Προς το περιεχόμενο

Tim Cook: Τα Android έχουν 47 φορές περισσότερο malware από το iOS


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, giorgosZMG είπε

Ρε Cookie, ανοιξε λίγο το blue tooth να σου στειλω μερικά τραγούδια και φώτο απο την Android συσκευή μου.

Τι δεν θες? Δεν βαριέσαι κατέβασε τα από το i-tunes. Εγώ ήδη τα έστειλα σε Android φιλαράκια.

Αυτό το επιχείρημα του 2010 για το Bluetooth ακόμα το λένε κάποιοι; 

Επεξ/σία από koutsis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 190
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, koutsis είπε

Αυτό το επιχείρημα του 2010 για το Bluetooth, ακόμα το λένε κάποιοι; αλήθεια; 

Δηλαδή μπορείς τώρα? Μετά από 10 χρόνια? 😁😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, giorgosZMG είπε

Δηλαδή μπορείς τώρα? Μετά από 10 χρόνια? 😁😂

Το airdrop το έχεις ακουστά; 🤔

Επίσης η φιλοσοφία της Apple με το κλειστό της σύστημα είναι γνωστή. Αν θες να στέλνεις τραγούδια με Bluetooth σε φίλους σου που εχουν Android δεν πας σε iphone. 

Τέλος που κολλάει το Bluetooth με το θέμα malware που συζητάμε??

Επεξ/σία από koutsis
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, koutsis είπε

Το airdrop το έχεις ακουστά; 🤔

Μεταξύ αστείου και σοβαρού όχι δεν το έχω ακουστά. Εαν όμως γίνεται μεταφορά αρχείων εύκολα όπως με το blue tooth από android συσκευή σε iphone θα ήταν καλό γιατί με έχει ζαλίσει η κόρη μου για αγορά iphone. Αλλά επίσης το μόνο που την φρενάρει είναι η μεταφορά των αρχείων της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Hacker?pcs είπε

Άρα ο Cook μας λέει ότι το Mac OS που επιτρέπει εφαρμογές εκτός Store είναι παρόμοια τρύπιο (σύμφωνα με τα λεγόμενα του) με το Android;

Γιατί εσύ νόμιζες ότι είναι πιο ασφαλές λόγο ανώτερου σχεδιασμού του λογισμικού του ?

Μου θυμίζει το επιχείρημα της Apple για τα iMac το 2000, ότι δεν έιχαν ιούς όπως τα PC, το οποίο απλα συνέβαινε γιατί κανείς hacker δεν ασχολιόταν με το 3% της παγκόσμιας αγοράς υπολογιστών.

Επεξ/σία από panospeter
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, nick_corobos είπε

Αρα έχει malware και το ios?

(Ρητορική είναι η ερώτηση)

απλά μαθηματικά , το ios δεν έχει malware άρα 0 .... οπότεεεεε ούτε το android .- 

(δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί , μόλις μπήκα στο θέμα , βαριέμαι να διαβάσω όλα τα σχόλια) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Nabuko είπε

Στα μαθηματικά θες δουλειά

 

Σωστό έχεις δίκιο διάβασα στα γρήγορα 47% σορρυ παιδιά

Επεξ/σία από kinitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, savvasf1 είπε

Για αυτο υπαρχει η τεχνολογια και εξελισεται,μιλας για face id που πεφτανε κατω?Λογικο να χαλασει..Φερε μου ενα samsung note 20 ultra kai θα σου φερω ενα iphone 12 να δουμε πιο θα σπασει στην οθονη το ενα η το αλλο..Υποτιθεται ανν διαθετεις τα χρηματα για να το παρεις βαζεις αγοραζεις και την καταληλη θηκη και την προστασια της οθονης σου..Τωρα που δεν υπαρχει στην Κινα και στην Ιαπωνια  παραγωγη cpu λογο των miners αλλα και του κορωνοιου να δουμε την εξελιξη της xiaomi της samsung και της καθε samsung...Oxι φιλε η apple εχει μηδεν bungs και μηδεν κοληματα δεν ειναι δικη μου η αιτερεια ουτε ποσοστα παιρνω αλλα μερικοι θελουν να πιστευουν αυτο το πραγμα.Και κατι τελευταιο για την ιριδα που ειπες στα 12 σιγα σιγα σε μαθαινει λογο νοημοσυνης επεξεργαστη και ξεκλειδωνει και με μασκα στην πορεια οπως ετσι σε μαθαινει και η μπαταρια οπως στα huawei 

Κανείς προγραμματιστής δεν έγραψε ποτέ bug-free λογισμικό.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, giorgosZMG είπε

Ρε Cookie, ανοιξε λίγο το blue tooth να σου στειλω μερικά τραγούδια και φώτο απο την Android συσκευή μου.

Τι δεν θες? Δεν βαριέσαι κατέβασε τα από το i-tunes. Εγώ ήδη τα έστειλα σε Android φιλαράκια.

GarageBand φιλαρακι μια επαγγελματικη εφαρμογη που για να την τρεξει το κινητο σου android ειναι πολυ βαρια...Θα κολας..Κατεβαζεις απο το youtube δωρεαν τραγουδια και τα κανεις ηχο κλησης....Copy trans μονο για  ios αpp..και που εισαι εσυ για να στειλεις και να τα παρεις απο το pc φωτο και τραγουδια συνδεεις ακομα καλωδια εγω στελνω και παιρνω μεσω ip ΑΣΥΡΜΑΤΑ αυτα με τα i tunes ανηκουν στην αρχαιοτητα εσυ προς το παρον βαζε καλωδιο στο pc να κανεις μεταφορες MB3 ΚΑΙ ΦΩΤΟΣ 

Επεξ/σία από savvasf1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, SeaLion είπε

Μπορείς αν δεν θες κάτι να ζητήσεις τα λεφτά σου πίσω. https://support.apple.com/en-us/HT204084

Το έχω κάνει και δεν υπήρξε πρόβλημα ή αμφισβήτηση. Φυσικά το έκανα σύντομα, δεν πήγα μετά από βδομάδες/μήνες να ζητάω τα λεφτά μου πίσω.

Επίσης, το να δοκιμάζεις σπασμένα apk πριν αγοράσεις (και καλά) το κανονικό, δεν είναι και να το πουλάς για προσόν της πλατφόρμας. Άσε που αν ψαχτείς και δεν φοβάσαι, για δοκιμή μπορείς και στο iOS να βρεις σπασμένα.

Legit απορία αλλά ποιος κάνει πειρατεία APK όταν τα περισσότερα apps δεν κάνουν πάνω από 5 ευρώ και μάλιστα αξίζουν και υπεραξίζουν τα λεφτά τους; Σαν προγραμματιστής, φυσικά και θα με σύμφερε το οικοσύστημα της Apple γιατί χωρίς Jailbreak δεν έχεις και πειρατεία αλλά και πάλι, είμαι πραγματικά περίεργος για τα ποσοστά legit/pirated users στο Android. Επίσης, τις τελευταίες μέρες διαβάζω swift στην δουλειά για ένα cross-platform feature που έγινε πρώτα στο iOS και έχω βγάλει τα μάτια μου, Kotlin all the way.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, savvasf1 είπε

GaragaBand φιλαρακι μια επαγγελματικη εφαρμογη που για να την τρεξει το κινητο σου android ειναι πολυ βαρια...Θα κολας..Κατεβαζεις απο το youtube δωρεαν τραγουδια και τα κανεις ηχο κλησης....Copy trans μονο για  ios αpp..και που εισαι εσυ για να στειλεις και να τα παρεις απο το pc φωτο και τραγουδια συνδεεις ακομα καλωδια εγω στελνω και παιρνω μεσω ip ΑΣΥΡΜΑΤΑ αυτα με τα i tunes ανηκουν στην αρχαιοτητα εσυ προς το παρον βαζε καλωδιο στο pc να κανεις μεταφορες MB3 ΚΑΙ ΦΩΤΟΣ 

Airdroid και πεντακόσιες άλλες εφαρμογές κάνουν αυτό που περιγράφεις στο Android. Αποδέξου απλά ότι πήρες ένα κινητό με 1000 ευρώ και θες να δικαιολογήσεις την αγορά σου και μην πας να βγάλεις σκάρτα όλα τα Android κινητά.

Το Android vs iOS σαν σύγκριση, έχει τόσο νόημα όσο έχει η σύγκριση του μήλου με την ντομάτα σαν φρούτα. Το μόνο κοινό του iOS με το Android είναι ότι και τα δύο είναι λειτουργικά συστήματα κινητών και μετά τα πάντα είναι θέμα επιλογής του καθενός.

Επεξ/σία από Dinos_12345
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, kodorevi8ulis είπε

απλά μαθηματικά , το ios δεν έχει malware άρα 0 .... οπότεεεεε ούτε το android .- 

(δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί , μόλις μπήκα στο θέμα , βαριέμαι να διαβάσω όλα τα σχόλια) 

χαχα ακριβως. Μπορεις να πεις οτι το android εχει 1.000.000 φορες περισσοτερο ή 1.000.000.000.000 ..... 0000 x 0 = 0 αρα ok!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...