Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, maotag είπε

Καλησπέρα γνωρίζει κάποιος να μου απαντήσει στο εξης: εχω παίξει το  Days Gone  στο ps5 του αδερφού μου  κ τώρα που πηρα κ εγώ κ θέλω να το συνεχισω στο δικο μου υπάρχει η δυνατότητα να μεταφέρω την πρόοδο του παιχνιδιού για να μην το αρχίσω από την αρχή?

Το έπαιζες στο user του αδερφού σου ή είχες φτιάξει δικό σου user (και λογαριασμό στο psn) ώστε να έχεις δικά σου save/trophies;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 ώρες πριν, Grim Ripper είπε

Το έπαιζες στο user του αδερφού σου ή είχες φτιάξει δικό σου user (και λογαριασμό στο psn) ώστε να έχεις δικά σου save/trophies;

Δυστυχώς τα έπαιζα στο user του αδερφού μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, therock είπε

Στα παιχνιδια του 5 δηλαδη τα save δεν αντιγραφονται με στικακι?

Οχι, για αντιγραφή έχει μονο σαν επιλογη το cloud. Αν έχεις plus δεν είναι πρόβλημα και κατα την γνώμη μου το plus ειναι ποιο ασφαλές γιατι το backup γινεται αυτόματα και δεν έχεις πρόβλημα αν συμβεί κάτι απρόοπτο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vorlon68 είπε

Οχι, για αντιγραφή έχει μονο σαν επιλογη το cloud. Αν έχεις plus δεν είναι πρόβλημα και κατα την γνώμη μου το plus ειναι ποιο ασφαλές γιατι το backup γινεται αυτόματα και δεν έχεις πρόβλημα αν συμβεί κάτι απρόοπτο

Οκ δε το χα παρατηρησει αυτο. Μιλαμε για αμιγως τιτλους PS5. Πχ αν θες να παρεις save του Demons Souls Remake και να το περασεις σε δευτερη PS5 Console

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, therock είπε

Οκ δε το χα παρατηρησει αυτο. Μιλαμε για αμιγως τιτλους PS5. Πχ αν θες να παρεις save του Demons Souls Remake και να το περασεις σε δευτερη PS5 Console

Εγω επειδή έχω PS5 & PS4 στα games του PS4 το cloud με βολευει στη μεταφορα των saves για παίζω απο την μια κονσόλα στην άλλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την digital εκδοση του crash 4 απ' το PS4 και δεν με βρίσκω πως να αναβάθμισω δωρεάν στο PS5...ο γοογλης λέει τον πρώτο καιρό υπήρχε όντως θέμα αλλά φτιάχτηκε Παρ όλα αυτά εγώ δν τ βρίσκω με τιποτα...Κάνεις καμιά ιδέα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, alexcas777 είπε

Έχω την digital εκδοση του crash 4 απ' το PS4 και δεν με βρίσκω πως να αναβάθμισω δωρεάν στο PS5...ο γοογλης λέει τον πρώτο καιρό υπήρχε όντως θέμα αλλά φτιάχτηκε Παρ όλα αυτά εγώ δν τ βρίσκω με τιποτα...Κάνεις καμιά ιδέα??

Θα επιλεξεις το παιχνιδι και θα πας στις τελιτσες δεξια. Εκει θα σου βγαλει λογικα μια επιλογη PS5 version. Θα πατησεις απανω της και θα σου βγαλει την επιλογη upgrade.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για δοκιμασε να πας στο παιχνιδι πατα τριγωνο και επελεγε view product και εκει μηπως εχει καποια επιλογη για upgrade. Δες και στις τελιτσες σε αυτο το σημειο. Αν και παλι οχι στειλε mail στην sony.

Επεξ/σία από Panoutsakos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, alexcas777 είπε

Το χω με gameshare η αλήθεια το παιχνίδι αλλά δεν νομίζω να παίζει κάποιο ρόλο αυτό!

Ααα δεν ξερω μπορει και να παιζει. Σου κανουν gameshare η κανεις εσυ σε αλλον? Αν σου κανουν αυτος που σου κανει εχει ps4 η ps5? Για δες το γιατι μπορει να ειναι αυτο το θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, alexcas777 είπε

Το χω με gameshare η αλήθεια το παιχνίδι αλλά δεν νομίζω να παίζει κάποιο ρόλο αυτό!

Φυσικά παίζει ρόλο και μάλιστα μεγάλο. Αν σου μοιράζει άλλος τον λογαριασμό πρέπει να μπει αυτός με PS5 και να πάρει την PS5 έκδοση ή να μπείς εσυ με τον λογαριασμό του στο PS5. Δεν γίνεται αλλίως

Επεξ/σία από vorlon68
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...