Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στο άψε-σβήσε ήρθε ο samsung 980 pro από το γερμανικό amazon παρόλο που η εβδομάδα που μας πέρασε ήταν της black Friday. Μπήκε στο pc για αναβάθμιση firmware μέσω του samsung magician, μετά στην MC1 ψύκτρα της Be Quiet και στην συνέχεια στο PS5 όπου έγινε format και μετρήθηκε από το μηχάνημα με ταχύτητα περίπου 6500 mb/s. Η δε τοποθέτηση ήταν παιχνιδάκι. Με εξέπληξε θετικά η μεταφορά δεδομένων από τον εσωτερικό δίσκο της κονσόλας σε αυτόν (και το αντίστροφο) γιατί είναι όντως ταχύτατη, πχ μετέφερα τα 110gb του RDR2 σε λίγο παραπάνω από 1 λεπτό! Όλα καλά λοιπόν. Προχωρήστε άφοβα όσοι ενδιαφέρεστε για επέκταση χώρου.

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, music_lover είπε

Στο άψε-σβήσε ήρθε ο samsung 980 pro από το γερμανικό amazon παρόλο που η εβδομάδα που μας πέρασε ήταν της black Friday. Μπήκε στο pc για αναβάθμιση firmware μέσω του samsung magician, μετά στην MC1 ψύκτρα της Be Quiet και στην συνέχεια στο PS5 όπου έγινε format και μετρήθηκε από το μηχάνημα με ταχύτητα περίπου 6500 mb/s. Η δε τοποθέτηση ήταν παιχνιδάκι. Με εξέπληξε θετικά η μεταφορά δεδομένων από τον εσωτερικό δίσκο της κονσόλας σε αυτόν (και το αντίστροφο) γιατί είναι όντως ταχύτατη, πχ μετέφερα τα 110gb του RDR2 σε λίγο παραπάνω από 1 λεπτό! Όλα καλά λοιπόν. Προχωρήστε άφοβα όσοι ενδιαφέρεστε για επέκταση χώρου.

Καλήμερα.

Πόσο πήγε το μαλλί μαζί με την ψήκτρα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, ilias78 είπε

Βάζω το valhalla να το κάνω εγκατάσταση (έχω την ps4 version). Μου άνοιξε μια καρτέλα για ps4 με επιλογή για αντιγραφη. Δεν επέλεξα τίποτα εκεί. Πήγα κατευθείαν κ έκανα download το upgrade για ps5. Στο download όμως έχει 2 αρχεία. Ένα 48gb κ ένα 79gb. Το ένα φαντάζομαι είναι το upgrade. Το άλλο?

Εδώ κάποιος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίδιο account με ps plus σε PS4 pro και τώρα σε PS5. Ίδιο library δηλαδή με πολλά παιχνίδια μέσα..

Παίζουν ταυτόχρονα και οι 2 κονσόλες μόνο αν το ps5 παίζει παιχνίδι του ps5 και το Ps4 παιχνίδι του ps4; Ξεπερνιέται με κάποιο τρόπο αυτό; Να παίζουν δηλαδή και οι 2 κονσόλες ταυτόχρονα παιχνίδια του ps4 για παράδειγμα που είναι στο library.

Με 2ο account στο ps4 μήπως αλλά έτσι δεν θα έχει τα saves του πρώτου account;

Για δώστε τα φώτα σας για το τι μπορούμε, αν μπορούμε, να κάνουμε για να παίζουν και οι 2 κονσόλες ταυτόχρονα games από το library. Είναι στον ίδιο χώρο οι κονσόλες ίδιο δίκτυο κτλπ.

Επειδή έχω να παρακολουθήσω καιρό τα updates του ps5 να φανταστώ ότι αν βάλω εξωτερικό σκληρό usb θα παίζει κατευθείαν από εκεί τα παιχνίδια του ps4 έτσι. Δεν έχει αλλάξει κάτι σωστά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, ChrisAce είπε

Ίδιο account με ps plus σε PS4 pro και τώρα σε PS5. Ίδιο library δηλαδή με πολλά παιχνίδια μέσα..

Παίζουν ταυτόχρονα και οι 2 κονσόλες μόνο αν το ps5 παίζει παιχνίδι του ps5 και το Ps4 παιχνίδι του ps4; Ξεπερνιέται με κάποιο τρόπο αυτό; Να παίζουν δηλαδή και οι 2 κονσόλες ταυτόχρονα παιχνίδια του ps4 για παράδειγμα που είναι στο library.

Με 2ο account στο ps4 μήπως αλλά έτσι δεν θα έχει τα saves του πρώτου account;

Για δώστε τα φώτα σας για το τι μπορούμε, αν μπορούμε, να κάνουμε για να παίζουν και οι 2 κονσόλες ταυτόχρονα games από το library. Είναι στον ίδιο χώρο οι κονσόλες ίδιο δίκτυο κτλπ.

Επειδή έχω να παρακολουθήσω καιρό τα updates του ps5 να φανταστώ ότι αν βάλω εξωτερικό σκληρό usb θα παίζει κατευθείαν από εκεί τα παιχνίδια του ps4 έτσι. Δεν έχει αλλάξει κάτι σωστά;

Το λεγομενο gameshare

Θα συνδεθεις με το βασικο account στο ps4 και θα την κανεις primary ως συσκευη. Μετα θα συνδεθει ο φιλος και θα εχει προσβαση στα games/συνδρομη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, johnnyman είπε

Ήταν σε προσφορά? Πολύ καλή τιμή 

Ναι ήταν σε προσφορά στο γερμανικό amazon λόγω black Friday

47 λεπτά πριν, ChrisAce είπε

Επειδή έχω να παρακολουθήσω καιρό τα updates του ps5 να φανταστώ ότι αν βάλω εξωτερικό σκληρό usb θα παίζει κατευθείαν από εκεί τα παιχνίδια του ps4 έτσι. Δεν έχει αλλάξει κάτι σωστά;

Θα παίζει κανονικά τα παιχνίδια του ps4 εφόσον ο δίσκος είναι usb 3.0 απλά με μεγαλύτερους χρόνους φόρτωσης από ότι αν ήταν εγκατεστημένα στον εσωτερικό δίσκο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, ChrisAce είπε

Ίδιο account με ps plus σε PS4 pro και τώρα σε PS5. Ίδιο library δηλαδή με πολλά παιχνίδια μέσα..

Παίζουν ταυτόχρονα και οι 2 κονσόλες μόνο αν το ps5 παίζει παιχνίδι του ps5 και το Ps4 παιχνίδι του ps4; Ξεπερνιέται με κάποιο τρόπο αυτό; Να παίζουν δηλαδή και οι 2 κονσόλες ταυτόχρονα παιχνίδια του ps4 για παράδειγμα που είναι στο library.

Με 2ο account στο ps4 μήπως αλλά έτσι δεν θα έχει τα saves του πρώτου account;

Για δώστε τα φώτα σας για το τι μπορούμε, αν μπορούμε, να κάνουμε για να παίζουν και οι 2 κονσόλες ταυτόχρονα games από το library. Είναι στον ίδιο χώρο οι κονσόλες ίδιο δίκτυο κτλπ.

Επειδή έχω να παρακολουθήσω καιρό τα updates του ps5 να φανταστώ ότι αν βάλω εξωτερικό σκληρό usb θα παίζει κατευθείαν από εκεί τα παιχνίδια του ps4 έτσι. Δεν έχει αλλάξει κάτι σωστά;

Δεν μπορείς να παίζουν συχρόνος το ίδιο account σε 4 και 5. Μόνο μπορεί να βάλεις δευτερο account στο 4 και απο εκεί να παίζει τα games. Δεν υπάρχει άλλος τρόπος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια βαζω να παιξω το Remake του  ΧΙΙΙ στο PS5 και μου βγαζει σφαλμα CE-116829-7 το δισκακι ειναι καθαρο δοκιμασα απεγκατασταση και ανα απο την αρχη παλι τα ιδια εκανα rebuild database τιποτα αρνειται να ξεκινησει το παιχνιδι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, lak10 είπε

Παιδια βαζω να παιξω το Remake του  ΧΙΙΙ στο PS5 και μου βγαζει σφαλμα CE-116829-7 το δισκακι ειναι καθαρο δοκιμασα απεγκατασταση και ανα απο την αρχη παλι τα ιδια εκανα rebuild database τιποτα αρνειται να ξεκινησει το παιχνιδι

μαλλον για καλο σου το κανει η κονσολα, προσπαθει να σε προστατευσει γιατι οσο κ αν αγαπουσες το original XIII, το remake ειναι μια τραγωδια λυρικη 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Skywalker333 είπε

μαλλον για καλο σου το κανει η κονσολα, προσπαθει να σε προστατευσει γιατι οσο κ αν αγαπουσες το original XIII, το remake ειναι μια τραγωδια λυρικη 😂

Εσυ φιλε γραφεις στο gameover.gr ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, lak10 είπε

Παιδια βαζω να παιξω το Remake του  ΧΙΙΙ στο PS5 και μου βγαζει σφαλμα CE-116829-7 το δισκακι ειναι καθαρο δοκιμασα απεγκατασταση και ανα απο την αρχη παλι τα ιδια εκανα rebuild database τιποτα αρνειται να ξεκινησει το παιχνιδι

Εχεις κατεβάσει την εκδοση του PS5?

To 15 δεν εχει βγει remake ή εγω μπερδεψα τα FF

Επεξ/σία από vorlon68
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Skywalker333 είπε

ναι φιλε μου, απο το 2006-7 περιπου.

Καταρχην τιμη μου που μιλαω μαζι σου σας θεωρω τους καλυτερους δημοσιογραφους στην ελλαδα ο σαββας γιατι εχει εξαφανιστει απο τα webcast?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...