Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

31 λεπτά πριν, Lobo10 είπε

Γιατί να μη πάρει κάποιος τα 7X που κάνουν για τις 3 κονσόλες και pc; 

Βασικά, δεν κατάλαβα, για ποιο λόγο η steelseries δεν κυκλοφόρησε ένα μοντέλο και για τις δύο κονσόλες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγω σημερα πηρα ενα ps5 ,επαιξα το astro ,και πραγματικα αναρωτηθηκα ,με τοσο σληραδα στις σκανδαλες ,τοσο δονηση ,φωτακια ηχεια κτλ,Ποσο θα αντεξει ρε παιδια αυτο το controller?Δηλαδη με το απλο του Play 4 σε pc ,με ελαφρο gaming κιολας χωρις να τα δερνω να τα σπαω κτλ εχω αλλαξει 4-5 χειρηστηρια ,τα περισσοτερα προβλημα στο drift  η στον αναλογικο δεν πηγαινε διαγωνια κτλ..Κατεβαινει το gow που δεν το επαιξα σε ps4 μιας και ειναι δωρεαν και μετα εχει το κλαρκ και παω για  ghost of tushima

 Το ghost of tushima παιρνω κανονικα απλα ενα ps4 ghost of tushimna και το κανει μονο του upgrade αποτι καταλαβα,σωστα τα λεω?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, SOCRATIS1000 είπε

Εγω σημερα πηρα ενα ps5 ,επαιξα το astro ,και πραγματικα αναρωτηθηκα ,με τοσο σληραδα στις σκανδαλες ,τοσο δονηση ,φωτακια ηχεια κτλ,Ποσο θα αντεξει ρε παιδια αυτο το controller?Δηλαδη με το απλο του Play 4 σε pc ,με ελαφρο gaming κιολας χωρις να τα δερνω να τα σπαω κτλ εχω αλλαξει 4-5 χειρηστηρια ,τα περισσοτερα προβλημα στο drift  η στον αναλογικο δεν πηγαινε διαγωνια κτλ..Κατεβαινει το gow που δεν το επαιξα σε ps4 μιας και ειναι δωρεαν και μετα εχει το κλαρκ και παω για  ghost of tushima

 Το ghost of tushima παιρνω κανονικα απλα ενα ps4 ghost of tushimna και το κανει μονο του upgrade αποτι καταλαβα,σωστα τα λεω?

ναι θα σου κάνει upgrade μόνο του όπως και αν πάρεις το ff7 σου έδινε και την νέα έκδοση. 

To controller αν και έχουν αναφέρει προβλήματα σε μένα έχει αντέξει μια χαρά. Δλδ έχω ήδη αντιμετωπίσει πρόβλημα με τo controller του switch αλλά και του xbox ενώ με το playstation όχι παρά την πολύ μεγαλύτερη πολυπλοκότητα του. Εγώ τον θεωρώ έναν από τους ποιο κορυφαίους controller που έχουν κυκλοφορήσει ever. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, music_lover είπε

Βασικά, δεν κατάλαβα, για ποιο λόγο η steelseries δεν κυκλοφόρησε ένα μοντέλο και για τις δύο κονσόλες?

Tα 7X που έγραψα κάνουν για όλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κ εμενα προσωπικά αν κ το εχω τσακίσει με control ράτσετ returnal k valhala που δεν ειχε τοσο πολυπλοκοτητα το τελευταίο, το controler ειναι μια χαρά (ακομα). σε φίλους που το χαϊδεύανε με χαζοπαιχνιδα που δεν ειχαν καν υποστήριξη για τις έξτρα δυνατότητες του controller εβγαλε πρόβλημα στο 2 μηνό. ενας drift ο αλλος r2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αφαίρεση του banner "only on playstation" από το κουτί του ghost of tsushima πάντως, δεν μου λέει και πολλά όσον αφορά μια πιθανή μεταφορά του στο pc γιατί το εν λόγο banner δεν έχουν στο κουτί τους ούτε το demon's souls, ούτε το miles morales, ούτε το ratchet and clank κλτ κτλ. Ναι ok στο παρελθόν αφαιρέθηκε από τα κουτιά του days gone και horizon που πήραν pc port τελικά αλλά και πάλι δεν μπορείς να είσαι σίγουρος εφόσον δεν υπάρχει και σε άλλους αποκλειστικούς τίτλους για τους οποίους δεν υπάρχει προς το παρόν καμία ελπίδα μεταφοράς στο pc. Ίσως να σχετίζεται με την κυκλοφορία μιας ειδικής έκδοσης για το PS5 ή με την επίσης φημολογούμενη κυκλοφορία του stand-alone expansion που προανέφεραν τα παιδιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, music_lover είπε

το εν λόγο banner δεν έχουν στο κουτί τους ούτε το demon's souls, ούτε το miles morales, ούτε το ratchet and clank κλτ κτλ.

Αυτα ειναι στο ps5 ή και ps4 & 5 οπως το ΜΜ

Αλλα οντως, μπορει να λεει κατι, μπορει να μην λεει και απολυτως τπτ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Κάτσε λίγο να κάψουμε εγκέφαλο.Βημα 1ο: Tin foil hat on. Πάμε: Το παρακάτω tweet είναι απο τον HK το 2016 

Το παρακάτω βίντεο ανέβηκε το 2020 με ονόμα denodnaba (abandoned αντίστροφα) και δείχνει κάποιον να τρέχει σε ομιχλώδες δάσος ακούγοντας το παραπάνω τραγούδι το οποίο έχει κάτι αναλαμπές σε διαφορα σημεία. 

Spoiler

 

Τυχαίο ? Tin foil hat Off! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, nekrik είπε

 

Κάτσε λίγο να κάψουμε εγκέφαλο.Βημα 1ο: Tin foil hat on. Πάμε: Το παρακάτω tweet είναι απο τον HK το 2016 

Το παρακάτω βίντεο ανέβηκε το 2020 με ονόμα denodnaba (abandoned αντίστροφα) και δείχνει κάποιον να τρέχει σε ομιχλώδες δάσος ακούγοντας το παραπάνω τραγούδι το οποίο έχει κάτι αναλαμπές σε διαφορα σημεία. 

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

 

Τυχαίο ? Tin foil hat Off! 

Πάντως εάν δεν είναι ο Kojima από πίσω θα φάει τρελό κράξιμο ο άνθρωπος με όλο το hype που έχει 'δημιουργήσει' . 

Εάν είναι όμως από πίσω ο Kojima και η Sony έχει βρει τον τρόπο ($$$) να τον φέρει κοντά με την Konami τότε μετα το silent hill , όλοι μπορούμε να φανταστούμε ποιο παιχνίδι θα έχει σειρά..... 🤘

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Ribopaido είπε

Παράγγειλα και τα dbrand darkplates, shipping in july λεει για να δουμε

Βρήκες μαγαζί απο ΕΕ για να γλειτώσεις τελωνείο?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, tolis.illegal είπε

Για τα ακουστικά 3d της sony τι άποψη έχετε; Υπάρχουν αντίστοιχα φθηνότερα που να κάνουν τη δουλειά;

Γενικα ειναι αρκετα καλα, δεν ξερω αν υπαρχουν φθηνοτερα οποτε δεν μπορω να πω αν ειναι value for money. Θα μπορουσαν να ειναι ενα κλικ πιο δυνατα οσον αφορα το ακουσμα μουσικης, αν εισαι τυπος που γουσταρει να του πεταγονται τα τυμπανα 😋.

Εγω τα πηρα για ειναι πακετο με ps5 και βολεψη, γιατι σου δειχνει μπαταρια και ενταση στο μενου ενω με 3rd party δεν συμβαινει αυτο (απο οτι εχω διαβασει).

1 ώρα πριν, nekrik είπε

 

Κάτσε λίγο να κάψουμε εγκέφαλο.Βημα 1ο: Tin foil hat on. Πάμε: Το παρακάτω tweet είναι απο τον HK το 2016 

Το παρακάτω βίντεο ανέβηκε το 2020 με ονόμα denodnaba (abandoned αντίστροφα) και δείχνει κάποιον να τρέχει σε ομιχλώδες δάσος ακούγοντας το παραπάνω τραγούδι το οποίο έχει κάτι αναλαμπές σε διαφορα σημεία. 

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

 

Τυχαίο ? Tin foil hat Off! 

Για σημερα 25 ειχαν πει για το "app" κατι, υποθετω θα εχουμε καποιο νεο για το event της σονυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, music_lover είπε

Η αφαίρεση του banner "only on playstation" από το κουτί του ghost of tsushima πάντως, δεν μου λέει και πολλά όσον αφορά μια πιθανή μεταφορά του στο pc γιατί το εν λόγο banner δεν έχουν στο κουτί τους ούτε το demon's souls, ούτε το miles morales, ούτε το ratchet and clank κλτ κτλ. Ναι ok στο παρελθόν αφαιρέθηκε από τα κουτιά του days gone και horizon που πήραν pc port τελικά αλλά και πάλι δεν μπορείς να είσαι σίγουρος εφόσον δεν υπάρχει και σε άλλους αποκλειστικούς τίτλους για τους οποίους δεν υπάρχει προς το παρόν καμία ελπίδα μεταφοράς στο pc. Ίσως να σχετίζεται με την κυκλοφορία μιας ειδικής έκδοσης για το PS5 ή με την επίσης φημολογούμενη κυκλοφορία του stand-alone expansion που προανέφεραν τα παιδιά.

Προσωπική μου 'αποψη είναι, οτι εαν η Sony κυκλοφορεί games σε PC, με < 2 έτη κυκλοφορίας στο PS, πυροβολεί τα πόδια του PS, τέλος! Δεν είναι MS. Πρέπει να ακολουθήσει διαφορετική πολιτική. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...