Προς το περιεχόμενο

Tim Cook: Τα Android έχουν 47 φορές περισσότερο malware από το iOS


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 λεπτά πριν, koutsis είπε

Να σε ρωτήσω κάτι από περιέργεια μιας και λες ότι το χρηματικό δεν παίζει κανένα ρόλο. Εκεί που δουλεύεις και βλέπεις μόνο android, τι μοντέλα βλέπεις;  Samsung s21 pro, s21 ulta και xiaomi mi11 ή  φτηνά android;; 🤔 

Και τα android των 100 ευρω κανουν την ιδια ακριβως δουλεια με αυτά των 2000 ευρω. Περα απο την καμερα στα υπολοιπα οι διαφορές ειναι αστειες εως ανυπαρκτες. Οποτε πως θα καταλαβεις αν ειναι οικονομικο το θεμα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 190
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Herald είπε

Και τα android των 100 ευρω κανουν την ιδια ακριβως δουλεια με αυτά των 2000 ευρω. Περα απο την καμερα στα υπολοιπα οι διαφορές ειναι αστειες εως ανυπαρκτες. Οποτε πως θα καταλαβεις αν ειναι οικονομικο το θεμα? 

Άρα εσύ υποθετεις ότι δεν είναι οικονομικό το θέμα που όλοι στη δουλειά σου αγοράζουν  android, παρόλο που αυτοί κυκλοφορούν με Android των 200€ ενώ το φτηνότερο iphone κάνει 600€. Οκ! 

Υγ. Το ότι κινητό των 100 € είναι το ίδιο με κινητό των 2000€ το αφήνω ασχολίαστο!!

Επεξ/σία από koutsis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, koutsis είπε

Άρα εσύ υποθετεις ότι δεν είναι οικονομικό το θέμα που όλοι στη δουλειά σου αγοράζουν  android, παρόλο που αυτοί κυκλοφορούν με Android των 200€ ενώ το φτηνότερο iphone κάνει 600€. Οκ!

Εγω δεν υπεθεσα τιποτα, εσυ υπεθεσες και σε ρωταω πως. Το φτηνοτερο iphone κανει 180 ευρω πάντως, τα ειπαμε χτες μη τα ξαναπουμε και σημερα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Herald είπε

Εγω δεν υπεθεσα τιποτα, εσυ υπεθεσες και σε ρωταω πως. Το φτηνοτερο iphone κανει 180 ευρω πάντως, τα ειπαμε χτες μη τα ξαναπουμε και σημερα. 

Καλά άστο....

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 λεπτό πριν, Herald είπε

Εγω δεν υπεθεσα τιποτα, εσυ υπεθεσες και σε ρωταω πως. Το φτηνοτερο iphone κανει 180 ευρω πάντως, τα ειπαμε χτες μη τα ξαναπουμε και σημερα. 

Το οποιο, επειδη το ειχα το iphone 6, ειναι πολυ καλυτερο απο τα αντιστοιχα των 180ευρω αλλα κινητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, koutsis είπε

Υγ. Το ότι κινητό των 100 € είναι το ίδιο με κινητό των 2000€ το αφήνω ασχολίαστο!!

Να το σχολιάσεις ελευθερα. Εχω ενα κινητό των 300 ευρω 3ετιας, υπαρχει κατι που δεν μπορώ να κανω και μπορεί ενα κινητό των 8000 ευρω? 

1 λεπτό πριν, intensobank είπε

Το οποιο, επειδη το ειχα το iphone 6, ειναι πολυ καλυτερο απο τα αντιστοιχα των 180ευρω αλλα κινητα.

Ναι αψογα, αποψη σου ειναι. Ο κοσμος παντως δεν συμφωνει γιαυτο και προτιμαει τα φτηνα android απο τα φτηνά iphone. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, intensobank είπε

Το οποιο, επειδη το ειχα το iphone 6, ειναι πολυ καλυτερο απο τα αντιστοιχα των 180ευρω αλλα κινητα.

Ρε παιδιά τα λέγαμε και τις προάλλες. Δεν είναι λογικό να θεωρείς ότι η πρόταση μιας εταιρίας το 2021 είναι ένα κινητό 6 ετών! Αν είναι έτσι να σχολιάσω κι εγώ πόσο σαπακι είναι σήμερα το Samsung s5! Σοβαρευτειτε λίγο...

Επεξ/σία από koutsis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, koutsis είπε

Ρε παιδιά τα λέγαμε και τις προάλλες. Δεν είναι λογικό να θεωρείς ότι η πρόταση μιας εταιρίας είναι ένα κινητό 6 ετών! Αν είναι έτσι να σχολιάσω κι εγώ πόσο σαπακι είναι σήμερα το Samsung s5!

Αν πουλανε το s5 καινούργιο στα 200 ευρω εννοείται να σχολιάσεις τι σαπακι ειναι, και εγω θα το σχολιασω μαζι σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 λεπτό πριν, Herald είπε

Να το σχολιάσεις ελευθερα. Εχω ενα κινητό των 300 ευρω 3ετιας, υπαρχει κατι που δεν μπορώ να κανω και μπορεί ενα κινητό των 8000 ευρω? 

Ναι αψογα, αποψη σου ειναι. Ο κοσμος παντως δεν συμφωνει γιαυτο και προτιμαει τα φτηνα android απο τα φτηνά iphone. 

Κοιτα, προσωπικα ειχα και κινητα των 100 και των 1000.

Αλλα αυτην στιγμη μια προαταση στα 100 ευρω ειναι το Xiaomi Redmi 9C με μια γρηγορη ματια.

Θα επαιρνες κατι τετοιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, koutsis είπε

Υγ. Το ότι κινητό των 100 € είναι το ίδιο με κινητό των 2000€ το αφήνω ασχολίαστο!!

Θα στο σχολιάσω εγώ που αυτή την στιγμή έχω μπροστά μου κινητά που έχουν 140€ (realme) 200 (xiaomi) και 1000+ (samsung και aple). Αν δεν σε ενδιαφέρουν οι φωτογραφίες και τα παιχνίδια που παίζεις στο κινητή είναι επιπέδου Candy Crush κάνεις την ίδια δουλεία. Τα ms διαφορά στην απόκριση ο μέσος χρήστης δεν τα υπολογίζει και δεν τους δίνει συμασία. Αυτό όμως που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί πάλι καταλίγουμε για πολοστή φορά σε αύτο εδώ το site να λέμε τα ίδια και τα ίδια και τα ίδια; Δεν έχετε βαρεθεί οι μεν να πήσετε τους δε ότι αυτό που επιλέξατε είναι το σουπερ ντούπερ ουάου; Εκτός αν είστε τίποτα 16χρόνα, οπότε πάω πάσω και συγνώμη κι όλας. (Όσο έγραφα αυτό το ποστ σκάσαν 6 απαντήσεις, να φανταστώ ότι αφού λέτε τα ίδια παντού έχετε αρχίσει και δουλεύετε copy paste από κάπια στιγμή και μετά ε;) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, intensobank είπε

Κοιτα, προσωπικα ειχα και κινητα των 100 και των 1000.

Αλλα αυτην στιγμη μια προαταση στα 100 ευρω ειναι το Xiaomi Redmi 9C με μια γρηγορη ματια.

Θα επαιρνες κατι τετοιο?

Το 100 το ειπα για χαρη υπερβολης. Δεν ξερω ποσο καλο η κακο ειναι το 9c που λες, εγω ειμαι με κινητό των 300ευρω 3ετιας και ειναι αψογο. Φαντάζομαι πανω κατω στα ιδια με το 9c θα ειναι οποτε ναι, θα το αγοραζα. 

 

Και εγω είχα κινητο των 800 οταν ειχε νοημα (πχ. Htc hd2, note 3 κλπα). Απλα σημερα ενω εχει ανεβει κατακόρυφα η επεξεργαστικη ισχυς στα κινητά δεν εχουν ανέβει αύτα που καλουνται να κάνουν, οποτε ειναι λογικο μια μεσαια συσκευη να προσφερει ιδια εμπειρια με μια κορυφαια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Μόλις τώρα, Herald είπε

Το 100 το ειπα για χαρη υπερβολης. Δεν ξερω ποσο καλο η κακο ειναι το 9c που λες, εγω ειμαι με κινητό των 300ευρω 3ετιας και ειναι αψογο. Φαντάζομαι πανω κατω στα ιδια με το 9c θα ειναι οποτε ναι, θα το αγοραζα. 

 

Και εγω είχα κινητο των 800 οταν ειχε νοημα (πχ. Htc hd2, note 3 κλπα). Απλα σημερα ενω εχει ανεβει κατακόρυφα η επεξεργαστικη ισχυς στα κινητά δεν εχουν ανέβει αύτα που καλουνται να κάνουν, οποτε ειναι λογικο μια μεσαια συσκευη να προσφερει ιδια εμπειρια με μια κορυφαια. 

Αλλο τα 100 αλλο τα 300.

Με 300 ευρω σημερα παιρνεις ενα πολυ αξιολογο κινητο.

Απλα αν εισαι την μεριας iphone δεν φτανουνε, πρεπει να βαλεις λιγα ακομα διοτι η κατασταση ειναι οπως ειναι.

Αλλο αυτο οπως σου ειπα και αλλο να υποστηριζουμε εγω εσυ ή οποιος αλλος οτι ο αγοραστης εχει την δυνατοτητα να παρει ενα π.χ iphone 11 και δεν το κανει διοτι θα προτιμησει των 100 εθρω android που εκτος απο την καμερα ολα τα αλλα τα κανει το ιδιο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, intensobank είπε

Αλλο τα 100 αλλο τα 300.

Με 300 ευρω σημερα παιρνεις ενα πολυ αξιολογο κινητο.

Απλα αν εισαι την μεριας iphone δεν φτανουνε, πρεπει να βαλεις λιγα ακομα διοτι η κατασταση ειναι οπως ειναι.

Αλλο αυτο οπως σου ειπα και αλλο να υποστηριζουμε εγω εσυ ή οποιος αλλος οτι ο αγοραστης εχει την δυνατοτητα να παρει ενα π.χ iphone 11 και δεν το κανει διοτι θα προτιμησει των 100 εθρω android που εκτος απο την καμερα ολα τα αλλα τα κανει το ιδιο.

 

Τα 130 σε ποια κατηγορία τα βάζεις; Το κινητό το έχω στα χέρια μου και πάει μια χαρά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, intensobank είπε

Αλλο τα 100 αλλο τα 300.

Με 300 ευρω σημερα παιρνεις ενα πολυ αξιολογο κινητο.

Απλα αν εισαι την μεριας iphone δεν φτανουνε, πρεπει να βαλεις λιγα ακομα διοτι η κατασταση ειναι οπως ειναι.

Αλλο αυτο οπως σου ειπα και αλλο να υποστηριζουμε εγω εσυ ή οποιος αλλος οτι ο αγοραστης εχει την δυνατοτητα να παρει ενα π.χ iphone 11 και δεν το κανει διοτι θα προτιμησει των 100 εθρω android που εκτος απο την καμερα ολα τα αλλα τα κανει το ιδιο.

 

Σου ειπα 300 κινητο τριετιας, το οποιο σημερα φανταζομαι θα είναι αντιστοιχο με κινητό των 150-200.

Εγω εχω την δυνατότητα να παρω και iphone 11 και δεν το κανω, προτιμω ενα android 3ετιας των 300 ευρω γιατι εκτος απο την καμερα τα κανει ολα ιδια. Φανταζομαι δεν ειμαι ο μονος. Γιαυτο ρωτάω πως εβγαλε το συμπέρασμα ο φιλος παραπανω, αλλα δεν μας απαντησε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, Herald είπε

Και τα android των 100 ευρω κανουν την ιδια ακριβως δουλεια με αυτά των 2000 ευρω. Περα απο την καμερα στα υπολοιπα οι διαφορές ειναι αστειες εως ανυπαρκτες. Οποτε πως θα καταλαβεις αν ειναι οικονομικο το θεμα? 

Αυτό απλά δεν ισχύει. Την κάνουν την δουλειά αργά και δίνουν κακή εμπειρία χρήσης γενικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...