Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ένα είναι το site και δεν έχει τπτ "μαύρο" πάνω του:

https://psprices.com/region-gr/index

Φτιάχνεις λογαριασμό, κάνεις wishlist με τα παιχνίδια που περιμένεις να πέσουν οι τιμές τους στο οfficial PlayStation Store της χώρας μας και κάθε φορά που σκάει sale (κάθε τετάρτη και κάθε θεματική ημ/νια) ενημερώνεσαι με e-mail. Πατάς στο link και βλέπεις πόσο τοις εκατό έπεσε το παιχνίδι, πόσο συχνά πέφτει και σε τι τιμή, ποια είναι η χαμηλότερη τιμή που έχει πέσει ποτέ και αξιολογείς αν αξίζει να το αγοράσεις τώρα ή να περιμένεις.

πχ: Ni No Kuni II (Prince's Edition) από $89,99 > $14.39.

image.png.62cb511b3f7eda091f44f897257f69e4.png

Αξίζει; Πέφτει αρκετά συχνά και αυτή η τιμή είναι η χαμηλότερη στην ιστορία του.

image.png.b6a0c5722df07de4e3805dc5c54c649c.png

Επεξ/σία από argipent
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, stratoskar96 είπε

Θα σας δώσω ενα πολυ χρήσιμο site πλέον τα πάντα εγώ τα παίρνω online μετάνιωσα που πήρα το disc edition https://consogame.com/games/playstation-5

μια κ το έχεις δοκιμάσει, σου δίνει κωδικο εξαργύρωσης για το psn store? η σου δινει καποιο μαιλ με κωδικό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου δίνει mail με κωδικό και γω ας πούμε που αγόρασα ps plus έτσι 17 ευρώ 1 χρόνο, είχε μέσα modern warfare fifa 21 pes 21 NBA 2k20 gta v God of War Ε και μου βγήκε καλά αυτός ο λογαριασμός 

4 ώρες πριν, argipent είπε

Ένα είναι το site και δεν έχει τπτ "μαύρο" πάνω του:

https://psprices.com/region-gr/index

Φτιάχνεις λογαριασμό, κάνεις wishlist με τα παιχνίδια που περιμένεις να πέσουν οι τιμές τους στο οfficial PlayStation Store της χώρας μας και κάθε φορά που σκάει sale (κάθε τετάρτη και κάθε θεματική ημ/νια) ενημερώνεσαι με e-mail. Πατάς στο link και βλέπεις πόσο τοις εκατό έπεσε το παιχνίδι, πόσο συχνά πέφτει και σε τι τιμή, ποια είναι η χαμηλότερη τιμή που έχει πέσει ποτέ και αξιολογείς αν αξίζει να το αγοράσεις τώρα ή να περιμένεις.

πχ: Ni No Kuni II (Prince's Edition) από $89,99 > $14.39.

image.png.62cb511b3f7eda091f44f897257f69e4.png

Αξίζει; Πέφτει αρκετά συχνά και αυτή η τιμή είναι η χαμηλότερη στην ιστορία του.

image.png.b6a0c5722df07de4e3805dc5c54c649c.png

Πολύ καλή ιδέα και αυτή αλλά δε θα δινα ποτέ 60 και 45 ευρώ για το ps plus για να παίζω online 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, stratoskar96 είπε

Σου δίνει mail με κωδικό και γω ας πούμε που αγόρασα ps plus έτσι 17 ευρώ 1 χρόνο, είχε μέσα modern warfare fifa 21 pes 21 NBA 2k20 gta v God of War Ε και μου βγήκε καλά αυτός ο λογαριασμός 

Ναι αλλά ειναι μέχρι να  ασχοληθεί η SONY και να ρίξει BAN στο account και σε τσακιρ κέφι και στην κονσόλα! Μακρυά και αγαπημένοι απο τέτοια accounts!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, stratoskar96 είπε

Σου δίνει mail με κωδικό και γω ας πούμε που αγόρασα ps plus έτσι 17 ευρώ 1 χρόνο, είχε μέσα modern warfare fifa 21 pes 21 NBA 2k20 gta v God of War Ε και μου βγήκε καλά αυτός ο λογαριασμός 

ξέρεις οτι κυκλοφορουν παρα πολλα τετοια σιτε απο εποχές ps4 ετσι; ο ι κ ο ν ο μ ι κ α!

ξερεις ομως επισης ε; κλεμενα account είναι κ λειτουργούν με τη  λογικη του game sharing. κ ξερεις γτ σου λενε εγγύηση 6 μηνες; γτ 1 φορα το 6 μηνο μπορει ενας χρηστης τη κονσολα του ps4 να παιξει με το primary secondary.

 

μπορεις να φανταστείς θεωρω επιπτώσεις... εγω δε τα αγγιζω καν αυτα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
15 λεπτά πριν, stratoskar96 είπε

Πολύ καλή ιδέα και αυτή αλλά δε θα δινα ποτέ 60 και 45 ευρώ για το ps plus για να παίζω online 

Που κολλάει αυτό με το PSPrices που πόσταρα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

R&C Update, ενεργοποιεί 40fps στο fidelity mode με χαμηλότερο latency, σε όσους έχουν 120Hz Display 

Τσούκου τσούκου ή Insomniac θα το φτάσει το 60 σε fidelity mode στα games της ή ίσως τουλάχιστον κοντά στα 50+.Ακόμα αρχή είναι! SONY ακούς? Το VRR να είναι Misko! Ακόμα το περιμένει ο κόσμος🤣.

Επεξ/σία από nekrik
  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, sndev είπε

ξέρεις οτι κυκλοφορουν παρα πολλα τετοια σιτε απο εποχές ps4 ετσι; ο ι κ ο ν ο μ ι κ α!

ξερεις ομως επισης ε; κλεμενα account είναι κ λειτουργούν με τη  λογικη του game sharing. κ ξερεις γτ σου λενε εγγύηση 6 μηνες; γτ 1 φορα το 6 μηνο μπορει ενας χρηστης τη κονσολα του ps4 να παιξει με το primary secondary.

 

μπορεις να φανταστείς θεωρω επιπτώσεις... εγω δε τα αγγιζω καν αυτα

Αυτό η αλήθεια είναι ότι δε το ξέρω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, stratoskar96 είπε

Αυτό η αλήθεια είναι ότι δε το ξέρω 

το φαντάστηκα απο το τροπο που το εγραψες ότι δε το ξέρεις κ γιαυτο στο λεω κ πράττεις ανάλογα από εδώ κ περα.

κοιτα σκηνικο.. πριν πολλά χρονια σε Ps4 αποφασίζω να κανω game sharing Με το κολητο κ μπαινω να βαλω συμφωνα με τις οδηγιες secondary τη κονσολα μου ωστε να μπορει ο φιλος να τη κανει Primary με το account μου..

ΑΜ ΔΕ! καποιος αλλος ειχε κανει στη κονσολα του primary το account μου κ ειχε πρόσβαση στη βιβλιοθηκη μου (δε ξερω ποσο διαστημα) ναι μεν δε μπορουσε να κανει τπτ αλλο απλα οτι παιχνίδι αγοραζα ονλινε το ειχε κ αυτος.

ε αλλαξα κωδικο κ μετα απο αρκετούς μήνες καταφερα να ξαναορισω primary k secondary. Mετα απο κανα χρόνο μπορεί κ 2 εμφανίστηκε κ η δυκλιδα της sony με την επιβεβαίωση logarismatos μεσω sms. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 29/06/2021 at 15:38, non-serviam said:

Αλλά αυτό δεν αλλάζει το γεγονός ότι είναι 8 ευρώ την ώρα

Μακάρι να μπορούσα να κάνω και άλλα χόμπι με μόνο 8€ την ώρα πάντως. 

Πχ να νοικιάζω καρτ με τόσα. Ή να μπορώ να μπω Μέγαρα με τη μηχανή με τόσα. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω μπερδευτεί με το a plague tale : innocence .

έχω την PS4 έκδοση ( έχω PS5 ). Είναι update ή έκδοση για PS5 οπότε πρέπει να κατεβάσω πάλι όλο το παιχνίδι. Η πρόοδος του παιχνιδιού θα συνεχιστεί λογικά στην έκδοση αυτή ? Από εκεί που έχω σταματήσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 hours ago, optimus prime said:

Απλά να πω ότι η αντίστοιχη του Πλαισίου έπαιζε κατά καιρούς κάτω από 100€. 

Δυστυχώς δεν έχω τόσο χώρο αλλιώς θα την είχα πάρει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...