Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 λεπτά πριν, Dorian είπε

χθες εβαλα πρώτη φορα δισκάκι το horizon στο μηχανημα. ο δισκος ολοκαίνουριος  δεν τον αναγνώριζε μηνυμα καθαριστε ή ειναι ανάποδα. εψαξα κάτι πανάρχαια dvd -video τα έπαιζε όλα.  μετα πολλά βγάλε βάλε κάποια στιγμή τον ειδε. να ανησυχώ; τρώει κολλήματα γενικά το drive; το support στο ελληνικό site δεν εχει τηλέφωνο, email chat τίποτα . που απευθυνόμαστε; 

Όχι δεν είναι φυσιολογικό να μην το διαβάζει. Σκέψου πως το έχω από Day 1 με πολλά βάλε-βγάλε και δεν είχα ποτέ πρόβλημα ανάγνωσης.

Αν όντως το βάζεις σωστά (Γιατί όπως έγραψε και ο φίλος από πάνω όταν είναι κάθετα μπορεί να μπερδευτείς), τότε πρέπει να απευθυνθείς στο service για να στο λύσουν/αντικαταστήσουν εφόσον είναι εντός εγγύησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δοκιμασε πρωτα και καποιο αλλο ps5 game, μιας και αναφερει οτι καποια dvd τα αναγνωριζει. 

Version: 23.01-07.01.00

We’ve fixed an issue that was causing Discord voice chat to disconnect.

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

εισαι σιγουρος οτι το εβαζες σωστα? Επειδη το εχω καθετα και εγω την εχω πατησει 2-3 φορες. Αλλα μετα το διαβασε αμεσως. 

Στο εχει κανει σε αλλα παιχνιδια/dvd? 

οριζοντιο το εχω, ξεθαψα παλιά dvd video τα επαιζε όλα, τελικά καποια στιγμή αποφάσισε να διαβάσει και το παιχνίδι. 

4 ώρες πριν, mikele13- είπε

Astra service Μαρίνου Αντύπα 88 Ηράκλειο Αττικής 

ελληνικό support δεν έχει; στο site Μόνο συχνές ερωτήσεις βρήκα. 

4 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Δοκιμασε πρωτα και καποιο αλλο ps5 game, μιας και αναφερει οτι καποια dvd τα αναγνωριζει. 

 

δεν έχω άλλο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγήκε σήμερα patch για το Callisto Protocol που διορθώνει τα καινούργια sliders για το HDR που είχαν μπει στην προηγούμενη ενημέρωση και δεν λειτουργούσαν σωστά. 

Βάλτε λοιπόν τέρμα αριστερά το slider του Black Point Correction (δεύτερη επιλογή) και επιτέλους τα μαύρα είναι... μαύρα και όχι γκρι. Ή ρυθμίστε το ανάλογα με την TV σας τέλος πάντων για να μη τυχόν κάνετε crush τα shadow details. 

 Τώρα δείχνει άψογο.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα, πρόσφατα κάτοχος ps5 και έχω 2 ερωτήσεις, η πρώτη είναι έχω ένα monitor S2721DGF που δυστηχως στο ps5 δεν υποστηρίζει vrr ενώ στο series x μου υποστηρίζει. Αυτό θα έχει ως ακόλουθο στο ps5 να μην έχω τόσο καλή εμπειρία με αισθητή πτώση καρέ ή tearing σε κάποια παιχνίδια?


Και η δεύτερη ερώτηση ειναι game sharing μπορεί να μου κάνει μόνο ένα άτομο ή γίνεται και πάνω απο ένα?

Ευχαριστώ προκαταβολικά

 

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι τώρα υπήρχε η δικαιολογία ότι ήταν cross-gen και δεν έβαζαν δισκάκι για αυτό τον λόγο.

Για να δούμε τώρα που είναι ps5 μόνο, αν θα συνεχιστεί η ξεφτίλα τους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
47 λεπτά πριν, ManLag είπε

Μέχρι τώρα υπήρχε η δικαιολογία ότι ήταν cross-gen και δεν έβαζαν δισκάκι για αυτό τον λόγο.

Για να δούμε τώρα που είναι ps5 μόνο, αν θα συνεχιστεί η ξεφτίλα τους!

Εχεις καποια πηγη που το αναφέρουν οτι αυτος ειναι ο λόγος η είναι συμπερασμα κ δικαιολογίες απο τους περίεργους κ το αναμασάμε σαν επίσημη δικαιολογία; 

Επεξ/σία από sndev
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα παιχνιδι που ελεγα να παιξω και πηρα ps5  και εβαλα και playstation plus  ηταν το the order.  Και διαπιστωσα οτι παιχνιδι τοσο παλιο δεν το εχουν καν βαλει στην υπηρεσια ..  Tι βλακειες ειναι αυτες... Εχωντας και gamepass  εκει δειχνει ποσο ελληματικη ειναι η  sony  σε αυτη την υπηρεσια .. Και ακομα λειπουν αρκετα παιχνιδια που επρεπε να εχουν μεσα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
23 minutes ago, enable_your_mind said:

Ενα παιχνιδι που ελεγα να παιξω και πηρα ps5  και εβαλα και playstation plus  ηταν το the order.  Και διαπιστωσα οτι παιχνιδι τοσο παλιο δεν το εχουν καν βαλει στην υπηρεσια ..  Tι βλακειες ειναι αυτες... Εχωντας και gamepass  εκει δειχνει ποσο ελληματικη ειναι η  sony  σε αυτη την υπηρεσια .. Και ακομα λειπουν αρκετα παιχνιδια που επρεπε να εχουν μεσα

Δεν νομίζω ότι είναι θέμα της Sony. Μάλλον είναι θέμα licencing, παρόλο που το IP ανήκει στην Sony, πρέπει κάτι να παίζει με τα δικαιώματα.

Το Order: 1886 είχε αναπτυχθεί από την Ready at Dawn, η οποία μεταξύ άλλων είχε αναπτύξει το Deformers για το PS4, καθώς και το Daxter και τα δύο God of War του PSP, εκ των οποίων κανένα δεν είναι στο PS+ Premium. 

Πλέον ο dev ανήκει στην Meta και φτιάχνει VR games, οπότε δεν το θεωρώ και πολύ πιθανό να δούμε κάποιο. από αυτά τα games στο PS+, τουλάχιστον όχι στο κοντινό μέλλον.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, sndev είπε

Εχεις καποια πηγη που το αναφέρουν οτι αυτος ειναι ο λόγος η είναι συμπερασμα κ δικαιολογίες απο τους περίεργους κ το αναμασάμε σαν επίσημη δικαιολογία; 

Μπα πουθενά δεν είπα ότι ήταν επίσημη δικαιολογία της σονυ.

Είναι δικαιολογία από αυτούς που θεωρούν οκ να μην έχει δίσκο η "συλλεκτική¨ έκδοση των 200-300 ευρώ.

Α, υπάρχει και άλλη επική δικαιολογία για αυτή την ξεφτίλα:

- Μα αυτός που έχει ps5 digital, πως θα αγοράσει την collector's?? 

Γελάνε όχι μόνο οι πέτρες αλλά και τα προϊστορικά πετρώματα.

Anyway, δε χρειάζεται να βγουν να σου πουν επίσημη δικαιολογία, όταν είναι ηλίου φαεινότερο ότι το κάνουν για μείωση κόστους.

Απόδειξη της πατάτας που έχουν κάνει βέβαια είναι ότι "συλλεκτικές¨ του horizon και του ragnarok πωλούνται στις μεγάλες αλυσίδες με εκπτώσεις.

Επεξ/σία από ManLag
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το game sharing συμφέρει κάνεις να το κάνει ή υπάρχει κίνδυνος για ban γνωρίζει κάποιος? Σκέφτομαι να κάνω με ένα φίλο μου.


Έχω διαβάσει ότι είναι λίγο πολύπλοκη διαδικασία και έχω μπερδευτεί λίγο, μήπως θα ήταν καλύτερη η κλασική μέθοδος ανταλλαγής δισκάκι και χέρι με χέρι μιας και έχω disc edition?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...