Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

23 ώρες πριν, sndev είπε

και εγώ έχω φτάσει chapter 3. ναι πιο τρομακτικό απο resi ξεκάθαρα και δεν είναι μόνο οτι δε ξέρεις απο που θα σκασουν ειναι ο συνδυασμός με τους ήχους του περιβάλλοντος που σε πάει λίγο..

επίσης, παρατήρησα δεν εχει παντα standar μοτίβο , μου κανε μια πουστιά. Μπήκα σε ενα δωμάτιο βγηκε ενας κερατουκλης με έφαγε. Ξαναμπαίνω βγαίνει, βγήκα απο τη πόρτα να κλειστεί μέσα , ετοιμάζομαι μπαίνω κ σκάει από πίσω μου. Σε άλλο σημείο σκάσανε 2 , άργησα να τα φάω βγήκαν άλλα 3. Ψόφος. Ξαναμπαίνω στο room τρώω τα πρώτα 2 μπαμ μπαμ κ περιμένω τους 3ς περίεργους, όπου δεν εμφανιστήκανε ποτέ.

Πέρα απο την ατμοσφαίρα κτλ νομίζω οτι για την ωρα τουλάχιστον , αυτο που σε κανει να το ευχαριστιέσαι είναι ότι σου ξεκλειδώνει πράγματα όταν πρέπει με αποτέλεσμά να μην είσαι overpowered και να ζεις το κάθε δωμάτιο. 

στο hard τα saves λενε 3,5 ωρες για 2,5 chapters 

Αυτό με το gyro aiming ποτέ δε με βόλεψε γαμώτο πιο πολυ με μπερδεύει στα παιχνίδια 

ναι, είναι πραγματικά καλό παιχνίδι και χαίρομε πραγματικά που η ΕΑ άφησε τη δήλωση για no longer publishing single player games και επένδυσε σε fallen order , dead space ακόμα κ το it take two

Τρομακτικό; Με ποιο τρόπο; Έχει ένταση σε στιγμές αλλά τρομακτικό δεν το λες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, Armoral είπε

Τρομακτικό; Με ποιο τρόπο; Έχει ένταση σε στιγμές αλλά τρομακτικό δεν το λες.

Αν κ η σύγκριση ηταν συγκριτικά με το resident evil δεν είπα οτι πάει το σκατο στη κάλτσα 😅

 Έχει να κάνει πως το βιώνεις. προσωπικά με 3d pulse (ναι άλλη εμπειρία αν απορροφηθείς ) κλειστά παντζούρια φώτα μόνο τβ συνδυάστηκα υπήρχαν στιγμές που με τρόμαξε. είτε επειδή σκάγανε στο άκυρο κ δεν είχα σφαίρες κ πήγαινα προσεκτικά αρα ειχα είδη ένταση κ πηγαινε κ κουμπωνε  είτε γτ έσκαγε κατι σε ενα τζαμι που δε περίμενα , γενικά εχει στιγμές μέχρι τώρα. 

το έχεις ξεκινήσει σε καποια πλατφορμα? 

Επεξ/σία από sndev
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, sndev είπε

Αν κ η σύγκριση ηταν συγκριτικά με το resident evil δεν είπα οτι πάει το σκατο στη κάλτσα 😅

 Έχει να κάνει πως το βιώνεις. προσωπικά με 3d pulse (ναι άλλη εμπειρία αν απορροφηθείς ) κλειστά παντζούρια φώτα μόνο τβ συνδυάστηκα υπήρχαν στιγμές που με τρόμαξε. είτε επειδή σκάγανε στο άκυρο κ δεν είχα σφαίρες κ πήγαινα προσεκτικά αρα ειχα είδη ένταση κ πηγαινε κ κουμπωνε  είτε γτ έσκαγε κατι σε ενα τζαμι που δε περίμενα , γενικά εχει στιγμές μέχρι τώρα. 

το έχεις ξεκινήσει σε καποια πλατφορμα? 

Ναι στο pc. Είναι όντως εντυπωσιακή η ατμόσφαιρα. Άκρως εντυπωσιακή.

Το παιχνίδι είναι μεγάλος τίτλος δεν το συζητάμε. Φαντάσου τι εντυπώσεις άφησε το 2008 αν σήμερα μετράει ακόμα με τα ανανεωμένα γραφικά και ήχο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, sndev είπε

Αν κ η σύγκριση ηταν συγκριτικά με το resident evil δεν είπα οτι πάει το σκατο στη κάλτσα 😅

 Έχει να κάνει πως το βιώνεις. προσωπικά με 3d pulse (ναι άλλη εμπειρία αν απορροφηθείς ) κλειστά παντζούρια φώτα μόνο τβ συνδυάστηκα υπήρχαν στιγμές που με τρόμαξε. είτε επειδή σκάγανε στο άκυρο κ δεν είχα σφαίρες κ πήγαινα προσεκτικά αρα ειχα είδη ένταση κ πηγαινε κ κουμπωνε  είτε γτ έσκαγε κατι σε ενα τζαμι που δε περίμενα , γενικά εχει στιγμές μέχρι τώρα. 

το έχεις ξεκινήσει σε καποια πλατφορμα? 

Η 77αρα oled στο δημιούργησε αυτό το συναίσθημα 🤣🤣

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Lobo10 είπε

Η 77αρα oled στο δημιούργησε αυτό το συναίσθημα 🤣🤣

ναι έπαιξε το ρόλο της σαφώς! Είναι κ καλιμπραρισμενη τώρα στα χρώματα ποιος με πιάνει 😂 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, Tatofski64 είπε

Η και pc port για να δουμε , εγώ παντός dlc δεν θα ήθελα, έχει τα παντα μέσα το παιχνίδι

Ούτε εγώ θα ήθελα. Κ δεν ξέρω τι dlc θα μπορούσαν να βγάλουν 

Spoiler

ίσως με τη συνέχεια του ατρεα? Αλλά ξεφεύγει από το θέμα God of war αφού δεν θα έχει Kratos

Ισως θα ήθελα ένα game+. Αλλά θα μου σπάσει τα νεύρα ο τελευταίος king!!!!!. Οπότε ας το αφήσουν έτσι!!!!!

Επεξ/σία από ilias78
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, ilias78 είπε

Ρε παιδιά, πόσο σπαστικός είναι ο χάρτης στο jedi fallen order???? Περνάω από κάποιες περιοχές για 2η φορά βάση story κ πραγματικά τρώω πόση ώρα για να βρω τον δρόμο για την τοποθεσία που πρέπει να πάω. Υπάρχει καμία ρύθμιση ή επιλογή σαν πυξίδα? Δεν βρήκα κάτι.

 

6 ώρες πριν, Tatofski64 είπε

Και εμένα ο χάρτης με κουρασε το ειχα αφήσει στην μέση θυμάμαι

 

4 ώρες πριν, kostiger είπε

Μια απο τα ιδια, τσαμπα-ασκοπο backtracking.

Νομίζω θα διαφωνήσω. Έχει αρκετές παρακάμψεις, μετά την 1η επίσκεψη στον πλανήτη. Πχ αν ξανά πας zeffo για να πας σε σημεία που πριν δεν μπορούσες, πας τέρμα δεξιά, και όχι από την ίδια διαδρομή (για να μην περάσεις πάλι από εκείνα τα κτήρια, την σπηλιά κτλ). 

Επίσης, βρήκα πάρα πολύ έξυπνο το γεγονός ότι στον χάρτη είχε ενδείξεις που μπορείς να πας, και που όχι. Πχ στο GoW τώρα που πήρα το δόρυ, πρεπει να ψάχνω 1-1 τα σημεία πάλι. Εκεί είχε κόκκινο για το που δεν μπορούσες να περάσεις, και πράσινο για τις νέες περιοχές, όπου μετά έφευγε το πράσινο. 

Το μόνο που με δυσκόλεψε ήταν να καταλάβω τον χάρτη, τα επίπεδα κτλ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://gamingbolt.com/next-uncharted-potentially-teased-in-ps5-live-action-trailer

Next Uncharted

Kαι μια ασχημη ειδηση. Απεβιωσε απο καρκινο η ηθοποιος η οποια ενσαρκωσε την Tess στο πρωτο TLOU..

https://www.pushsquare.com/news/2023/01/actress-annie-wersching-who-played-tess-in-the-last-of-us-has-passed-away

 

  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Metaksas είπε

Για Psvr2 έχει κάνει κανείς preorder? Ξερουμε ποτε ξεκινάνε να στέλνουν; 

Έχω από γερμανό (είχα με πλαίσιο αλλά το πήρα με έκπτωση payzy).  Πρέπει να επικοινωνήσω να επιβεβαιώσω ημερομηνία και ώρα. Έχω πτήση στις 22 7μιση το βράδυ οπότε πρέπει να το πάρω πιο πριν. Αν δεν υπάρχει τρελή ζήτηση ίσως υπάρχει και σε φυσικά καταστήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.eurogamer.net/sony-reportedly-halves-playstation-vr2-shipments-due-to-disappointing-pre-orders

Όχι και τόσο καλά νέα για το PSVR2.

Καλύτερα να είχαν δώσει όλα αυτά τα λεφτά πχ για εξαγωρά της From όσο ήταν ακόμα νωρίς παρά για την ανάπτυξη αυτού του πανάκριβου περιφερειακού. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...