Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, Votritis είπε

A, απο οτι βλεπω τωρα, τις τελευταιες μερες εχει βγει αυτη η ειδηση και δεν την ειχα δει ........

Άκυρο δηλαδή; Να πω να την πάρουν πίσω την πρόσκληση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, chncynic είπε

 

Να λέμε και την αλήθεια όμως, ακόμα και ο τυπάς να μπορεί να σου διασπάσει το άτομο με ένα σέτ τσιμπιδάκια, αν έρθει το board και του πεί κόψε καμια 30$ ανα κομμάτι για να βγάλουμε κέρδος , θα το κάνει κι ας χάνει σε απόδοση κτλ κτλ.

Καθαρά ώς engineering χωρίς να βάζεις τα οικονομικά, δεν αποκλείεται ο γιουτουμπερόβλακας να έχει και δίκιο καμιά φορά. Δεν έχω ιδέα τι έχει γίνει στο thread μη με φάτε, απλά λέω οτι συνήθως δεν είναι θέμα engineering τα revisions.. 

Είμαι σίγουρος πως η Sony βγάζει και θα συνεχίσει να βγάζει αρκετά παραπάνω από όσα εμείς νομίζουμε. Τέτοιες εταιρείες με τέτοια χαρτιά στα χέρια τους (Playstation brand) είμαι σίγουρος πως τα έχουν όλα υπολογισμένα μέχρι τελευταίου δολαρίου. Ακόμη και τώρα στην Covid era (που θα κρατήσει για χρόνια ακόμη όπως πάει).

Αυτό για τα revisions γιατί το υποθέτεις; Ειδικά όταν είναι μέσα στο ίδιο product code;

Running revision είναι που μπορεί να έχει γίνει για 100 λόγους, κυρίως τεχνικούς.

Επεξ/σία από skritikos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εβγαλε ενας κατσαπλιας video, εκανε μια μετρηση του "κωλου" και καποιοι το πηραν κατακαρδα απο οτι φαινεται. Οταν θα βγουν σοβαρες μετρησεις το ξανασυζηταμε (αν εχει νοημα) 😋. Φανταζομαι οτι ολοι εδω περα εχουν την αρχικη εκδοση...

Τωρα ακουω στοιχηματα για το αν θα δουμε state of play την Πεμπτη που ξεκιναει και το preorder του Χορίζον 😉.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αγαπημένο κανάλι που δίνει και περισσότερα δεδομένα για σκέψη. Δεν είναι μόνο το μέγεθος των fin ή των heatpipe αλλά ο συνδυασμός όλων των στοιχείων που μπορεί να δείξει την αποτελεσματικότητα των συστημάτων ψύξης. Βασίζεται στο πρώτο SKU του PS5 και έχουν κάνει και πλήρη ανάλυση των thermals σε ξεχωριστό video.

Δεν πήρανε απλά μια μεζούρα και μια ζυγαριά και άρχισαν τις παπάτζες.

 

 

 

 

Επεξ/σία από skritikos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφορικά με τον καθαρισμό, έχω ένα σεσουάρ που βγάζει κρύο αέρα μπορούμε να καθαρίσουμε το ανεμιστηρακι; η υπάρχει κάποιο φορητό εργαλείο να φυσάει αερα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Mpafalo είπε

Αναφορικά με τον καθαρισμό, έχω ένα σεσουάρ που βγάζει κρύο αέρα μπορούμε να καθαρίσουμε το ανεμιστηρακι; η υπάρχει κάποιο φορητό εργαλείο να φυσάει αερα;

Εγώ το φυσάω με το blower. Ένα τέτοιο https://www.skroutz.gr/s/12777399/Bulle-Φυσητήρας-Χειρός-Ηλεκτρικός-400W-με-Ρύθμιση-Έντασης.html?from=best_sellers_tag

Επεξ/σία από nekrik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε μάγκες το Pulse 3D αξίζει? Το έχει κανείς να πει εντυπώσεις?

Επίσης παίζει κανένα άλλο καλό headset (3,5 mm) στα 100€ max?

Επεξ/σία από AnimaTronic
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, AnimaTronic είπε

Ρε μάγκες το Pulse 3D αξίζει? Το έχει κανείς να πει εντυπώσεις?

Επίσης παίζει κανένα άλλο καλό headset (3,5 mm) στα 100€ max?

Με βάση αυτό το review (

εγώ δεν νομίζω να τα έπαιρνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, AnimaTronic είπε

Ρε μάγκες το Pulse 3D αξίζει? Το έχει κανείς να πει εντυπώσεις?

Επίσης παίζει κανένα άλλο καλό headset (3,5 mm) στα 100€ max?

Χωρίς να τα έχω δοκιμάσει  δες αυτά αν σου κάνουν και ας πουν και οι υπόλοιποι  γνώμη https://www.germanos.gr/product/gaming/gaming-accessories/ps4-accessories/platinum-wireless-headset/?productId=20351365&fname=&fvalue=

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, AnimaTronic είπε

Ρε μάγκες το Pulse 3D αξίζει? Το έχει κανείς να πει εντυπώσεις?

Επίσης παίζει κανένα άλλο καλό headset (3,5 mm) στα 100€ max?

Το έχω αγοράσει με ότι σημασία έχει, στο Astro’s Playroom (στην πίστα με τους κεραυνούς και τα TV blocks που πέφτουν κατακόρυφα στο έδαφος) σύγκρινα τα Pulse 3D, Sennheiser Momentum 2.0 και ένα SteelSeries 5ετίας. Η διαφορά μου ήταν ξεκάθαρη τόσο στο 3D audio όσο και στην ποιότητα.

Όταν κοιτούσα/διάβαζα reviews και συγκρίσεις μου έκανε εντύπωση που ξοδεύουν τον μεγαλύτερο χρόνο της παρουσίασης να «προωθούν» τα SteelSeries. Αντίστοιχα για τα Pulse 3D λίγα λόγια παρόλο που συνήθως υπήρχε μία πρόταση κλειδί του στυλ «όντως τα Pulse 3D παράγουν καλύτερο ήχο και είναι τα μοναδικά με υποστήριξη του Tempest 3D audio που παράγει το PS5».

Παραπέμπω τα reviews που είδα/διάβασα πριν την αγορά καθώς και κάποια σχόλια.

https://www.whathifi.com/features/ps5-3d-audio-what-is-it-how-do-you-get-it
 

https://www.whathifi.com/reviews/sony-playstation-pulse-3d-wireless-headset

“Rather than use a 3D audio technology such as Dolby Atmos, Sony has chosen to develop its own proprietary 3D audio format for the PS5”

“Currently, the only wireless headset compatible with the PS5’s 3D audio feature is this, the official PlayStation Pulse 3D Wireless Headset.”

“Spider-Man: Miles Morales or even PS4 game Ghost Of Tsushima and you get not only a sense of the direction that each sound is coming from, but also how far away it is. The sonic presentation becomes all-enveloping and it’s easy to audibly pinpoint effects.”

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, Eddy_Gordo είπε

Χωρίς να τα έχω δοκιμάσει  δες αυτά αν σου κάνουν και ας πουν και οι υπόλοιποι  γνώμη https://www.germanos.gr/product/gaming/gaming-accessories/ps4-accessories/platinum-wireless-headset/?productId=20351365&fname=&fvalue=

Πολυ καλος ηχος και ποιοτητα κατασκευης, ανυποφορο στο δικο μου κεφαλι λογω πολυ σφιχτου headband.Τα πουλησα με συνοπτικες διαδικασιες..

Επεξ/σία από kostiger
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, AnimaTronic είπε

Ρε μάγκες το Pulse 3D αξίζει? Το έχει κανείς να πει εντυπώσεις?

Επίσης παίζει κανένα άλλο καλό headset (3,5 mm) στα 100€ max?

Σε εκανα παραθεση για να δεις τη δικη μου εμπειρια απο τα Platinum που προτεινε ο Gordo.

 

Επεξ/σία από kostiger
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...