Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

27 λεπτά πριν, Mitroglou7 είπε

Αν ισχυει αυτο και η Sucker Punch ξοδευει πορους αντι για GoT 2 η κανενα νεο ip σε αυτο προσωπικα θα απογοητευτω.

Ο Χερμεν Χουλστ ειχε πει πριν μερικους μηνες οτι εχουν 25 παιχνιδια υπο αναπτυξη απο 1st-party studios, εκ των οποιων τα μισα ειναι νεα IPs. Οποτε δεν νομιζω οτι υπαρχει λογος ανησυχιας, σιγουρα εχουν 2+ teams σε καθε studio να δουλευουν πανω σε νεους τιτλους. Επισης, η sucker punch δεν μπορει να βγαζει μονο GoT καθως και το Infamous ηταν αρκετα καλο παιχνιδι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Cariolanoc είπε

Επισης, η sucker punch δεν μπορει να βγαζει μονο GoT καθως και το Infamous ηταν αρκετα καλο παιχνιδι...

Νομίζω ότι σε open world games της Sony, ήδη τα Spider-Man, Horizon, Tsushima είναι πολύ καλύτερα παιχνίδια. Τα Infamous προσωπικά θα τα χαρακτήριζα απλώς ΟΚ.

Θα προτιμούσα να έπιαναν ένα νέο genre. Όπως horror για παράδειγμα. Είναι κάτι που λείπει από τη συλλογή της Sony. Η μηχανή γραφικών τους φαίνεται από τις κορυφαίες του είδους. Γιατί να γυρίσουν πάλι πίσω σε μουντά περιβάλλοντα πόλης;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, D.Luffy είπε

Νομίζω ότι σε open world games της Sony, ήδη τα Spider-Man, Horizon, Tsushima είναι πολύ καλύτερα παιχνίδια. Τα Infamous προσωπικά θα τα χαρακτήριζα απλώς ΟΚ.

Θα προτιμούσα να έπιαναν ένα νέο genre. Όπως horror για παράδειγμα. Είναι κάτι που λείπει από τη συλλογή της Sony. Η μηχανή γραφικών τους φαίνεται από τις κορυφαίες του είδους. Γιατί να γυρίσουν πάλι πίσω σε μουντά περιβάλλοντα πόλης;

Πολλα λειπουν απο το portfolio της sony αλλα σκεψου οτι δεν υπαρχει κατι αλλο σαν το Infamous στην αγορα (τουλαχιστον που να γνωριζω), οποτε θα ηταν αμαρτια να το παρατησει. Σιγουρα δεν ειναι για ολους αλλα αυτο ισχυει και για τα υπολοιπα παιχνιδια της.

Νεα genres σιγουρα θα πιασουν αν θεωρησουμε οτι θα εχουμε 12-13 νεα IPs απο τα studio της sony. Ενα κινηματογραφικο horror θα ηταν καλη προσθηκη. Προσωπικα θα ηθελα να δω ενα sci-fi horror απο naughty dog και γενικα παραπανω rpgs μιας και το μεγαλο χαρτι του ps σε αυτο το genre (το Final Fantasy) εχει ξεπεσει σαν franchise κατ' εμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα παιχνιδια του ps4 που εχουν παρει ενημερωση στο ps5 αλλα δεν εχουν ds χαρακτηριστικα, υπαρχει πιθανοτητα να τα προσθεσουν αργοτερα με ενημερωσεις η θα μεινουν χωρις υποστηριξη ds οπως ειναι τωρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
46 λεπτά πριν, AcceleRacer είπε

Τα παιχνιδια του ps4 που εχουν παρει ενημερωση στο ps5 αλλα δεν εχουν ds χαρακτηριστικα, υπαρχει πιθανοτητα να τα προσθεσουν αργοτερα με ενημερωσεις η θα μεινουν χωρις υποστηριξη ds οπως ειναι τωρα?

Μόνο η Sony το ξέρει αυτό..

Αν μιλάς για Sony exclusives, από τεχνικής πλευράς σίγουρα είναι εφικτό αλλά η στρατηγική τους στα PS4 games μέχρι στιγμής είναι αυστηρά και μόνο FPS unlock και τίποτα παραπάνω. Ούτε καν απλές αναβαθμίσεις όπως πχ καλύτερο anisotropic filtering ή μεγαλύτερες αναλύσεις από PS4 Pro. Δηλαδή όσο πιο φθηνά γίνεται μιας και αυτά τα patches προσφέρονται free.
 

Για υποστήριξη ds μαζί με 60fps σε PS4 exclusives πάω στοίχημα ότι ο Μήτσος θα έβαζε ταρίφα κάνα 10άρι όποτε πάμε σε άλλες στρατηγικές. 
 

Για 3rd parties προφανώς εξαρτάται από τον publisher/developer και ο καθένας είναι ελεύθερος να πράξει όπως θέλει. 

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω το IP μαζι με την Insomniac το πηρε η Σονυ... Καλα θα ναι. Και exclusive να μην ειναι δε με χαλαει , το αγαπησα πολυ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το game sharing ρε παιδια πως ακριβως δουλευει? Μπορει πχ ενας φιλος μου να μου μοιρασει να παιξω το Ratchet? Πως θα το κανουμε. Εχουμε και οι δυο Physical κονσολες, και αυτος εχει αγορασει το δισκακι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, therock είπε

Το game sharing ρε παιδια πως ακριβως δουλευει? Μπορει πχ ενας φιλος μου να μου μοιρασει να παιξω το Ratchet? Πως θα το κανουμε. Εχουμε και οι δυο Physical κονσολες, και αυτος εχει αγορασει το δισκακι

Πας σπίτι του και παίρνεις το δισκάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι δεν εχω καταλαβει τι ειναι αυτο. Για να μην χρειαζεται να του παρω το δισκακι, η παραπανω διαδικασια που οφελει, Μονο για digital copies ειναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, therock είπε

Ναι δεν εχω καταλαβει τι ειναι αυτο. Για να μην χρειαζεται να του παρω το δισκακι, η παραπανω διαδικασια που οφελει, Μονο για digital copies ειναι?

Ναι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...