Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδια το transfer data from ps4 to ps5 δε μου δουλευει. Υπαρχει καποιος τροπος να αντιγραψω game data και να μεινουν και στις δυο κονσολες? Ενας τροπος βλεπω ειναι να αντιγραψεις απο ps4 console space σε εξωτερικο δισκο (extended storage) και ειτε μετα να το μεταφερεις στον εσωτερικο console space του ps5 ειτε να παιζεις απο οποιαδηποτε κονσολα εχοντας το μονιμα σε extende storage

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

8 λεπτά πριν, therock είπε

Ρε παιδια το transfer data from ps4 to ps5 δε μου δουλευει. Υπαρχει καποιος τροπος να αντιγραψω game data και να μεινουν και στις δυο κονσολες? Ενας τροπος βλεπω ειναι να αντιγραψεις απο ps4 console space σε εξωτερικο δισκο (extended storage) και ειτε μετα να το μεταφερεις στον εσωτερικο console space του ps5 ειτε να παιζεις απο οποιαδηποτε κονσολα εχοντας το μονιμα σε extende storage

Συνεδεσε τις 2 κονσολες με καλώδιο ethernet και επανεκκινησε τη διαδικασία..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχει να κανει με καλωδια και wifi. Και με καλωδιο που το δοκιμασα μολις το ιδιο εκανε. Με το που φθανει στο 100% το ps4 κανει μονο του επανεκινηση και στο ps5 σου λεει something went wrong.

Το ξεχναμε το data transfer εγω ρωταω με μεταφορα μεσω σκληρων δισκων τι μπορει να γινει

20210727_202122.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Daredevil είπε

https://twitter.com/BBGameStudios/status/1420089120362270721/photo/1

 

lol μας τρολάρει ο hideo πάλι, background o solid snake... :P

Θεουλης. Η μεγαλυτερη πλακα, ειναι που το promotion το ξεκινησε κατα τη διαρκεια της παρουσιασης αλλου παιχνιδιου (στο directors cut του Death Strading). :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, Daredevil είπε

https://twitter.com/BBGameStudios/status/1420089120362270721/photo/1

 

lol μας τρολάρει ο hideo πάλι, background o solid snake... :P

Είπαμε! Hasan Kahraman. Με όψη στην φωτογραφία προφίλ και στα βίντεο,  φίλου - γείτονα του Kojima, που είναι υπάλληλος σε βενζινάδικο! Τέτοια ηρεμία και χαλαρότητα  για gamedev και μάλιστα game director, o οποίος έχει δημιουργήσει τόσο hype, δεν έχω ξαναδεί. Στα αρχ#%^* του όλα. 😝. Υπάρχει φυσικά και το ενδεχόμενο με αυτά που κάνει, να είναι απλά ενα τρολ, με τάσεις αυτοκτονίας 🤣

Επεξ/σία από nekrik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, nekrik είπε

Είπαμε! Hasan Kahraman. Με όψη στην φωτογραφία προφίλ και στα βίντεο,  φίλου - γείτονα του Kojima, που είναι υπάλληλος σε βενζινάδικο! Τέτοια ηρεμία και χαλαρότητα  για gamedev και μάλιστα game director, o οποίος έχει δημιουργήσει τόσο hype, δεν έχω ξαναδεί. Στα αρχ#%^* του όλα. 😝. Υπάρχει φυσικά και το ενδεχόμενο με αυτά που κάνει, να είναι απλά ενα τρολ, με τάσεις αυτοκτονίας 🤣

Οταν εκαναν τις πρωτες "αποκαλυψεις" πριν κανα μηνα (;) και αφου τα "μαζεψαν" αμεσως ειχα τεραστιες επιφυλαξεις.

Εφοσον το συνεχιζει αυτη τη στιγμη, με μια φωτογραφια που εχει τοσο σαφες υπονοουμενο, δεν μπορει να πουλαει φουμαρα.

 

 

χωρίς τίτλο.JPG

 

Edit, δεν ξερω αν ισχυει:

Spoiler

E7YKIsDWQAAttUu?format=jpg&name=small

 

Επεξ/σία από Brazhlias
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.gamesindustry.biz/articles/2021-07-28-ps5-is-the-fastest-selling-playstation-as-it-hits-10-million-sales-milestone

10 εκ πωλήσεις το ps5, 6.5 το miles Morales και πάνω από 1 εκ το ratchet. Προσωπικά εγώ κρατάω το τελευταίο, αφού φαίνεται πως η μεγάλη αρχική τιμή του δεν επηρέασε τις πωλήσεις όπως ίσως θα περιμέναμε. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, stevenfins είπε

πάνω από 1 εκ το ratchet. Προσωπικά εγώ κρατάω το τελευταίο, αφού φαίνεται πως η μεγάλη αρχική τιμή του δεν επηρέασε τις πωλήσεις όπως ίσως θα περιμέναμε. 

το σπρώχνανε όμως κ σε bundle, εμένα το 10m μου κανει εντύπωση συγκριτικά με το ps4 κ την έλλειψη υλικών  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...