Προς το περιεχόμενο

Περίεργο θέμα με ρουτερ Vodafone


Realakias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα σας, 

 

Στο γραφείο βάλαμε Vodafone και τις προάλλες παρατήρησα ότι υπάρχει θέμα όταν θέλουμε να συνδέσουμε νέες συσκευές στο WiFi. Συγκεκριμένα, άμα γράψουμε χειροκίνητα (ή και Copy paste από μήνυμα το οποίο έχει γράφει από πληκτρολόγιο άλλης κινητής συσκευής) τον κωδικό για να συνδεθούμε, η συσκευή δεν συνδέεται στο WiFi. Άμα όμως κάνουμε copy paste από το περιβάλλον του ρουτερ, και μετά κάνουμε share αυτό, τότε η συσκευή αυτόματα συνδέεται χωρίς θέματα. Αυτό το πρόβλημα υπάρχει μόνο με το συγκεκριμένο ρουτερ, σε όλες τις συσκευές με τις οποίες προσπάθησα. Δοκίμασα και reset κάποιες φορές, αλλά τίποτα. Πέρασα επίσης ένα σπαστικό μισάωρο να ελέγχω ότι εγώ δεν βάζω λάθος κωδικό, και ποτέ δεν τον έβαλα λάθος.

 

Έχετε καμιά ιδέα τι κουφό συμβαίνει? Δεν το έχω ξαναδεί.

 

(το ρουτερ δεν το έχω τώρα μπροστά μου για να πω ποιο είναι, αλλά είναι από αυτά που δίνει η Vodafone, ZTE 108N αν θυμάμαι καλά)

 

Ευχαριστώ

Επεξ/σία από Realakias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, infin1tyGR είπε

Μήπως κάνα Α ελληνικό π.χ. που το βάζεις αγγλικό ή κάτι αντίστοιχο που στο μάτι φαίνεται ολόιδιο;

Όχι. Το είδα αρκετά καλά. Το έχω επίσης στα αγγλικά, και το k και το l (αγγλικό μικρό L) πχ κάνουν μπαμ. 😅

Επεξ/σία από Realakias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς σε ένα site όπως το https://www.diffchecker.com/ να γράψεις από τη μία μεριά χειροκίνητα τον κωδικό και από την άλλη το copy-paste που λες ότι δουλεύει για να τα συγκρίνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, infin1tyGR είπε

Μπορείς σε ένα site όπως το https://www.diffchecker.com/ να γράψεις από τη μία μεριά χειροκίνητα τον κωδικό και από την άλλη το copy-paste που λες ότι δουλεύει για να τα συγκρίνει;

Δεν είμαι εκεί αυτή τη στιγμή, και δεν τον έχω κάπου διαθέσιμο για Copy Paste τώρα, αλλά θα δοκιμάσω. Θυμάμαι είχα δοκιμάσει και με I (αγγλικό κεφάλαιο i), αλλά πάλι τίποτα.

 

Τέλος πάντων, για την ώρα χρησιμοποιούμε Barcode, και θα το ξανακοιτάξω. Μπορεί να ήταν και προσωρινό μετά από επανεκκίνηση, θα δοκιμάσω όταν ξαναπάω. Τέλος πάντων, ευχαριστώ. Θα είχε πολύ πλάκα (και ντροπή φυσικά) άμα έκανα τέτοια γκάφα πάντως... 

Επεξ/σία από Realakias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...