Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, klainmaingr είπε

Προσωπικά έχω και τις δύο και άπειρα παιχνίδια σε δίσκο (απο εποχή ps4) αλλα δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ το drive. Μια φορά έκανα install το tlou2 και δεν το έπαιξα ποτέ. Για το GT7 δεν έχω άποψη.

Αρα ουσιαστικά εσυ προτείνεις digital έκδοση και το 100αρικο τσέπη αν καταλαβα σωστά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν σκοπός σου είναι το gt7 κ ενδεχομένως κανα δύο ακόμα, τότε παίρνεις το digital. Αν πάλι έχεις σκοπό να ασχοληθείς με πολύ περισσότερα games, τότε παίρνεις με drive. Γνώμη μου. Όπως προείπαν  τα δισκάκια πέφτουν πιο γρηγορα σαν τιμή σε σχέση με τα ψηφιακά συν οτι παίρνεις κ μτχ κ το πουλάς μετά αν θες. Μπορεί δηλαδή να παίξεις game που στην ουσία δεν θα δώσεις ευρώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://gamingbolt.com/ps5s-uk-sales-in-january-were-up-98-from-last-year

''PS5 stock coming thick and fast. In January in the UK, PS5 sales were up over 98% compared with the same month last year. This week, God of War Ragnarok is No.2 in the charts… and that’s due to rising stock levels''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
22 hours ago, klainmaingr said:

Μια ερώτηση και απο μένα.
Το quick resume (ή όπως λένε το αντίστοιχο του playstation) είναι μόνο για παιχνίδια του ps5? Πραγματικά δεν μου έχει δουλέψει ΠΟΤΕ. Εννοω το να αλλάζεις απο το ένα παιχνίδι στο άλλο όπως κάνεις στο xbox πχ χωρίς loading κτλ.

Λογικό να μην σου δουλεύει, αφού δεν υπάρχει τέτοιο feature στο PS5. Κρατάει μόνο ένα game σαν save state πριν κλείσεις την κονσόλα, όπως έκανε το PS3 πριν από 15 χρόνια.

Ξενέρωσα τη ζωή μου που πήρα PS5 δυο χρόνια μετά το SeX, είχα συνηθίσει την βολικότητα του να αλλάζω games on-the-fly και τώρα πρέπει να βλέπω εισαγωγικά videos και loading times σαν πρωτόγονος. :(

  • Like 6
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Malthador είπε

είχα συνηθίσει την βολικότητα του να αλλάζω games on-the-fly και τώρα πρέπει να βλέπω εισαγωγικά videos και loading times σαν πρωτόγονος. :(

Για 10 sec νιώθεις πρωτόγονος? 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Malthador είπε

Λογικό να μην σου δουλεύει, αφού δεν υπάρχει τέτοιο feature στο PS5. Κρατάει μόνο ένα game σαν save state πριν κλείσεις την κονσόλα, όπως έκανε το PS3 πριν από 15 χρόνια.

Ξενέρωσα τη ζωή μου που πήρα PS5 δυο χρόνια μετά το SeX, είχα συνηθίσει την βολικότητα του να αλλάζω games on-the-fly και τώρα πρέπει να βλέπω εισαγωγικά videos και loading times σαν πρωτόγονος. :(

όντος αρκετά βολικό αυτό που έχει το xbox αλλά εδώ που τα λέμε η δυνατότητα αυτή είναι αποκλειστικά για το xbox και δεν υπάρχει πουθενά άλλου ουτε καν στο pc

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, chek2fire είπε

ρε παιδιά τo hogwarts legacy έχει εξαντληθεί παντού για ps5? δεν υπάρχει η retail έκδοση ούτε καν στο amazon

 Από ό,τι φαίνεται έχει πουλήσει τα άντερα του. Πολλά λεφτά το όνομα.

https://www.forbes.com/sites/paultassi/2023/02/02/hogwarts-legacy-is-the-best-selling-game-on-ps5-xbox-series-x-and-pc-pre-launch/?sh=179cc7a13de8

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναμένω βίντεο από το digital foundry για να δω σε ποια κονσόλα θα το πάρω. Από τα λίγα που είδα παίζει καλύτερα στο series x σε performance και balanced αν δεν κάνω λαθος και χειρότερα στο ray tracing mode 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, chek2fire είπε

ρε παιδιά τo hogwarts legacy έχει εξαντληθεί παντού για ps5? δεν υπάρχει η retail έκδοση ούτε καν στο amazon

Δείχνει διαθέσιμο στο you.gr

Επεξ/σία από CarbonFibre
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, chek2fire είπε

ρε παιδιά τo hogwarts legacy έχει εξαντληθεί παντού για ps5? δεν υπάρχει η retail έκδοση ούτε καν στο amazon

Στο skroutz μπήκες? 13 καταστήματα βγαζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/2/2023 στις 8:56 ΠΜ, Malthador είπε

Λογικό να μην σου δουλεύει, αφού δεν υπάρχει τέτοιο feature στο PS5. Κρατάει μόνο ένα game σαν save state πριν κλείσεις την κονσόλα, όπως έκανε το PS3 πριν από 15 χρόνια.

Ξενέρωσα τη ζωή μου που πήρα PS5 δυο χρόνια μετά το SeX, είχα συνηθίσει την βολικότητα του να αλλάζω games on-the-fly και τώρα πρέπει να βλέπω εισαγωγικά videos και loading times σαν πρωτόγονος. :(

Πωωωω. Απίστευτο. Ήμουν σχεδόν σίγουρος οτι αυτή τη  δουλειά έκανε το "switcher" και οτι εγώ κάνω κάτι λάθος...

Στις 6/2/2023 στις 12:54 ΜΜ, SabotazNic είπε

Για 10 sec νιώθεις πρωτόγονος? 

Είναι τρομερά τα πράγματα που μπορεί να πει κανείς για να υπερασπιστεί κάτι αντικειμενικά αρνητικό.
Η πλειοψηφία των παιχνιδιών όταν ξεκινάνε απο το 0 με developer logos, skip intros, continue game κτλ θέλουν πάνω απο 2 λεπτά απο τη στιγμή που ξεκινάνε. First world problems? Μπορεί. Αλλα μη λέμε οτι νάναι με 10 δευτερόλεπτα...

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, klainmaingr είπε

Είναι τρομερά τα πράγματα που μπορεί να πει κανείς για να υπερασπιστεί κάτι αντικειμενικά αρνητικό.
Η πλειοψηφία των παιχνιδιών όταν ξεκινάνε απο το 0 με developer logos, skip intros, continue game κτλ θέλουν πάνω απο 2 λεπτά απο τη στιγμή που ξεκινάνε. First world problems? Μπορεί. Αλλα μη λέμε οτι νάναι με 10 δευτερόλεπτα...

Σε GoW και Horizon παντως, ισα που δειχνει το logo και μπαινεις.

Δεν λεω οτι δεν ειναι αρνητικο, δεν ειναι και deal breaker 🤷‍♂️

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...