Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, sp3cial είπε

Έχει κανεις τα blackshark v2? Δεν έχω καταλάβει πως συνδέονται με USB στο PS5. Ενώ βλέπω ότι δεν είναι ασύρματα, έχουν λέει usb. Δηλαδή θα πρέπει να τραβάω καλώδιο από τα ακουστικά έως στη κονσόλα? Γιατί μου είπανε ότι το jack 3.5mm είναι πάνω στο dualsense. Ψάχνω και YouTube αλλά δε βρίσκω κάτι κατατοπιστικό. Έχω καταλήξει σε αυτά. Δεν έχω ps5 ακόμα. 

ναι δεν ειναι ασυρματα. εχουν δυο συνδεσιμοτητες.

1. 3.5mm jack καλωδιο απο το dualsense στο ακουστικο

2. USB καλωδιο (εχει κ ενσωματωμενη soundcard το καλωδιο του ακουστικου) το οποιο συνδέεις στην κονσολα κ απο εκει στο ακουστικο.

 

Επεξ/σία από Skywalker333
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

35 λεπτά πριν, Skywalker333 είπε

ναι δεν ειναι ασυρματα. εχουν δυο συνδεσιμοτητες.

1. 3.5mm jack καλωδιο απο το dualsense στο ακουστικο

2. USB καλωδιο (εχει κ ενσωματωμενη soundcard το καλωδιο του ακουστικου) το οποιο συνδέεις στην κονσολα κ απο εκει στο ακουστικο.

 

Λες να φτάσει τόσο μακριά? Δε το λες και μακριά, περίπου 1.80 μέτρα μάξιμουμ. Η soundcard αποθηκεύει τις ρυθμίσεις του synapse από ότι κατάλαβα σωστά ? Με κάλυψες όπως και να έχει. Έχω αποφασίσει να τα πάρω διάβασα παρά πολλά καλά reviews και πατάνε άνετα τα 3D pulse. Σε ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Nistisimos είπε

Καλησπέρα σε όλους,

Έχει παρουσιάσει σε κανέναν σας πρόβλημα με τα saves;

Ξεκίνησα χθες σε νέα κονσόλα το ghost of Tsushima και προσπαθώντας να συνεχίσω το παιχνίδι βγάζει λήψη 49% και εκτιμώμενο χρόνο που απομένει για τη λήψη 168 ώρες. Διέγραψα τα saves και το ξεκίνησα από την αρχή αλλά μόλις τελείωσα το πρώτο μέρος μου ξαναπεταξε την ίδια οθόνη χωρίς να προσπαθήσω να φορτώσω save αυτή τη φορά. 

Ξέρει κανείς τι παίζει;

από τι ξέρω τα game μπορείς να αρχίσεις να παίζεις χωρίς να τα κατεβάσει 100% δλδ με το που πας στο δεύτερο μέρος μαλλον το game απαιτεί πλέον να έχεις κατεβάσει το 100%. Αστο να κατέβει. Το 168 δεν λέει και τίποτα εκτός αν δεν έχεις καλή γραμμή στο σπίτι. Ετσι και αλλιώς και κλειστεί να έχεις την κονσόλα αυτό κατεβάζει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, chek2fire είπε

από τι ξέρω τα game μπορείς να αρχίσεις να παίζεις χωρίς να τα κατεβάσει 100% δλδ με το που πας στο δεύτερο μέρος μαλλον το game απαιτεί πλέον να έχεις κατεβάσει το 100%. Αστο να κατέβει. Το 168 δεν λέει και τίποτα εκτός αν δεν έχεις καλή γραμμή στο σπίτι. Ετσι και αλλιώς και κλειστεί να έχεις την κονσόλα αυτό κατεβάζει 

Το game είχε κατέβει 100% και ήταν πλήρως ενημερωμένο.

Το έκανα uninstall, το εγκατέστησα εκ νέου και τώρα δείχνει να μην έχει πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

απο εκει που περιμέναμε να βγει καμια καινουρια βελτιωμενη έκδοση στο θεμα της ψύξης θα ψάχνουμε να βρούμε το παλιο μοντελο!.......well done sony!

Επεξ/σία από Votritis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο αν γίνει σωστή μέτρηση (δηλαδή εσωτερικά) θα μπορούμε να μιλήσουμε για το αν είναι χειρότερο ή όχι το revision, το να μετράμε απλά τον αέρα που βγαίνει δεν λέει και πάρα πολλά πράγματα.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν μικραινουν την ψύχρα για θεμα κοστους καλο δεν ειναι , και εδω ερχεται  να κουμπώσει αυτο που λεγαμε προχθές και επιμένω στην αποψη μου οτι την Σονυ δεν την συμφερει να παραξει το digital  γι αυτο δεν το βρισκεις ποτε διαθέσιμο, γιατι την μικραινουν μονο στο digital και οχι στο disc αν ειναι το ιδιο αποδοτική(?).....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Votritis είπε

οταν μικραινουν την ψύχρα για θεμα κοστους καλο δεν ειναι , και εδω ερχεται  να κουμπώσει αυτο που λεγαμε προχθές και επιμένω στην αποψη μου οτι την Σονυ δεν την συμφερει να παραξει το digital  γι αυτο δεν το βρισκεις ποτε διαθέσιμο, γιατι την μικραινουν μονο στο digital και οχι στο disc αν ειναι το ιδιο αποδοτική(?).....

Μείνε συντονισμένος, σύντομα θα λάβεις πρόσκληση για το κλειστό club επαγγελματιών αναλυτών Insomnia.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Grim Ripper said:

Μόνο αν γίνει σωστή μέτρηση (δηλαδή εσωτερικά) θα μπορούμε να μιλήσουμε για το αν είναι χειρότερο ή όχι το revision, το να μετράμε απλά τον αέρα που βγαίνει δεν λέει και πάρα πολλά πράγματα.

Στο βίντεο μετράνε ακριβώς στο σημείο που γίνεται η εξαγωγή του ζεστού αέρα και μέχρι τώρα ξέραμε ότι όσο καλύτερο είναι ένα σύστημα ψύξης τόσο μεγαλύτερη θα είναι η θερμοκρασία του αέρα που βγαίνει με τις ίδιες στροφές ανεμιστήρα. Σε βίντεο που αλλάζουν το liquid metal με thermal paste παρατηρούν αύξηση των στροφών του ανεμιστήρα και μείωση της θερμοκρασίας του αέρα που βγαίνει από το εσωτερικό της κονσόλας. Το ότι μείωσαν το μέταλλο δεν σημαίνει ότι δεν βρήκαν τρόπο να βελτιώσουν το σύστημα ψύξης και συμφωνώ ότι αυτές οι μετρήσεις δεν αρκούν για να βγει συμπέρασμα. 
 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, EuphangeL είπε

Μείνε συντονισμένος, σύντομα θα λάβεις πρόσκληση για το κλειστό club επαγγελματιών αναλυτών Insomnia.gr

μονο για ps, τα εχω ολα , παλιοτερα εβαζα και εξτρα ανεμιστηράκια για ψυχονται , παντως δεν μου καηκε καμια ..... 

 

20190625-123533.jpg

Επεξ/σία από Votritis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, gRim είπε

Στο βίντεο μετράνε ακριβώς στο σημείο που γίνεται η εξαγωγή του ζεστού αέρα και μέχρι τώρα ξέραμε ότι όσο καλύτερο είναι ένα σύστημα ψύξης τόσο μεγαλύτερη θα είναι η θερμοκρασία του αέρα που βγαίνει με τις ίδιες στροφές ανεμιστήρα. Σε βίντεο που αλλάζουν το liquid metal με thermal paste παρατηρούν αύξηση των στροφών του ανεμιστήρα και μείωση της θερμοκρασίας του αέρα που βγαίνει από το εσωτερικό της κονσόλας. Το ότι μείωσαν το μέταλλο δεν σημαίνει ότι δεν βρήκαν τρόπο να βελτιώσουν το σύστημα ψύξης και συμφωνώ ότι αυτές οι μετρήσεις δεν αρκούν για να βγει συμπέρασμα. 
 

Mε έβαλες τωρα να ανοίξω τα βιβλία της μετάδοσης θερμοτητας απο τη σχολή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, gRim είπε

Στο βίντεο μετράνε ακριβώς στο σημείο που γίνεται η εξαγωγή του ζεστού αέρα και μέχρι τώρα ξέραμε ότι όσο καλύτερο είναι ένα σύστημα ψύξης τόσο μεγαλύτερη θα είναι η θερμοκρασία του αέρα που βγαίνει με τις ίδιες στροφές ανεμιστήρα. Σε βίντεο που αλλάζουν το liquid metal με thermal paste παρατηρούν αύξηση των στροφών του ανεμιστήρα και μείωση της θερμοκρασίας του αέρα που βγαίνει από το εσωτερικό της κονσόλας. Το ότι μείωσαν το μέταλλο δεν σημαίνει ότι δεν βρήκαν τρόπο να βελτιώσουν το σύστημα ψύξης και συμφωνώ ότι αυτές οι μετρήσεις δεν αρκούν για να βγει συμπέρασμα. 
 

Με τι όποιες γνώσεις έχω και γω επί του θέματος, αυτό ακριβώς νομίζω και γω!

Βέβαια αν δεις στο βίντεο από κάτω,  έχει απαντήσει o Austin ...

"" Couple people mentioning higher exhaust temps COULD mean the cooler is doing a better job dissipating heat. The thing is, Sony removed a SIZABLE amount of the heatsink on this new model. With fewer fins and smaller heatpipes it simply isn't as efficient at moving the heat out of the console.  Think about it as if it were a PC. If I remove a large CPU heatsink in favor of a smaller one the exhaust coming off my system would be hotter as the overall system temps are higher since the weaker cooler can't cope. That's exactly what's going on here IMO. ""

Επεξ/σία από hasiotis_john
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...