ηθικο κομματι της υποθεσης εκτος απο το νομικο. Τα παιδια που απαντησαν εχουν δικιο. Η εγκαταλειψη δεν πρεπει να μενει ατιμωρητη ακομα και ανεργος να ειναι ο αλλος. 

Δεν φταις εσυ. Αυτος που εφυγε φταιει, τελος.

Οταν εχεις ατυχημα μενεις εκει και κανεις τα προβλεπομενα απο τον νομο.

Και επειδη μενω εξωτερικο, συγκεκριμενα γερμανια, ανατριχιαζω και μονο στην ιδεα να χτυπησω καποιον (παιδι, ηλικιωμενο, ΣΚΥΛΟ!!!) και να μην το παρω χαμπαρι.

Καλυτερα να φαω το αυτοκινητο με κετσαπ και μουσταρδα.

Οποτε, συνεχισε κανονικα με οτι προβλεπει ο νομος.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Shyn είπε

Ακριβως το ιδιο φιλε μου. Τον λυπηθηκα και εγω. Ειπα οτι θα ειναι ιδιωτικο μηχανακι και μπορει να μην εχει καν ασφαλεια και γιαυτο αντεδρασε ετσι.

δεν το δικαιολογει εννοείτε και ειναι αυτο που εγραψες και εσυ, πατανε στην καλοσυνη σου/μας.

αυτο για τις καμερες το είπα;
καμερες
παντού

μαθουσάλες και δεινόσαυροι της Aρχή Προστασίας Δεδομένων

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
28 λεπτά πριν, great είπε

δεν το δικαιολογει εννοείτε και ειναι αυτο που εγραψες και εσυ, πατανε στην καλοσυνη σου/μας.

αυτο για τις καμερες το είπα;
καμερες
παντού

μαθουσάλες και δεινόσαυροι της Aρχή Προστασίας Δεδομένων

 

Καλα αυτο για την προστασια δεδομενων ειναι παντου νομιζω στην Ε.Ε

Εδω εχουνε φτιαξει μια εφαρμογη για τον κορονοιο Corona Warn App

εχουνε ριξει του κοσμου τα λεφτα, απο οτι λενε στις ειδησεις, αλλα λογω του οτι τους εχουνε δεσει τα χερια τα προσωπικα δεδομενα χασαμε ενα πολυ καλο οπλο εναντια στον κορονοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Shyn είπε

 

Ακριβως το ιδιο φιλε μου. Τον λυπηθηκα και εγω. Ειπα οτι θα ειναι ιδιωτικο μηχανακι και μπορει να μην εχει καν ασφαλεια και γιαυτο αντεδρασε ετσι. 

Σοβαρολογείς;Νόμιζες ότι δεν έχει ασφάλεια και τον άφησες να φύγει;Αν σου έμπαζε την πόρτα τι θα έκανες αν δεν είχε ασφάλεια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, StamTheMan είπε

Εαν δεν ξερεις,καλο ειναι να μη γραφεις. Φιλικα παντα.

Από τη στιγμή που δεν έκατσε επιτόπου καλώντας αστυνομία και ασφάλεια δεν μπορεί να διεκδικήσει και να κυνηγήσει τίποτα. Από τη στιγμή που δε έγινε αυτό, δεν μπορεί να μιλά κανείς για τίποτα. Έτσι για να μαθαίνεις κι εσύ το πως πάει η μπάλα στα τροχαία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Dantε είπε

Ομως βλεπεις οτι ο φιλος πανω επιβεβαιωνει αυτο που ειπα για το ποσο

Οτι θες καταλαβαινεις.

Στα αλλα δε θα απαντησω,δεν εχει νοημα.

 

2 ώρες πριν, spectaculator είπε

Από τη στιγμή που δεν έκατσε επιτόπου καλώντας αστυνομία και ασφάλεια δεν μπορεί να διεκδικήσει και να κυνηγήσει τίποτα. Από τη στιγμή που δε έγινε αυτό, δεν μπορεί να μιλά κανείς για τίποτα. Έτσι για να μαθαίνεις κι εσύ το πως πάει η μπάλα στα τροχαία.

Συνεχιζεις να λες οτι να'ναι.

Επεξ/σία από StamTheMan
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...