Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους!! Κάτοχος και εγώ πλέον της πολυπόθητης κονσόλας!!! Τώρα είμαι δουλειά και το απόγευμα έχει unboxing!😁  Ψάχνω να πάρω και ssd να βάλω, έχω καταλήξει ανάμεσα σε 2 με παρομοια τιμή. ο ένας με ψήκτρα ο άλλος χώρις και θα βάλω αν είναι με 10€ έξτρα. https://www.skroutz.gr/s/32019045/Kingston-KC3000-SSD-2TB-M-2-NVMe-PCI-Express-4-0-SKC3000D-2048G.html και 

https://www.skroutz.gr/s/32019167/Kingston-Fury-Renegade-SSD-2TB-M-2-NVMe-PCI-Express-4-0-SFYRD-2000G.html Σε ποια από τις 2 λέτε να καταλήξω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, Giogiannis είπε

Καλησπέρα σε όλους!! Κάτοχος και εγώ πλέον της πολυπόθητης κονσόλας!!! Τώρα είμαι δουλειά και το απόγευμα έχει unboxing!😁  Ψάχνω να πάρω και ssd να βάλω, έχω καταλήξει ανάμεσα σε 2 με παρομοια τιμή. ο ένας με ψήκτρα ο άλλος χώρις και θα βάλω αν είναι με 10€ έξτρα. https://www.skroutz.gr/s/32019045/Kingston-KC3000-SSD-2TB-M-2-NVMe-PCI-Express-4-0-SKC3000D-2048G.html και 

https://www.skroutz.gr/s/32019167/Kingston-Fury-Renegade-SSD-2TB-M-2-NVMe-PCI-Express-4-0-SFYRD-2000G.html Σε ποια από τις 2 λέτε να καταλήξω?

νομίζω στα ίδια είσαι 

Για μένα ασχολήσου λίγο κ μετα δες αν όντως χρειάζεσαι αμεσα τον ssd.. εν καιρό θα πέτυχεις κατι καλύτερο η μπορεί τα 150 ε να προτιμήσεις να τα κάψεις αλλού

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Saloufas είπε

Η Sony για να μπει στην αγορά των κονσολών και να μπορέσει να ανταγωνιστεί αγόρασε τον 2ο μεγαλύτερο publisher της EU το 1993 και ένα απο τα μεγαλύτερα στούντιο της εποχής την phygnosis, ο τελευταίος publisher που αγόρασε είναι η Bungie που μετά το τέλος της συμφωνίας που ειχε με την Activision έγινε η ίδια publisher για το Destiny και συνεχίζει παρά την εξαγορά της απο την Sony σαν independent multiplatform studio και publisher, η αλήθεια δηλαδή είναι οτι δεν έχει το κασέρι για να εξαγοράσει μεγάλους publisher's του βελινεκους που εξαγοράζει η MS παρά οτι το κάνει απο επιλογή.  Όταν δεν μπορείς να πάρεις παίχτες επιπέδου Messi και Ronaldo θα στραφείς σε παίχτες επιπέδου Μήτρογλου.

ολα αυτα η psygnosis? με τι παιχνιδια? το shadow of the beast και το lemmings? το wipeout πουλησε τρελα, αλλα αυτο εγινε μετα. Ο μονος λογος που η sony ασχοληθηκε με τη psygnosis ηταν πως συγκαταλεγοταν στις  εταιρειες που πειραματιζοταν με τα cd, οταν η sony τα εσπασε με τη nintendo και αποφασισε να κυκλοφορησει τη δικη της κονσολα(που βασιζοταν στο cd)

το οτι η bungie κανει self publish το παιχνιδι της την βαζει στην ιδια κατηγορια με τη zenimax και την abk?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, ppkontop είπε

52 ευρώ τώρα στο playstation.com το call of duty 2 αξίζει λέτε;

Φανταζομαι εννοεις modern warfare 2. Προσωπικα, meh. Δεν ξερω αν εχει ακομα κοσμο το mw 2019 γιατι εκεινο, ναι, αξιζε

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Φανταζομαι εννοεις modern warfare 2. Προσωπικα, meh. Δεν ξερω αν εχει ακομα κοσμο το mw 2019 γιατι εκεινο, ναι, αξιζε

Ναι το καινούργιο λέω...ακούω καλά σχόλια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα και από μένα. Μετά από 5 χρόνια λειτουργίας το PS4 με αποχαιρέτησε και πλέον ψάχνω να αγοράσω PS5. Μιας και λόγω υποχρεώσεων δεν παίζω πολύ τον τελευταίο καιρό έλεγα να περιμένω μπας και βγει κάποια καλή προσφορά. Με την διαθεσιμότητα να αυξάνεται και τις τιμές, ειδικά στα μεταχειρισμένα, να πέφτουν έχει λογική να περιμένω μέχρι το καλοκαίρι ώστε να τσιμπήσω κάποιο καλό deal? Η τελοσπαντων να παρω μεταχειρισμένο με πολλά extra και να πληρώσω τα ίδια που θα πλήρωνα τώρα για κονσόλα + χειριστήριο καινούργια? Η πιστεύετε ότι οι τιμές θα μείνουν ίδιες πάνω κάτω;

Επεξ/σία από Zemi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Zemi είπε

Η πιστεύετε ότι οι τιμές θα μείνουν ίδιες πάνω κάτω;

οι τιμες δεν θα αλλαξουν αν δεν βγει νεο μοντελο. Το μονο που ισως μπορεις να κανεις, ειναι να βγαλεις payzy να εχειςε ετοιμη. Σε αλλο thread διαβασα οτι ο Γερμανος θα εχει 15% επιστροφη για το Πασχα. 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, SabotazNic είπε

οι τιμες δεν θα αλλαξουν αν δεν βγει νεο μοντελο. Το μονο που ισως μπορεις να κανεις, ειναι να βγαλεις payzy να εχειςε ετοιμη. Σε αλλο thread διαβασα οτι ο Γερμανος θα εχει 15% επιστροφη για το Πασχα. 

Σ ευχαριστώ για το tip. Σκεφτόμουν εδώ και καιρό να κάνω payzy οπότε μια χαρά. Υπάρχει κάποια φήμη για καινούργιο μοντέλο; Ένας άλλος λόγος που ήθελα να περιμένω ήταν αυτός αλλά προς το παρόν δεν έχω ακούσει κάτι αναφορικά με slim έκδοση ή παρόμοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι περίεργο συμβαίνει με το VRR στην τελευταία ενημέρωση συστήματος. 
 

Το Elden Ring κάνει κάτι περίεργα κολληματάκια που μοιάζουν με στιγμιαίες παύσεις κάθε μερικά δευτερόλεπτα που πριν το update δεν τα έκανε. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, D.Luffy είπε

Κάτι περίεργο συμβαίνει με το VRR στην τελευταία ενημέρωση συστήματος. 
 

Το Elden Ring κάνει κάτι περίεργα κολληματάκια που μοιάζουν με στιγμιαίες παύσεις κάθε μερικά δευτερόλεπτα που πριν το update δεν τα έκανε. 

Μη μου λες τέτοια και αποφάσισα επιτέλους να ξεκινήσω το ER 😐. Online δεν βρήκα κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έψαξα λίγο και βρήκα κάτι άλλο. Μέσα στις επιλογές system settings υπάρχει και μία άλλη ξεχωριστή παράμετρος που λέγεται "System Feature Updates".

Πήγα λοιπόν στο συγκεκριμένο tab και μου ζήτησε να κατεβάσει και άλλα αρχεία και να γίνει επανεκκίνηση κονσόλας για εγκατάσταση. Όλα αυτά ενώ είχε ήδη προηγηθεί το system update... 

Μετά από αυτό μου φαίνεται ότι σαν να έφτιαξε το πρόβλημα με το Elden Ring αλλά δεν είμαι 100% σίγουρος. Θέλει testing.

Να το έχετε υπόψην πάντως ότι για κάποιο περίεργο λόγο υπάρχουν δύο ξεχωριστά update tabs και το system feature updates ποτέ δεν μου έστειλε κάποιο notification ενώ υπήρχε διαθέσιμη καινούργια ενημέρωση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
43 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Το έψαξα λίγο και βρήκα κάτι άλλο. Μέσα στις επιλογές system settings υπάρχει και μία άλλη ξεχωριστή παράμετρος που λέγεται "System Feature Updates".

Πήγα λοιπόν στο συγκεκριμένο tab και μου ζήτησε να κατεβάσει και άλλα αρχεία και να γίνει επανεκκίνηση κονσόλας για εγκατάσταση. Όλα αυτά ενώ είχε ήδη προηγηθεί το system update... 

Μετά από αυτό μου φαίνεται ότι σαν να έφτιαξε το πρόβλημα με το Elden Ring αλλά δεν είμαι 100% σίγουρος. Θέλει testing.

Να το έχετε υπόψην πάντως ότι για κάποιο περίεργο λόγο υπάρχουν δύο ξεχωριστά update tabs και το system feature updates ποτέ δεν μου έστειλε κάποιο notification ενώ υπήρχε διαθέσιμη καινούργια ενημέρωση.

Κάποια μακακία με το update έκαναν εκεί στη SONY μάλλον. Δεν θα έπρεπε να γίνεται μαζί με το system update και το System features update ?  Είναι σαν να μην σου έκανε full system update!

Επεξ/σία από nekrik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Το έψαξα λίγο και βρήκα κάτι άλλο. Μέσα στις επιλογές system settings υπάρχει και μία άλλη ξεχωριστή παράμετρος που λέγεται "System Feature Updates".

Πήγα λοιπόν στο συγκεκριμένο tab και μου ζήτησε να κατεβάσει και άλλα αρχεία και να γίνει επανεκκίνηση κονσόλας για εγκατάσταση. Όλα αυτά ενώ είχε ήδη προηγηθεί το system update... 

Μετά από αυτό μου φαίνεται ότι σαν να έφτιαξε το πρόβλημα με το Elden Ring αλλά δεν είμαι 100% σίγουρος. Θέλει testing.

Να το έχετε υπόψην πάντως ότι για κάποιο περίεργο λόγο υπάρχουν δύο ξεχωριστά update tabs και το system feature updates ποτέ δεν μου έστειλε κάποιο notification ενώ υπήρχε διαθέσιμη καινούργια ενημέρωση.

 

8 λεπτά πριν, nekrik είπε

Κάποια μακακία με το update έκαναν εκεί στη SONY μάλλον. Δεν θα έπρεπε να γίνεται μαζί με το system update και το System features update ?  Είναι να μην σου έκανε full system update!

Πληροφοριακά, να ξέρετε, έχω πάει έτσι για πλάκα κατά καιρούς στο tab "System Feature Updates" και μετά από έλεγχο που κάνει μου έλεγε ότι υπάρχει αναβάθμιση και ότι ήθελε εγκατάσταση και επανεκκίνηση (αυτό έχει γίνει τουλάχιστον 2 φορές που θυμάμαι). Όλα αυτά χωρίς να μου έχει βγάλει ποτέ notification ότι υπάρχει κάτι σχετικό. Απλά το τσέκαρα τυχαία. Δεν ξέρω καν τι άλλαξε αυτές τις φορές που το έκανα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...