Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, vorlon68 είπε

Οτι έκδοση game παίρνει αναβάθμηση για το 5 τοτε ειναι PS5 game και τρέχει μόνο απο τον εσωτερικό

Ευχαριστώ πάρα πολύ. 

Άρα τελικά για να αυξήσουμε το χώρο του PS5 και να μπορούμε να παίξουμε τα games του, ποια είναι η λύση; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, -WISE- είπε

Ευχαριστώ πάρα πολύ. 

Άρα τελικά για να αυξήσουμε το χώρο του PS5 και να μπορούμε να παίξουμε τα games του, ποια είναι η λύση; 

Ή να περιμένεις update και να δεις ποιους δισκούς θα μπορείς να βάλεις στο slot ή να κρατας τα games του PS5 στον εξωτερικό και οταν θες να παίξεις, τα μεταφερεις στον εσωτερικό

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και κάτι τελευταίο guys. Διαβάζω στο site της Sony ότι "Οι μονάδες USB που έχουν χρησιμοποιηθεί ως εκτεταμένοι χώροι αποθήκευσης USB στην κονσόλα PS4 δεν χρειάζεται να διαμορφωθούν ξανά." 

Αυτό σημαίνει ότι απλά  βγάζω το σκληρό από το 4αρι και τον κουμπωνω στο 5 και είμαι κομπλέ;  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, -WISE- είπε

Και κάτι τελευταίο guys. Διαβάζω στο site της Sony ότι "Οι μονάδες USB που έχουν χρησιμοποιηθεί ως εκτεταμένοι χώροι αποθήκευσης USB στην κονσόλα PS4 δεν χρειάζεται να διαμορφωθούν ξανά." 

Αυτό σημαίνει ότι απλά  βγάζω το σκληρό από το 4αρι και τον κουμπωνω στο 5 και είμαι κομπλέ;  

Ναι, με οτι games εχεις μέσα

Επεξ/σία από vorlon68
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η Sony δίνει 6 μήνες δωρεάν apple  tv+ το δοκίμασε κανεις? Έφτιαξα λογαριασμό αλλά δεν μου γράφει πουθενά για 6 μήνες μόνο 7 ημέρες  δοκιμή 
https://www.playstation.com/el-gr/deals/6-months-trial-apple-tv-ps5-offer/#terms

Επεξ/σία από andreas443
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, andreas443 είπε

Η Sony δίνει 6 μήνες δωρεάν apple  tv+ το δοκίμασε κανεις? Έφτιαξα λογαριασμό αλλά δεν μου γράφει πουθενά για 6 μήνες μόνο 7 ημέρες  δοκιμή 
https://www.playstation.com/el-gr/deals/6-months-trial-apple-tv-ps5-offer/#terms

Πρέπει να ξεκάνει στης 23 την παρασκευή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, andreas443 είπε

Η Sony δίνει 6 μήνες δωρεάν apple  tv+ το δοκίμασε κανεις? Έφτιαξα λογαριασμό αλλά δεν μου γράφει πουθενά για 6 μήνες μόνο 7 ημέρες  δοκιμή 
https://www.playstation.com/el-gr/deals/6-months-trial-apple-tv-ps5-offer/#terms

Εγώ είχα ένα χρόνο free trial με αγορά iPhone, κατέβασα την εφαρμογή, έκανα login από κινητό με QR code με το υπάρχον Apple ID μου και μου επέκτεινε τη συνδρομή για 6 μήνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, andreas443 είπε

Η Sony δίνει 6 μήνες δωρεάν apple  tv+ το δοκίμασε κανεις? Έφτιαξα λογαριασμό αλλά δεν μου γράφει πουθενά για 6 μήνες μόνο 7 ημέρες  δοκιμή 
https://www.playstation.com/el-gr/deals/6-months-trial-apple-tv-ps5-offer/#terms

 

3 ώρες πριν, alelo είπε

Πρέπει να ξεκάνει στης 23 την παρασκευή.

Εχει update η εφαρμογη. Μου το εβγαλε πριν κανα 4ωρο. Προστεθηκαν οι 6 μηνες κανονικα στην συνδρομη μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/7/2021 στις 6:22 ΜΜ, optimus prime είπε

Ναι αλλα εαν το συνδεσεις το home μεσω hdmi στο hdmi arc της τηλεορασης θα παρεις καλυτερο ηχο.

Δοκιμασε το και ετσι δεν εχεις να χασεις κατι!!

Ελα που έβαλα το hdmi τελικά από το home cinema στην tv και τώρα δεν βγάζει καθόλου ήχο ενώ με την οπτική έβγαζε. 

Θα πρεπει να αλλάξω και κάτι άλλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, forlorn_hope είπε

Ελα που έβαλα το hdmi τελικά από το home cinema στην tv και τώρα δεν βγάζει καθόλου ήχο ενώ με την οπτική έβγαζε. 

Θα πρεπει να αλλάξω και κάτι άλλο;

To εβαλες στην hdmi arc θυρα στην tv η σε καποια αλλη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σας, καμια προταση βρε παιδια για τηλεόραση 55'' για συνδιασμό με ps5 μεχρι 700 ευρω υπάρχει ? βλεπω διαφορα δεξια και αριστερα και μαζευω γνωμες

Επεξ/σία από Zeda
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, optimus prime είπε

To εβαλες στην hdmi arc θυρα στην tv η σε καποια αλλη?

Ναι όπως τα είπαμε στην arc το home και στην 4 της tv το ps5. 

Ένα άλλο παιδί στο fb μου είπε ότι πρέπει να είναι ίδια τα hdmi δηλαδή ότι πρέπει να βρω ακόμη ένα ίδιο με αυτό που είχε μέσα το ps5 . 

Ισχυει;και αν ναι υπάρχει στην αγορά ίδιο;

Επεξ/σία από forlorn_hope
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, forlorn_hope είπε

Ναι όπως τα είπαμε στην arc το home και στην 4 της tv το ps5. 

Ένα άλλο παιδί στο fb μου είπε ότι πρέπει να είναι ίδια τα hdmi δηλαδή ότι πρέπει να βρω ακόμη ένα ίδιο με αυτό που είχε μέσα το ps5 . 

Ισχυει;και αν ναι υπάρχει στην αγορά ίδιο;

Oχι δεν ισχυει.

Πηγαινε στις ρυθμισεις ηχου της tv και βαλε εξοδο arc και passthrough και δοκιμασε ξανα.

Και κοιταξε και τις ρυθμισεις ηχου του ps5 να ταιριαζουν αναλογα.

Επεξ/σία από optimus prime
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, Zeda είπε

Καλησπέρα σας, καμια προταση βρε παιδια για τηλεόραση 55'' για συνδιασμό με ps5 μεχρι 700 ευρω υπάρχει ? βλεπω διαφορα δεξια και αριστερα και μαζευω γνωμες

Αν θελεις hdmi 2.1 δυσκολο εκτος εκπτωσεων για καλη τηλεοραση, καλυτερα να περιμενεις black friday ή αντιστοιχη περιοδο προσφορων.

Εναλλακτικα πας εδω σε μοντελο του 2020: https://www.skroutz.gr/s/22630270/Samsung-QE55Q60T-Smart-4K-UHD-55.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, optimus prime είπε

Oχι δεν ισχυει.

Πηγαινε στις ρυθμισεις ηχου της tv και βαλε εξοδο arc και passthrough και δοκιμασε ξανα.

Και κοιταξε και τις ρυθμισεις ηχου του ps5 να ταιριαζουν αναλογα.

Δεν βγαίνει ήχος με τίποτα από hdmi. 

Έξοδος ήχου arc ,διέλευση αυτόματη όπως τα έγραψες όλα. 

Από ρυθμίσεις του ps5 όλα κανονικά ήχος απο tv hdmi κτλ. 

 

Μήπως επειδή το home cinema είναι παλιό; έχει εξόδους optical και aux μόνο 

Θα ξαναβάλω την οπτική ίνα μου φαίνεται μπορεί να μη πιάνει τρομερή απόδοση αλλά βγάζει κανονικά τον 5.1 ηχο

Επεξ/σία από forlorn_hope
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...