Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

30 λεπτά πριν, nekrik είπε

Όντως δεν δείχνει! Το κατέβασα και στο Ps5 και στο SXS και τα έβαλα δίπλα δίπλα στην αρχή στο δάσος. Καμία διαφορά οπτικά!! Παίζει να φταίει κατι με το AA ή με το  image reconstruction και το resolution γιατί οντως είναι αρκετά θολό. Μου θύμισε το Horizon FW στο performance mode πριν φτιάξουν το AA. 

Και γω τα δοκίμασα σε PS5 και SX αλλά παρατήρησα λίγο περισσότερο aliasing στο PS5.

Ίσως παίζουν διαφορετικές τεχνικές reconstruction αν όντως η ανάλυση είναι ίδια και στις δυο κονσόλες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, nekrik είπε

Όντως δεν δείχνει! Το κατέβασα και στο Ps5 και στο SXS και τα έβαλα δίπλα δίπλα στην αρχή στο δάσος. Καμία διαφορά οπτικά!! Παίζει να φταίει κατι με το AA ή με το  image reconstruction και το resolution γιατί οντως είναι αρκετά θολό. Μου θύμισε το Horizon FW στο performance mode πριν φτιάξουν το AA. 

Ακριβώς το ίδιο πιστεύω και εγώ. Ειδικά άμα προσέξεις στην αρχή τη βλάστηση μοιάζει ίδιο με το HFW.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δοκιμασε κανεις να βαλει σιλικονη στους αρμους , να πιασει τα πλαστικα μεταξυ τους με ταιραπ η να το τυλιξει με καμια ταινια για δεματα να σφηξει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, taxudromos69 είπε

δοκιμασε κανεις να βαλει σιλικονη στους αρμους , να πιασει τα πλαστικα μεταξυ τους με ταιραπ η να το τυλιξει με καμια ταινια για δεματα να σφηξει?

το τύλιξα με σελοφάν αδυνατίσματος κ θερμαντική κρέμα για να το κάνω σλιμ αλλά απέτυχα

Επεξ/σία από sndev
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, taxudromos69 είπε

δοκιμασε κανεις να βαλει σιλικονη στους αρμους , να πιασει τα πλαστικα μεταξυ τους με ταιραπ η να το τυλιξει με καμια ταινια για δεματα να σφηξει?

Τράβα ένα βίντεο, να δούμε αν όντως είναι τόσο μεγάλο το πρόβλημα, ή αν είσαι τόσο υπερβολικός. 

Πάντως στο δικό μου δεν ακούγεται κανένας θόρυβος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασα χθες λιγο το demo του resident evil 4.Δεν ξερω αλλα εχω θεμα με την κινηση του Leon.Μου φαινεται πολυ sluggish η κινηση σου.Εχει κανεις αλλος ιδια αισθηση??

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πώς αλλάζουν οι καιροί...: μέχρι πρότινος έψαχνες ps5 με το ντουφέκι και αν έβρισκες,η τιμή ήταν απλησίαστη.Τωρα σε παρακαλάνε να πάρεις κ σου δίνουν κ δώρο επιταγή 50€...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, SergioX είπε

Πώς αλλάζουν οι καιροί...: μέχρι πρότινος έψαχνες ps5 με το ντουφέκι και αν έβρισκες,η τιμή ήταν απλησίαστη.Τωρα σε παρακαλάνε να πάρεις κ σου δίνουν κ δώρο επιταγή 50€...

Δίνουν κάπου ps5 στα 550 (ή digital στα 450) με δωροεπιταγη 50€?

Επεξ/σία από stevenfins
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χθες εβαλα πρώτη φορα δισκάκι το horizon στο μηχανημα. ο δισκος ολοκαίνουριος  δεν τον αναγνώριζε μηνυμα καθαριστε ή ειναι ανάποδα. εψαξα κάτι πανάρχαια dvd -video τα έπαιζε όλα.  μετα πολλά βγάλε βάλε κάποια στιγμή τον ειδε. να ανησυχώ; τρώει κολλήματα γενικά το drive; το support στο ελληνικό site δεν εχει τηλέφωνο, email chat τίποτα . που απευθυνόμαστε; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Dorian είπε

χθες εβαλα πρώτη φορα δισκάκι το horizon στο μηχανημα. ο δισκος ολοκαίνουριος  δεν τον αναγνώριζε μηνυμα καθαριστε ή ειναι ανάποδα. εψαξα κάτι πανάρχαια dvd -video τα έπαιζε όλα.  μετα πολλά βγάλε βάλε κάποια στιγμή τον ειδε. να ανησυχώ; τρώει κολλήματα γενικά το drive; το support στο ελληνικό site δεν εχει τηλέφωνο, email chat τίποτα . που απευθυνόμαστε; 

εισαι σιγουρος οτι το εβαζες σωστα? Επειδη το εχω καθετα και εγω την εχω πατησει 2-3 φορες. Αλλα μετα το διαβασε αμεσως. 

Στο εχει κανει σε αλλα παιχνιδια/dvd? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Dorian είπε

χθες εβαλα πρώτη φορα δισκάκι το horizon στο μηχανημα. ο δισκος ολοκαίνουριος  δεν τον αναγνώριζε μηνυμα καθαριστε ή ειναι ανάποδα. εψαξα κάτι πανάρχαια dvd -video τα έπαιζε όλα.  μετα πολλά βγάλε βάλε κάποια στιγμή τον ειδε. να ανησυχώ; τρώει κολλήματα γενικά το drive; το support στο ελληνικό site δεν εχει τηλέφωνο, email chat τίποτα . που απευθυνόμαστε; 

Astra service Μαρίνου Αντύπα 88 Ηράκλειο Αττικής 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...