Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, CarbonFibre είπε

Ξέρει κανείς τίποτα για συλλεκτικές ELDEN RING; 

Δεν έχουν ανακοινώσει ακόμα τπτ σχετικά με τις εκδόσεις που θα βγουν , εάν βγουν . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ταινίες σε στικάκι μπορούμε να δούμε; Με ποιον τρόπο; Επίσης εξωτερικοί υπότιτλοι υποστηρίζονται; 

Έχει δοκιμάσει κανείς;

Edit: Το πως να βλέπω εντάξει το κατάφερα. Υπότιτλους όμως δεν κατάφερα να εμφανίσω. Να πω ότι έχω ενεργοποιήσει από τις ρυθμίσεις το closed captions.

Επεξ/σία από broxopios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, broxopios είπε

Ταινίες σε στικάκι μπορούμε να δούμε; Με ποιον τρόπο; Επίσης εξωτερικοί υπότιτλοι υποστηρίζονται; 

Έχει δοκιμάσει κανείς;

Edit: Το πως να βλέπω εντάξει το κατάφερα. Υπότιτλους όμως δεν κατάφερα να εμφανίσω. Να πω ότι έχω ενεργοποιήσει από τις ρυθμίσεις το closed captions.

Πως τα κατάφερες εμένα δεν το είδε όχι ότι με νοιάζει αλλά έτσι από περιέργεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, broxopios είπε

Ταινίες σε στικάκι μπορούμε να δούμε; Με ποιον τρόπο; Επίσης εξωτερικοί υπότιτλοι υποστηρίζονται; 

Έχει δοκιμάσει κανείς;

Edit: Το πως να βλέπω εντάξει το κατάφερα. Υπότιτλους όμως δεν κατάφερα να εμφανίσω. Να πω ότι έχω ενεργοποιήσει από τις ρυθμίσεις το closed captions.

Τους υπότιτλους τους είχες σε ξεχωριστό αρχείο srt? Γιατι το PS5 όπως και το PS4 δεν βλεπει τα αρχεία srt. Μονο μέσα απο το plex, αλλίως πρεπει να ενσωματώσεις τους υπότιτλους στην ταινία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα , κανει σε κανεναν απο εσας ενα περιεργο ήχο το Playstation ? Και οταν λεω περιεργο ηχο εννοω στην τηλεοραση σαν ηλεκτρισμενο ακουγεται . Χθες μου το εκανε 2 φορές και εκλεισε κ ολας μόνο του .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους έχουν την X900H τηλεόραση βγήκε μόλις νέο update με PS5 updates και VRR:

Benefits and Improvements

  • Adds features to enhance PlayStation®5 (PS5™) performance:
    • Improves the HDR feature
    • Adds support for Auto Genre Picture Mode
  • Adds support for the Variable Refresh Rate (VRR) feature
  • Improves general performance of the TV
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Zeda είπε

Καλημέρα , κανει σε κανεναν απο εσας ενα περιεργο ήχο το Playstation ? Και οταν λεω περιεργο ηχο εννοω στην τηλεοραση σαν ηλεκτρισμενο ακουγεται . Χθες μου το εκανε 2 φορές και εκλεισε κ ολας μόνο του .

καποιο τρανζίστορ θα ειναι , στειλτο σερβις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, drillgr είπε

Εμένα ακούγεται ο ανεμιστήρας αρκετά, δεν το λες και ήσυχο το μηχάνημα, αλλά δε δίνω σημασία.

Κάποιο θέμα ίσως έχει το δικό σου. Εμένα , αν και δεν ξέρω αν έχει σημασία είναι το νέο μηχάνημα, δεν ακούγεται τίποτα όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 minutes ago, Braveheart1980 said:

Για όσους έχουν την X900H τηλεόραση βγήκε μόλις νέο update με PS5 updates και VRR:

Benefits and Improvements

  • Adds features to enhance PlayStation®5 (PS5™) performance:
    • Improves the HDR feature
    • Adds support for Auto Genre Picture Mode
  • Adds support for the Variable Refresh Rate (VRR) feature
  • Improves general performance of the TV

Είναι προβληματικό το update

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, privateer είπε

Είναι προβληματικό το update

 

Όχι το βίντεο είναι για το προηγούμενο fw που βγήκε 6/10/2021.

Αυτό που παρέθεσα εγώ βγήκε σήμερα 26.10.2021

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαφωτίστε με λίγο παίδες.

Ας πούμε ότι θέλω να ενεργοποιώ το PS5 απομακρυσμένα μέσω της εφαρμογής (PS App ή Remote Play) για να μπορώ να κατεβάζω απομακρυσμένα τα παιχνίδια που θέλω ή για να γίνονται οι ενημερώσεις σε ήδη υπάρχοντα games. Γίνεται;

Είμαι δουλειά και σκέφτηκα να κατεβάσω ένα game (60GB) ώστε να είναι έτοιμο μέχρι να γυρίσω σπίτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...