Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

39 λεπτά πριν, kundi είπε

έχω πάθει την πλάκα μου απλά με κλειστά τα μάτια η αγορά 

Είναι όντως καλύτερο σε σχέση με το valhalla? 

Αυτό τον καιρό παίζω το judgement στο ps5 το οποίο μου αρέσει πάρα πολύ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, Lobo10 είπε

 

Έχουμε και επίσημα upgrade patch για το Horizon Zero Dawn. Είμαι στη μέση, καιρός να το συνεχίσω..

FB_IMG_1629920431053.jpg

FB_IMG_1629920650518.jpg

Επιτέλους θα το παίξω και αυτό.
 

Το δοκίμασα για λίγο εχθές για μια ώρα και το framerate ήταν άψογο χωρίς τα stutters του PC port. Τουλάχιστον μέχρι εκεί που έφτασα που το παιχνίδι άνοιξε για εξερεύνηση. 
 

Θα έχει ενδιαφέρον να δούμε από το DF αν πήρε κάτι από τα έξτρα της PC έκδοσης ή αν είναι απλώς η PS4 έκδοση με τα ίδια ακριβώς assets και settings. 

Επεξ/σία από D.Luffy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αμάν ρε παιδιά δεν έχετε βαρεθεί τις μαύρες συσκευές; Από εποχής PS2 συνέχεια μαύρες κονσόλες και πάλι εκεί επιστρέφετε ακόμα και με customιές. Κάτι λίγο πιο πρωτότυπο δεν υπάρχει;

Επεξ/σία από D.Luffy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Αμάν ρε παιδιά δεν έχετε βαρεθεί τις μαύρες συσκευές; Από εποχής PS2 συνέχεια μαύρες κονσόλες και πάλι εκεί επιστρέφετε ακόμα και με customιές. Κάτι λίγο πιο πρωτότυπο δεν υπάρχει;

Κατσε ρε Luffy, αυτοι που πουλανε τα plates κλεφτες θα γινουνε; 😂

Περα απο την πλακα, επρεπε η σονυ να το βγαλει σε 2 χρωματα να τελειωνει η υποθεση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Cariolanoc είπε

Κατσε ρε Luffy, αυτοι που πουλανε τα plates κλεφτες θα γινουνε; 😂

Περα απο την πλακα, επρεπε η σονυ να το βγαλει σε 2 χρωματα να τελειωνει η υποθεση.

καλύτερα όπως το έδωσε τώρα λευκό, και σου δίνει την επιλογή με 30-40 ευρώ να αλλάζει χρώμα όποτε θες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Socratis_g είπε

καλύτερα όπως το έδωσε τώρα λευκό, και σου δίνει την επιλογή με 30-40 ευρώ να αλλάζει χρώμα όποτε θες.

Τι εννοεις οποτε θες; Δηλαδη αγοραζει καποιος τα μαυρα plates και τους ζυγους μηνες βαζει τα ασπρα ξανα; 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Αμάν ρε παιδιά δεν έχετε βαρεθεί τις μαύρες συσκευές; Από εποχής PS2 συνέχεια μαύρες κονσόλες και πάλι εκεί επιστρέφετε ακόμα και με customιές. Κάτι λίγο πιο πρωτότυπο δεν υπάρχει;

Α) Όχι

Β) Βγάζει και σε άλλα χρώματα όπως cosmic red ασορτί με το controller. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Cariolanoc είπε

Κατσε ρε Luffy, αυτοι που πουλανε τα plates κλεφτες θα γινουνε; 😂

Περα απο την πλακα, επρεπε η σονυ να το βγαλει σε 2 χρωματα να τελειωνει η υποθεση.

Βρε καλά κάνουν και πουλάνε τα plates! Εγώ απλά απορώ με την αιώνια κηδεία που επιλέγουν κάποιοι 🤣
Σαν όρθια futuristic μαύρη κάσα είναι η παραπάνω φωτό. Θα βγει ο Φαραώ από μέσα.

Φυσικά γούστα είναι αυτά. Και μένα μου αρέσει το μαύρο σε κάποια πράγματα. Απλώς το έχω μπουχτίσει σε αυτές τις συσκευές. 

Επεξ/σία από D.Luffy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα γνωρίζει κάποιος να μου απαντήσει στο εξης: εχω παίξει το  Days Gone  στο ps5 του αδερφού μου  κ τώρα που πηρα κ εγώ κ θέλω να το συνεχισω στο δικο μου υπάρχει η δυνατότητα να μεταφέρω την πρόοδο του παιχνιδιού για να μην το αρχίσω από την αρχή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, maotag said:

Καλησπέρα γνωρίζει κάποιος να μου απαντήσει στο εξης: εχω παίξει το  Days Gone  στο ps5 του αδερφού μου  κ τώρα που πηρα κ εγώ κ θέλω να το συνεχισω στο δικο μου υπάρχει η δυνατότητα να μεταφέρω την πρόοδο του παιχνιδιού για να μην το αρχίσω από την αρχή?

Αμα το παιχνιδι θες να το παιξεις στο δικο σου προφιλ, ναι υπαρχει η δυνατοτητα απλα ετσι και το κανεις απενεργοποιουνται τα trophies.
Απλα βαζεις ενα usb stick στο ps5 του αδερφου σου, κανεις copy το save και το μεταφερεις στην κονσολα σου.

Επεξ/σία από steveevo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, maotag είπε

Καλησπέρα γνωρίζει κάποιος να μου απαντήσει στο εξης: εχω παίξει το  Days Gone  στο ps5 του αδερφού μου  κ τώρα που πηρα κ εγώ κ θέλω να το συνεχισω στο δικο μου υπάρχει η δυνατότητα να μεταφέρω την πρόοδο του παιχνιδιού για να μην το αρχίσω από την αρχή?

Μόνο άν έχεις plus. Αν δεν έχεις, βαλε το δοκιμαστικό για 14 μερες και κάνε μεταφορα των saves στο cloud και μετα στο δικό σου PS5. Φυσικά με την προυπόθεση να είχες δικό σου λογαριασμό στο PS5 του αδερφού σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, vorlon68 said:

Μόνο άν έχεις plus. Αν δεν έχεις, βαλε το δοκιμαστικό για 14 μερες και κάνε μεταφορα των saves στο cloud και μετα στο δικό σου PS5. Φυσικά με την προυπόθεση να είχες δικό σου λογαριασμό στο PS5 του αδερφού σου

Δεν χρειαζεται plus σε ps4 game μονο στου 5.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...