Προς το περιεχόμενο

Αλλαγή χρωματος αυτοκινήτου και επιπλέον επιλογές ***


giantzeron

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πούλησε το και πάρε άλλο με το χρώμα που σου αρέσει, έχεις το περιθώριο να το πουλήσεις και χίλια ευρώ λιγότερα (από αυτά που θα έδινες για βαφή) , και στο μέλλον ,όταν ξαναπουλησεις το νέο ,δεν θα έχεις την χασούρα που θα είχες από το βαμμένο( κανένας δεν θα πιστέψει ότι το έβαψες ΟΛΟ γιατί δεν σου άρεσε το μαύρο).

Υ.Γ. Εαν έχεις και λίγο χιούμορ θα μπορούσες να ανοίξεις μια νέα Τσοφριαδα όπου θα αλλάζεις αυτοκίνητα λογο χρώματος!!!😀😀😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/6/2021 στις 12:53 ΠΜ, Georgram είπε

Εγώ να ρωτήσω γιατί σε πειράζει το μαύρο; Ναι είναι από τα δυσκολότερα χρώματα αλλά και από τα πιο όμορφα για αυτοκίνητο! Κρίμα καινούργιο αμάξι να χαλάσεις το χρωμα του!

Τωρα για το wrapping μην νομίζεις ότι με 100 ευρώ θα ντύσεις όλο το αυτοκίνητο! Επίσης δεν ξέρω κατά ποσό πρακτικό θα είναι να το περάσεις σε όλο το αμάξι! Θα υπάρχουν σημεία που θα είναι δύσκολο να κολλήσει η μεμβράνη,θα ξεκολλάει με τις ζεστές,τις βροχές κτλπ! Μετά άμα θες να τα βγάλεις δεν ξέρω ποσό εύκολα θα βγαίνουν οι κόλες και πιστεύω θα σου κάνουν και ζημιά στο αυθεντικό χρωμα! Γνώμη μου μην το σκέφτεσαι καν!

Τωρα αν τόσο πολύ δεν αντέχεις να το βλέπεις,αναγκαστικά βρες καλό φανοποιο για ολικό βάψιμο! 

Το απολύτως πιο άσχημο χρώμα είναι το μαύρο. Για την ακρίβεια, δεν είναι καν χρώμα, είναι η έλλειψη χρώματος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, RTW4ever είπε

Το απολύτως πιο άσχημο χρώμα είναι το μαύρο. Για την ακρίβεια, δεν είναι καν χρώμα, είναι η έλλειψη χρώματος.

Για σένα μπορεί! Εγώ διαφωνώ κάθετα αλλά το γούστο στο χρωμα ειναι καθαρά υποκειμενικό! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Georgram είπε

Για σένα μπορεί! Εγώ διαφωνώ κάθετα αλλά το γούστο στο χρωμα ειναι καθαρά υποκειμενικό! 

Αυτό ακριβώς θέλησα να τονίσω με το σχόλιο μου. Εσύ πρώτος είπες, ως αντικειμενική δήλωση, ότι το μαύρο είναι από τα ομορφότερα χρώματα. Όχι, είναι το απολύτως ασχημότερο, και εμένα αν μου έδινες μαύρο, προτιμώ να το κάψω που λέει ο λόγος, παρά να το έχω. Είναι μισητό "χρώμα".

Είδες ωραίες που είναι οι υποκειμενικές διατυπώσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, RTW4ever είπε

Εσύ πρώτος είπες, ως αντικειμενική δήλωση, ότι το μαύρο είναι από τα ομορφότερα χρώματα.

Δεν έγραψε πουθενά ότι είναι αντικειμενική η δήλωσή του. Ανέφερε την άποψή του για ένα χρώμα, που για τέτοια θέματα οι απόψεις είναι πάντα καθαρά υποκειμενικές. Δεν χρειαζόταν διευκρίνιση

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, RTW4ever είπε

Αυτό ακριβώς θέλησα να τονίσω με το σχόλιο μου. Εσύ πρώτος είπες, ως αντικειμενική δήλωση, ότι το μαύρο είναι από τα ομορφότερα χρώματα. Όχι, είναι το απολύτως ασχημότερο, και εμένα αν μου έδινες μαύρο, προτιμώ να το κάψω που λέει ο λόγος, παρά να το έχω. Είναι μισητό "χρώμα".

Είδες ωραίες που είναι οι υποκειμενικές διατυπώσεις;

Δεν καταλαβαίνω το ύφος σου! Εγώ ειπα ότι είναι το δυσκολότερο αλλα και το ομορφότερο! Ναι ήταν υποκειμενική αυτή η άποψη αλλά δεν ήξερα ότι όλοι εδώ μεσα πρέπει να απαντάμε αντικειμενικά! Ούτε απάντησα κατηγορηματικά στον TS μην τυχόν αλλάξεις το χρωμα γιατί είναι το καλύτερο που υπάρχει! Στον περισσότερο κόσμο αρέσει το μαύρο (μπορείς να το δεις και βάση στατιστικών) απλά το αποφεύγει λόγο άλλων προβλημάτων και για αυτό το λόγο απόρησα και ήθελα να μάθω τι τον κάνει να μην το θέλει γιατί στο κάτω κάτω αυτός το επέλεξε στην αρχή,δεν του το έδωσαν τζάμπα! Βασικα δεν βρίσκω το λογο να σου απολογηθώ κιολας για την απάντηση μου,ρώτησε κάτι,απάντησα ανθρώπινα βάση του δικού μου γούστου και τέλος!

Επεξ/σία από Georgram
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Georgram είπε

Εγώ ειπα ότι είναι το δυσκολότερο αλλα και το ομορφότερο! Ναι ήταν αντικειμενική αυτή η άποψη

Όχι δεν είναι αντικειμενική και δεν μπορεί να είναι άλλωστε για τέτοια θέματα. Το έγραψα και πριν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Nabuko είπε

Όχι δεν είναι αντικειμενική και δεν μπορεί να είναι άλλωστε για τέτοια θέματα. Το έγραψα και πριν

Ναι έχεις δίκιο γράψε λάθος! Αντικειμενικό πάει ως προς το ότι είναι από τα δυσκολότερα! Μπερδέψαμε την γλώσσα μας με τα αντικείμενα και τα υποκείμενα 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...