Προς το περιεχόμενο

Samsung A20 σύνδεση με καλώδιο σε TV


phanispal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

26 λεπτά πριν, phanispal είπε

Καλημέρα, μια συνάδελφος έχει ένα A20 και θέλει να το συνδέσει με LCD τηλεόραση που δεν είναι smart (μέσω HDMI) για να βλέπει Netflix.

Τι θα χρειαστεί;

καλυτερα να αγορασει ενα android TV box με 40 euro και να το συνδεσει στην TV.  πολυ πιο απλη λυση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, της πήρα το Mi TV stick και δεν πιάνει με τίποτα το Wi-Fi του από πάνω, ενώ με το Samsung πιάνει κανονικά.

Και επειδή έχω κι εγώ το Mi Box S, έχει κι αυτό σοβαρό πρόβλημα με το Wi-Fi, οπότε δεν ασχολούμαστε άλλο με τέτοιες λύσεις. Και τα 30€ που έδωσε για το Stick, χαμένα πάνε.

Οπότε πάμε για καλώδιο.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, phanispal είπε

Ναι, της πήρα το Mi TV stick και δεν πιάνει με τίποτα το Wi-Fi του από πάνω, ενώ με το Samsung πιάνει κανονικά.

Και επειδή έχω κι εγώ το Mi Box S, έχει κι αυτό σοβαρό πρόβλημα με το Wi-Fi, οπότε δεν ασχολούμαστε άλλο με τέτοιες λύσεις. Και τα 30€ που έδωσε για το Stick, χαμένα πάνε.

Οπότε πάμε για καλώδιο.

Μάλλον πέσατε σε ελαττωματικο προϊόν δεν εξηγείται αλλιώς! Μια χαρά δουλεύουν όλα αυτά σε εμένα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η σαμσουνγκ ειχε καποτε το προτυπο mhl αλλα δεν ξερω αν το υποστηρίζει πλεον... Εχω ομως την εντυπωση οτι το νετφλιξ δεν επιτρεπει την μεταδοση σε αλλη οθονη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τηλέφωνό δεν υποστηρίζει mhl άρα δεν νομίζω να μπορεί να γίνει κάτι. Αν ήταν η τηλεόραση smart θα μπορούσες να κάνεις screen mirroring. Άρα μάλλον πρέπει να ξανασκεφτείς το box είναι η πιο εύκολη λύση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...