Προς το περιεχόμενο
Nintendo Switch Topic v3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, johnny7_7 είπε

Κανείς δεν κατάλαβε.

Το expansion μαζί με το ac dlc 50 ντάλαρς.

Χωρίς το dlc;;;

Πάντως πολύ ωραίο το καινούργιο free content του ac, που δυστυχώς θα είναι και το τελευταίο.

Πάλι 50$.

Αυτή θα είναι η τιμή του νέο Tier στο Online, απλά θα έχει μέσα και το DLC του AC, εκτός απο N64 και Sega Genesis Games

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες
  • Απαντήσεις 1,4k
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλή Μηνύματα

Φαίνεσαι ενθουσιασμενος. Καλό παίξιμο 😂

Sorry για το cameltoe παιδιά αλλά γνωρίζω ότι θηλυκές δεν υπάρχουν στην ομάδα μας. Κατά τα άλλα η παιχνιδαρα ήρθε!!!!!     

Τί περιμένουμε από το direct. BOTW 2 Bayonetta 3 Xenoblade 3  Donkey Kong Silksong Metroid Prime 4   Τί θα πάρουμε. Tetris update Νέο ήρωα smash

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

25 λεπτά πριν, Malthador είπε

Δεν κατάλαβα. Το expansion θα κοστίζει όσο η βασική συνδρομή;

ΝAI! Φοβερό δεν είναι;

*βάλε το uk σύνδεσμο για την υπηρεσία που έχει τις ευρωπαϊκές τιμές.

14 λεπτά πριν, johnny7_7 είπε

Κανείς δεν κατάλαβε. Το expansion μαζί με το ac dlc 50 ντάλαρς. Χωρίς το dlc;;;

Για τα μέλη του NSO+expansion pack θα είναι δωρεάν το paid DLC του AC.

Επεξ/σία από mansa2k
  • Thanks 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
  • Moderators
11 minutes ago, mansa2k said:

ΝAI! Φοβερό δεν είναι;

Είναι λίγο ότι να 'ναι στην τιμολόγησή τους σε αυτή την εταιρεία.

Από Αφρική λογικά θα βγαίνει στο 60άρι ο χρόνος για το family, δηλαδή 7,5 ευρώ το άτομο πες για 8 άτομα. Δεν θα πέσουμε έξω για 3 ευρώ παραπάνω το έτος, but still.

Διπλή τιμή; Λίγο overkill...

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

όσο και να θέλω το καινούριο πακετάκι με Ν64 και σεγκα, σκέφτομαι τελικά να μην ενδώσω, όχι για άλλον λόγο αλλά να μην νομίζουν τελικά οτι μπορεί να μας χρεώνουν οτι κατέβει στην γκλάβα τους

• Like 5
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δεν ειναι μόνο η αύξηση η υπερβολική που με εκνευρίζει. Είναι η νοοτροπία που έχουν για τους καταναλωτές και μιλάω ειδικά για την Ν αυτή τη στιγμή, χωρίς να σημαίνει ότι δεν ισχύει και για τις δυο άλλες εταιρείες, αλλά σε μικρότερο βαθμό. Η "αφού θα το αγοράσετε έτσι και αλλιώς" συμπεριφορά η οποία στην περίπτωση του ΝSO expansion νομίζω πηγαίνει τα πράγματα σε άλλο επίπεδο. Για ποιον λόγο μπερδεύει το dlc του animal crossing με το NSΟ; διπλασιασμό της τιμής νταβατζιλίκι, με το έτσι θέλω. Το είδαμε με τα dlc, το είδαμε με τα Microtransactions, το είδαμε με τα μισοτελειωμένα παιχνίδια. Δεν θα τσιμπησω ρε παιδιά, όσο και αν θέλω να έχω και σεγκα και Ν64 στο switch σαν τρελός όπως προείπα, αλλά υπάρχει και ένα όριο, τουλάχιστον για εμένα, δεν θα τους υποστηρίξω με το πορτοφόλι μου σε αυτό το κολπάκι και στο μέλλον ξέρω ότι θα έχω τουλάχιστον την συνείδηση μου καθαρή.

• Like 4
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
  • Moderators

If that's the case, θα πρέπει να απλώσουν λίγο πιο πολύ το χρονοδιάγραμμά τους σε όσους θα τους κάνουν την χάρη να τους δίνουν ένα 40άρι το χρόνο.

Να πουν αναλυτικά πόσα σοβαρά games θα προστίθενται κάθε μήνα στην υπηρεσία. Αν τα licensing costs είναι υψηλά, τότε και τα games που θα βάζουν θα πρέπει να είναι και της αντίστοιχης ποιότητας από τους αντίστοιχους publishers.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παραμένω δύσπιστος. Δεν μπορώ να το χωνέψω οτι παιχνίδια 30ετιας της sega, που τα παίζουμε πια  και στην τοστιέρα μας και από την στιγμή που στο switch κυκλοφορούν συλλογές με παιχνίδια της -τα οποία συχνά -πυκνά τα βρίσκεις σε έκπτωση-απαιτούν πια τόσα δικαιώματα από πλευράς Ν.

Και για οτι αφορα το tweet, τωρα η Ν αποφάσισε να βάλει 3rd party games στο NSO και να πληρωσει επιπλέον δικαιώματα;

Επεξ/σία από pollop
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

για οποιον ενδιαφερεται και ειναι και insomniac και δεν κοιμαται αυτην την στιγμη, το amazon.fr εχει προσφορα απο 365€ στα 320€ το oled. με τα μεταφορικα βγαινει 340€.

https://www.amazon.fr/Console-Nintendo-dAccueil-Manettes-Blanches/dp/B098RJXBTY/ref=sr_1_1?crid=KM000PZVMI8V&dchild=1&keywords=switch+oled&qid=1634338757&sr=8-1

image.png.6b31febda4cdd31aec3b51f95510b7b8.png

Επεξ/σία από christos_75
  • Like 6
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
8 ώρες πριν, christos_75 είπε

για οποιον ενδιαφερεται και ειναι και insomniac και δεν κοιμαται αυτην την στιγμη, το amazon.fr εχει προσφορα απο 365€ στα 320€ το oled. με τα μεταφορικα βγαινει 340€.

https://www.amazon.fr/Console-Nintendo-dAccueil-Manettes-Blanches/dp/B098RJXBTY/ref=sr_1_1?crid=KM000PZVMI8V&dchild=1&keywords=switch+oled&qid=1634338757&sr=8-1

Μωλις μου διελυσες τον μηνιαίο οικονομικό μου προϋπολογισμό !!!

• Haha 2
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Όχι Αμαζόν Fr θα σου έρθει τσακισμένο το κουτί της κονσόλας (την έχω πάθει 3 φορές και το έχω επιστρέψει και την μια αρνούνται να μου γυρίσουν τα χρήματα) έπρεπε να στείλω email στις ΗΠΑ και να ανεβάσω βίντεο YB για να τα γυρίσουν  

• Like 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
10 ώρες πριν, christos_75 είπε

Επειδή έβλεπα ότι με διαθεσιμότητες κτλ δε πρόκειται να το έπαιρνα ποτέ, είχα συμβιβαστεί με αυτό

εν τέλει ξύπνησα το είδα και το πήρα 😅

αν και δυστυχώς έχασα τη προσφορά από 320 και ήταν στα 350

• Like 3
  • Haha 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Τερμάτισα και εγώ πριν λίγο το Metroid Dread. Όχι όμως 100%. Ναι ΔΕΝ είναι το καλύτερο Metroid (για μένα τουλάχιστον) αλλά θα το έβαζα το 3ο καλυτερότερο (Super Metroid, Metroid Prime1, Metroid Dread).

(ΧΩΡΙΣ spoilers κριτική) Στον οπτικό τομέα παίρνει σχεδόν άριστα και καλά έκαναν και το έβγαλαν 2.5D παρά pixelated Metroid. Η ιστορία καλή, το gameplay πολύ καλό, το replay value ικανοποιητικό θα έλεγα για Metroid, γιατί σε άλλα παιχνίδια όπως Monster Hunter εντάξει παίζεις εκατοντάδες ώρες αλλά δεν είναι το ίδιο. Και σε άλλα παίζεις 30 ώρες και μέχρι τότε το έχεις βαρεθεί και λες άντε να τελειώσει να δούμε και τίποτε άλλο επειδή είναι μονότονο. Η αλήθεια είναι ότι θα ήθελα και λίγο παραπάνω (μου πήρε γύρω στις 11-12 ώρες αλλά έκανα κάποιο ψάξιμο). Έχω αφήσει τα δύσκολα που χρειάζεται να κάνεις ταχυδακτυλουργικά και δεν ξέρω και αν θα τα κάνω. Θα δούμε στο μέλλον. Πάντως ΔΕΝ είναι το παιχνίδι του σαβ/κου που θα το ξεκινήσεις Σάββατο πρωί και την Κυριακή θα το έχεις τερματίσει. Αυτά που τα παίζουν οι άλλοι και τα τερματίζουν σε 7 ώρες, είναι νομίζω οι speedrunners. Το μόνο αρνητικό είναι η μουσική, που όπως και έχουν πει και άλλοι είναι απλά μέτρια. ΔΕΝ είναι όπως σε παλαιότερους τίτλους που σου μένουν. Ειδικά κάτι μουσικάρες όπως αυτό το τραγούδι που ΔΕΝ είναι και επίσημο αφού είναι ανεπίσημο το παιχνίδι, φυσικά απουσιάζουν και αντιθέτως σου βάζουν κάπως πιο ambient-atmospheric themes. Κρίμα γιατί όλο το πακέτο είναι υπέροχο. Ο ήχος όμως όπως έλεγε και το Digital Foundry είναι εξαιρετικός. Ο χειρισμός μετά είναι καταπληκτικός - ναι εντάξει κακώς πρέπει να πατήσεις 2 κουμπιά για missile αλλά έχουν βάλει ότι να ναι μέσα σε αυτό το χειριστήριο και η Samus είναι η πιο ευέλικτη από κάθε άλλη φορά. Ειδικά αυτό που τηλεμεταφέρεται είναι πολύ πρακτικό αρκετές φορές! 

Η δυσκολία στην αρχή δεν μου άρεσε αλλά τελικά όπως γράφει και στα tips όταν κάνει loading, στα διάφορα bosses, όταν μάθεις το pattern, δεν έχεις να φοβηθείς τίποτα. Λίγο λίγο το ξεπερνάς. Στην αρχή σου φαίνεται βουνό αλλά το μαθαίνεις και λίγο λίγο το αντιμετωπίζεις. Απλά προς το τέλος, πρέπει να έχεις κάνει master το χειριστήριο με τον χειρισμό και να κάνεις όλα τα κόλπα ασυναίσθητα. Αλλά εντάξει νικιέται το παιχνίδι. Ωραία προσθήκη τα EMMI αλλά να σας πω την αλήθεια ... δεν ξέρω αν θα ήθελα να ξανά έμπαιναν σε μελλοντικά Metroid. Μου θύμισαν λίγο το Alien Isolation που για μένα είναι το καλύτερο Alien παιχνίδι ever που εάν βγει συνέχεια του Alien, δεν θα την αγόραζα. Τέρμα αγχωτικό!

Εν κατακλείδι, αναμφισβήτητα είναι από τα καλύτερα παιχνίδια του Switch και μου άρεσε πολύ που ήταν στα 60 fps! Μπράβο στην Mercury Steam και στη Nintendo γιατί μάλλον ήταν κοινή συνεργασία. Ανέβασαν τον πήχη για τα μελλοντικά 2.5D metroids!

• Like 4
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

• Δημιουργία νέου...

Με την περιήγησή σας στο insomnia.gr, αποδέχεστε τη χρήση cookies που ενισχύουν σημαντικά την εμπειρία χρήσης.