Προς το περιεχόμενο

Αλλαγή ίντερνετ από Forthnet σε HCN.


Grigoris222

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα στο φόρουμ. Είμαι πελάτης της Forthnet αρκετό καιρό. Πληρώνω κοντά 30€ για 24αρι ίντερνετ και δεν πιάνω ούτε 9. Λέω αυτές τις μέρες να αλλάξω και να πάω σε HCN που στα 35€ έχει 120mbps, σταθερό, κινητό κτλ. Αξίζει να αλλάξω; Είναι καλή εταιρεία η HCN? Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπάρχει ήδη συνδρομητής της hcn δίπλα στο σπίτι σου; αν όχι τότε δεν έχει κανένα νόημα να συζητάμε γιατί μέχρι να έρθει στο σπίτι σου... ευτυχισμένο το 2025 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Grigoris222 είπε

Καλησπέρα στο φόρουμ. Είμαι πελάτης της Forthnet αρκετό καιρό. Πληρώνω κοντά 30€ για 24αρι ίντερνετ και δεν πιάνω ούτε 9. Λέω αυτές τις μέρες να αλλάξω και να πάω σε HCN που στα 35€ έχει 120mbps, σταθερό, κινητό κτλ. Αξίζει να αλλάξω; Είναι καλή εταιρεία η HCN? Ευχαριστώ.

ειχα κανει εγω αιτηση πριν 2 χρονια και ακομα περιμενω χαχαχα δεν ειναι ετσι απλο να βαλεις..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όπως είπαν και τα παιδιά, αν δεν υπάρχει κουτί στην ίδια ή στη διπλανή πολυκατοικία ώστε να βάλεις χωρίς να χρειαστεί σκάψιμο/άδειες, μπορεί να αργήσει πάρα πολύ. Διαφορετικά σε συνδέουν ακόμη και μέσα σε 1 εβδομάδα. Είμαι 10 μήνες συνδρομητής, κάποια προβληματάκια με downtime υπάρχουν, καμία σχέση με το παρελθόν βέβαια, έχει βελτιωθεί σημαντικά. Αν είχα επαγγελματικές απαιτήσεις θα είχα και μια backup λύση (π.χ. 4G) αλλά αυτό ισχύει παντού. Σε γενικές γραμμές είμαι πολύ ευχαριστημένος και τη θεωρώ εξαιρετικό value for money για τα δεδομένα της Ελλάδας. Πάντως, τσέκαρε αν έχεις και από Inalan διαθεσιμότητα, αξίζει επίσης.

Επεξ/σία από infin1tyGR
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξίζει είτε σε hcn αλλά ακόμη καλύτερα σε Inalan,συνδρομητής κοντά 2 χρόνια σε Inalan έχω μόνο να πω τα καλύτερα.
Φυσικά στην ιναλάν η τηλεφωνία είναι voip μέσω κάποιου πακέτου από τις εταιρίες που συνεργάζονται και μάλιστα γίνεται και φορητότητα.
28 ευρώ το μήνα (με συμβόλαιο) για γραμμή 235 up 240 down.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/6/2021 στις 4:35 ΠΜ, Grigoris222 είπε

Καλησπέρα στο φόρουμ. Είμαι πελάτης της Forthnet αρκετό καιρό. Πληρώνω κοντά 30€ για 24αρι ίντερνετ και δεν πιάνω ούτε 9. Λέω αυτές τις μέρες να αλλάξω και να πάω σε HCN που στα 35€ έχει 120mbps, σταθερό, κινητό κτλ. Αξίζει να αλλάξω; Είναι καλή εταιρεία η HCN? Ευχαριστώ.

Δες αν είσαι στις περιοχές κάλυψης πρώτα... https://www.hcn.gr/el/kalupsi-diktuou/

Δες και για inalan που λέει ο silok... https://inalan.gr/kalipsi-diktiou/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...