Προς το περιεχόμενο

χρεωστικη καρτα


dhma2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

23 λεπτά πριν, dhma2 είπε

μα ηταν μαλακια δικια μου το ειπα αυτο πιο πριν  τωρα βεβαια που την πατησα κι εγω το ξερω και ενημερωθηκα οτι η τραπεζα δεν θα μου ζητουσε ποτε τουσ κωδικους μου  παντως μην νομιζεις οτι ειναι παρα πολυ δυσκολο να την πατησεις οσο ενημερωμενος και καχυποπτος να εισαι και σου ευχομαι να μην το παθεις ποτε

το θεμα εναι να μην χασω τα χρηματα ασ κανουν και 2-3 μηνες

Λογικά θα τα πάρεις, οι τράπεζες είναι ασφαλισμένες σε αυτά, απλά πρέπει να δούνε ότι έφυγαν τα χρήματα απο σένα και υπήρξε απάτη.

Οι γονείς μου, πανάθεμά τους, σε black friday αγοράσαν απο απάτη μαγαζί που διαφήμιζε το ΦΒ 120 ευρώ πράγματα. Κάνανε 3-4 μήνες αλλά τα λεφτά γύρισαν στον λογαριασμό απο την τράπεζα. Αν δεν κάνω λάθος πρέπει να κάνεις και δήλωση στην αστυνομία κτλ. 99% δεν τα χάνεις.

Τώρα αν την πατήσεις και 2η και 3η φορά θα σε πουν βάστα αδερφε, δεν σε καλύπτουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 77
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, Sheogorath είπε

Λογικά θα τα πάρεις, οι τράπεζες είναι ασφαλισμένες σε αυτά, απλά πρέπει να δούνε ότι έφυγαν τα χρήματα απο σένα και υπήρξε απάτη.

Οι γονείς μου, πανάθεμά τους, σε black friday αγοράσαν απο απάτη μαγαζί που διαφήμιζε το ΦΒ 120 ευρώ πράγματα. Κάνανε 3-4 μήνες αλλά τα λεφτά γύρισαν στον λογαριασμό απο την τράπεζα. Αν δεν κάνω λάθος πρέπει να κάνεις και δήλωση στην αστυνομία κτλ. 99% δεν τα χάνεις.

Τώρα αν την πατήσεις και 2η και 3η φορά θα σε πουν βάστα αδερφε, δεν σε καλύπτουμε.

προς το παρον δεν μου εχουν πει κατι απο την τραπεζα πως χρειαζεται να κανω δηλωση στην αστυνομια τωρα δεν ξερω αν στην πορεια χρειαστει το θεμα ειναι οτι ενταξει να την πατησει καποιος ηλικιωμενος οπως οι γονεις σου λες ενταξει δικαιολογειται ρε παιδι μου εν μερη αλλα εγω πιαστηκα πολυ μαλακας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, dhma2 είπε

προς το παρον δεν μου εχουν πει κατι απο την τραπεζα πως χρειαζεται να κανω δηλωση στην αστυνομια τωρα δεν ξερω αν στην πορεια χρειαστει το θεμα ειναι οτι ενταξει να την πατησει καποιος ηλικιωμενος οπως οι γονεις σου λες ενταξει δικαιολογειται ρε παιδι μου εν μερη αλλα εγω πιαστηκα πολυ μαλακας

Μην αυτομαστιγώνεσαι, ακόμα και πολύ έξθπνοι άνθρωποι μπορουν λόγω κούρασης, κακοθυμίας, κτλ κτλ να κάνουν μλκίες.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Sheogorath είπε

Μην αυτομαστιγώνεσαι, ακόμα και πολύ έξθπνοι άνθρωποι μπορουν λόγω κούρασης, κακοθυμίας, κτλ κτλ να κάνουν μλκίες.

 

μα αυτο προσπαθουσα να πω στο παλληκαρι παραπανω που μου ''την ειπε''  οτι μπορει να την πατησει ο καθενας αν και εχει δικιο 100% οτι φταιει το μυαλο μας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα να δω την φάτσα του οπιουδήποτε που λέει "Αυτό συμβαίνει μόνο στους χαζούς" όταν συμβεί σε εκείνον.

Πιο πολύ φταίει η κατάστασή σου εκείνη την στιγμή παρά το IQ σου, εκτός αν είσαι πιο χαζός απο ραδίκι, εκεί πάω πάσο.

Cool, πάθημα και μάθημα, μάλλον θα σου βγει τσάμπα, αλλά πάρε το μήνυμα. ;)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Sheogorath είπε

Θα ήθελα να δω την φάτσα του οπιουδήποτε που λέει "Αυτό συμβαίνει μόνο στους χαζούς" όταν συμβεί σε εκείνον.

Πιο πολύ φταίει η κατάστασή σου εκείνη την στιγμή παρά το IQ σου, εκτός αν είσαι πιο χαζός απο ραδίκι, εκεί πάω πάσο.

ΟΛΟΙ μπορεί να την πατήσουμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, dhma2 said:

μαγκες προσοχη με αυτες τισ κολοκαρτες

Μια φορά ένας φίλος είχε ξεχάσει ανοιχτό ένα φερμουάρ στην τσάντα πλάτης που φορούσε. 

Ανέβηκε στη μηχανή ξεκίνησε και κάπου στη διαδρομή έπεσε το πορτοφόλι με τα μετρητά μέσα. Κάτι πάνω από 250€.

Προσοχή μάγκες με αυτά τα κωλομετρητα! 

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Sheogorath είπε

Θα ήθελα να δω την φάτσα του οπιουδήποτε που λέει "Αυτό συμβαίνει μόνο στους χαζούς" όταν συμβεί σε εκείνον.

Πιο πολύ φταίει η κατάστασή σου εκείνη την στιγμή παρά το IQ σου, εκτός αν είσαι πιο χαζός απο ραδίκι, εκεί πάω πάσο.

Cool, πάθημα και μάθημα, μάλλον θα σου βγει τσάμπα, αλλά πάρε το μήνυμα. ;)

αμα σου πω πως ετσι ελεγα κι εγω οταν ακουγα παρομοιες περιπτωσεις θα με πιστεψεις???? χαχαχαχαχα μεχρι που την πατησα κι εγω  :)

2 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

ΟΛΟΙ μπορεί να την πατήσουμε.

ακριβως

εν τω μεταξυ ψαχνοντας το ιντερνετ ειδα πως αλλιωσ μπορουν να σε λιστεψουν και να μην παρεισ χαμπαρι κυκλοφορουν λεει κατι τυποι με μηχανακια pos μπαινουν σε τραινα και λεοφωρεια πλησιαζουν ατομα κοντα και ιδιως ατομα που εχουν τσαντες και αυτοματα χρεωνουν την καρτα τους εφοσον ερθουν κοντα σε καποια αποσταση απιστευτα πραγματα!!!!

7 λεπτά πριν, NickTG είπε

Μια φορά ένας φίλος είχε ξεχάσει ανοιχτό ένα φερμουάρ στην τσάντα πλάτης που φορούσε. 

Ανέβηκε στη μηχανή ξεκίνησε και κάπου στη διαδρομή έπεσε το πορτοφόλι με τα μετρητά μέσα. Κάτι πάνω από 250€.

Προσοχή μάγκες με αυτά τα κωλομετρητα! 

ενταξει ρε φιλε τωρα εσυ μιλας για διαφορετικη περιπτωση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή καποιοι την πατησαν δεν σημαίνει ότι όλοι την πατάνε.

Καποιοι δεν πατάνε ότι λινκ τους στέλνουν και δεν βάζουν τα στοιχεία της τραπεζα τους με τόση ευκολία όπου να είναι.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, dhma2 είπε

μα αυτο προσπαθουσα να πω στο παλληκαρι παραπανω που μου ''την ειπε''  οτι μπορει να την πατησει ο καθενας αν και εχει δικιο 100% οτι φταιει το μυαλο μας

ΠΩΣ σε 'επιλεξανε' ?

Είχες μπει σε κάποια σελίδα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, dhma2 είπε

 

εν τω μεταξυ ψαχνοντας το ιντερνετ ειδα πως αλλιωσ μπορουν να σε λιστεψουν και να μην παρεισ χαμπαρι κυκλοφορουν λεει κατι τυποι με μηχανακια pos μπαινουν σε τραινα και λεοφωρεια πλησιαζουν ατομα κοντα και ιδιως ατομα που εχουν τσαντες και αυτοματα χρεωνουν την καρτα τους εφοσον ερθουν κοντα σε καποια αποσταση απιστευτα πραγματα!!!!

το πήγαμε στο επόμενο επίπεδο τώρα.

1 λεπτό πριν, GREGORYMO είπε

ΠΩΣ σε 'επιλεξανε' ?

Είχες μπει σε κάποια σελίδα ?

δεν σου έχουν έρθει ποτέ εσένα τετοια email?

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 minutes ago, dhma2 said:

ενταξει ρε φιλε τωρα εσυ μιλας για διαφορετικη περιπτωση 

Όπως εκεί δεν φταίνε τα μετρητά έτσι και στη δική σου δεν φταίνε οι κάρτες. 

Επεξ/σία από NickTG
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, GREGORYMO είπε

ΠΩΣ σε 'επιλεξανε' ?

Είχες μπει σε κάποια σελίδα ?

οχι οχι καμμια σχεση ηρθε mail κανονικα στο mail μου απο eurobank και καλα και ελεγε οτι στα πλαισια αναβαθμισης τις καρτας σας θα πρεπει να πατησετε το παρακατω λινκ και σε εβαζε στην σελιδα τις τραπεζας αλλα ηταν φεικ τελειως απο οτι μου ειπανε μετα στην τραπεζα αυτι στελνουν τυχαια μειλ ομαδικα και οπου κατσι καταλαβες?

1 λεπτό πριν, NickTG είπε

Όπως εκεί δεν φταίνε τα μετρητά έτσι και στη δική σου φταίνε οι κάρτες. 

μαλιστα........................

5 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Επειδή καποιοι την πατησαν δεν σημαίνει ότι όλοι την πατάνε.

Καποιοι δεν πατάνε ότι λινκ τους στέλνουν και δεν βάζουν τα στοιχεία της τραπεζα τους με τόση ευκολία όπου να είναι.

 

φιλαρακι μεγαλη μπουκια φαε μεγαλη κουβεντα μην πεις ποτε.....οπως σου ειπα και πριν ευχομαι πραγματικα να μη την πατησεις ποτε μα ποτε!!!!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, dhma2 είπε

οχι οχι καμμια σχεση ηρθε mail κανονικα στο mail μου απο eurobank και καλα και ελεγε οτι στα πλαισια αναβαθμισης τις καρτας σας θα πρεπει να πατησετε το παρακατω λινκ και σε εβαζε στην σελιδα τις τραπεζας αλλα ηταν φεικ τελειως απο οτι μου ειπανε μετα στην τραπεζα αυτι στελνουν τυχαια μειλ ομαδικα και οπου κατσι καταλαβες?

Aυτό είναι απο   Εurobank , και το εχει σε κάθε email που στέλνει πανω πάνω

 

lock Πιστοποίηση ασφάλειας ηλεκτρονικού μηνύματος
 
 

ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ  | 2 ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΨΗΦΙΑ ΑΡ. ΠΕΛΑΤΗ ***78

 

 

 

Και στο τελος 

Σημείωση
 
Μην απαντάτε σε αυτό το μήνυμα. Για οτιδήποτε χρειαστείτε, τηλεφωνήστε στο EuroPhone Banking στο 2109555000.
 
Η Eurobank δεν θα σας αποστείλει ποτέ μήνυμα (π.χ. email, SMS) για να σας ζητήσει να αποκαλύψετε τα προσωπικά στοιχεία σας, όπως στοιχεία λογαριασμών και καρτών, κωδικούς ΑΤΜ και κωδικούς εισόδου στις υπηρεσίες e‑Banking, Eurobank Mobile App ή EuroPhone Banking. Αγνοήστε οποιοδήποτε μήνυμα σας ζητά να αποκαλύψετε προσωπικά στοιχεία σας και τηλεφωνήστε αμέσως στο EuroPhone Banking για να μας ενημερώσετε. Ειδικά για την υπηρεσία PaF ‑ Pay a Friend, μπορεί να λάβετε SMS από χρήστη που σας έχει στείλει χρήματα μέσω της υπηρεσίας. Στο μήνυμα αυτό θα υπάρχει ασφαλής υπερσύνδεσμος της Eurobank που θα σας οδηγεί σε ασφαλή ιστοσελίδα, όπου θα σας ζητηθεί να συμπληρώσετε μόνο τον ΙΒΑΝ και το ονοματεπώνυμό σας για να λάβετε τα χρήματα.
 
Πιστοποίηση ασφάλειας ηλεκτρονικού μηνύματος
 
Στην αρχή του μηνύματος θα δείτε την περιοχή πιστοποίησης ασφάλειας. Σκοπός της είναι να πιστοποιεί την αυθεντικότητα του μηνύματος, ώστε η Eurobank να σας προστατεύει από κακόβουλες ενέργειες (phishing emails). Να ελέγχετε πάντα ότι στη συγκεκριμένη περιοχή αναγράφονται σωστά τα στοιχεία του λογαριασμού σας.
 
Τράπεζα Eurobank ΑΕ, Όθωνος 8, 10557 Αθήνα, Αρ. ΓΕΜΗ 154558160000
 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Ukforthemoment είπε

Aυτό είναι απο   Εurobank , και το εχει σε κάθε email που στέλνει πανω πάνω

 

lock Πιστοποίηση ασφάλειας ηλεκτρονικού μηνύματος
 
 

ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ  | 2 ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΨΗΦΙΑ ΑΡ. ΠΕΛΑΤΗ ***78

 

 

 

δεν καταλα τι εννοεις?

Μόλις τώρα, dhma2 είπε

δεν καταλα τι εννοεις?

δε μου την ανοιγει την φωτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...