Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επαιξα χθες το βραδυ dead space.Εφτασα μεχρι το chapter 2.Ενταξει πραγματικα καλο παιχνιδι.Δεν εχω παιξει το original οποτε ολα ειναι new.

Ποιο τρομακτικο απο resi εννοειται καθως και δεν ξερεις απο που σου ερχονται οι necromorphs και ειναι πιο απειλητικοι.

Μαλλον θα πρεπει να επενδυσω τελικα σε ακουστικα για το 3d audio.

Ααα και κλασσικα να κανω το παραπονο μου,no gyro aiming.Βαρεθηκα πια να μην υπαρχει σαν επιλογη.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, dekulinkgr είπε

Επαιξα χθες το βραδυ dead space.Εφτασα μεχρι το chapter 2.Ενταξει πραγματικα καλο παιχνιδι.Δεν εχω παιξει το original οποτε ολα ειναι new.

Ποιο τρομακτικο απο resi εννοειται καθως και δεν ξερεις απο που σου ερχονται οι necromorphs και ειναι πιο απειλητικοι.

Μαλλον θα πρεπει να επενδυσω τελικα σε ακουστικα για το 3d audio.

Ααα και κλασσικα να κανω το παραπονο μου,no gyro aiming.Βαρεθηκα πια να μην υπαρχει σαν επιλογη.

και εγώ έχω φτάσει chapter 3. ναι πιο τρομακτικό απο resi ξεκάθαρα και δεν είναι μόνο οτι δε ξέρεις απο που θα σκασουν ειναι ο συνδυασμός με τους ήχους του περιβάλλοντος που σε πάει λίγο..

επίσης, παρατήρησα δεν εχει παντα standar μοτίβο , μου κανε μια πουστιά. Μπήκα σε ενα δωμάτιο βγηκε ενας κερατουκλης με έφαγε. Ξαναμπαίνω βγαίνει, βγήκα απο τη πόρτα να κλειστεί μέσα , ετοιμάζομαι μπαίνω κ σκάει από πίσω μου. Σε άλλο σημείο σκάσανε 2 , άργησα να τα φάω βγήκαν άλλα 3. Ψόφος. Ξαναμπαίνω στο room τρώω τα πρώτα 2 μπαμ μπαμ κ περιμένω τους 3ς περίεργους, όπου δεν εμφανιστήκανε ποτέ.

Πέρα απο την ατμοσφαίρα κτλ νομίζω οτι για την ωρα τουλάχιστον , αυτο που σε κανει να το ευχαριστιέσαι είναι ότι σου ξεκλειδώνει πράγματα όταν πρέπει με αποτέλεσμά να μην είσαι overpowered και να ζεις το κάθε δωμάτιο. 

στο hard τα saves λενε 3,5 ωρες για 2,5 chapters 

Αυτό με το gyro aiming ποτέ δε με βόλεψε γαμώτο πιο πολυ με μπερδεύει στα παιχνίδια 

ναι, είναι πραγματικά καλό παιχνίδι και χαίρομε πραγματικά που η ΕΑ άφησε τη δήλωση για no longer publishing single player games και επένδυσε σε fallen order , dead space ακόμα κ το it take two

Επεξ/σία από sndev
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, CarbonFibre είπε

Από τη γενιά του πρώτου PlayStation και κάθε γενιά η From Software φτιάχνει τουλάχιστον ένα αποκλειστικό για τo PlayStation. Πότε άραγε θα δούμε αν ετοιμάζουν κάτι για PS5;😁

Έχουν ανακοινώσει το Armoured Core.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, kaliakman είπε

Έχουν ανακοινώσει το Armoured Core.

Λιώσιμο τα συγκεκριμένα - άπειρες ώρες χαμένες στα PS1/2 αλλά αυτό θα είναι σε όλες τις κονσόλες ακόμα και τις παλιές ή όχι?

https://unboxholics.com/news/gaming/100891-armored-core-6-i-istoriki-seira-tis-fromsoftware-epistrefei-to-2023

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, CarbonFibre είπε

Δεν είναι αποκλειστικό. Θα βγει σε όλες τις πλατφόρμες.

Ποιο αποκλειστικό έβγαλε για το ps3?

Επεξ/σία από kaliakman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, kaliakman είπε

Ποιο αποκλειστικό έβγαλε για το ps3?

Demon’s Souls 

Επεξ/σία από CarbonFibre
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, πόσο σπαστικός είναι ο χάρτης στο jedi fallen order???? Περνάω από κάποιες περιοχές για 2η φορά βάση story κ πραγματικά τρώω πόση ώρα για να βρω τον δρόμο για την τοποθεσία που πρέπει να πάω. Υπάρχει καμία ρύθμιση ή επιλογή σαν πυξίδα? Δεν βρήκα κάτι.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ilias78 είπε

Ρε παιδιά, πόσο σπαστικός είναι ο χάρτης στο jedi fallen order???? Περνάω από κάποιες περιοχές για 2η φορά βάση story κ πραγματικά τρώω πόση ώρα για να βρω τον δρόμο για την τοποθεσία που πρέπει να πάω. Υπάρχει καμία ρύθμιση ή επιλογή σαν πυξίδα? Δεν βρήκα κάτι.

ειναι απο τα κακα σημεια του παιχνιδιου πραγματι. Αλλα αν το συνηθίσεις μετα δεν το πολυσκεφτεσαι...Και το παιχνιδι ειναι καλο σε τοσους τομεις οποτε δεν του πολυδινεις σημασια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 minutes ago, Αλεξανδρος A.92 said:

ειναι απο τα κακα σημεια του παιχνιδιου πραγματι

Εγώ πάλι διαφωνώ. 

Είναι διαφορετικός από τα περισσότερα παιχνίδια και για κάποιον που δεν έχει ξαναδεί τέτοιο χάρτη θέλει συνήθεια αλλά γενικά δουλεύει μια χαρά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, NickTG είπε

Είναι διαφορετικός από τα περισσότερα παιχνίδια και για κάποιον που δεν έχει ξαναδεί τέτοιο χάρτη θέλει συνήθεια αλλά γενικά δουλεύει μια χαρά. 

Οτι δουλευει ισχυει.  Αλλα ακομα και οταν το ειχα συνηθισει υπηρχαν φορες που μπερδευομουν.

Ας πουμε ο χαρτης του Bordelands 3 που ειναι καπως αντιστοιχος μου φαινεται πολυ καλυτερος. Δεν υπηρχε ουτε μια φορα να αναρωτηθω γιατι ηρθα απο εδω, και πως ηταν πιο ευκολο κτλπ. 

Επεξ/σία από Αλεξανδρος A.92
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...