Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άργησε το πακέτο από Γερμανία (Μιας και το Console Club μας έπαιξε άσχημο παιχνίδι τελευταία στιγμή σε προπαραγγελία μηνών), αλλά άξιζε η αναμονή. Οι επόμενες εβδομάδες προβλέπονται μάχιμες. 😁

 

6149102D-953E-4382-9DC4-722DB11F1593.jpeg

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Νταξ, το KENA δεν ξέρω πως θα είναι μετά αλλά μέχρι στιγμής παρα πολύ καλό για self published indie game. Νιώθω ότι παίζω CGI Disney game! Είναι εμφανή φυσικά οι indie ρίζες αλλά ειναι το πρώτο τους game από ότι ότι γνωρίζω. Αν τους πάρει τώρα  η SONY στον «οργανικό» της λαχανόκηπο, σε κανα KENA 2 θα τρίβουμε τα μάτια μας.

Επεξ/σία από nekrik
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, Charismo είπε

Άργησε το πακέτο από Γερμανία (Μιας και το Console Club μας έπαιξε άσχημο παιχνίδι τελευταία στιγμή σε προπαραγγελία μηνών), αλλά άξιζε η αναμονή. Οι επόμενες εβδομάδες προβλέπονται μάχιμες. 😁

 

6149102D-953E-4382-9DC4-722DB11F1593.jpeg

Ο Ζονγκ ειναι μεσα στο κουτι; 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα! Παρέλαβα και το σύνδεσα! Τώρα δοκιμάζουμε το Astro! Φοβερό! 
βασικα αυτό που ξίνισε είναι ότι μου φαίνεται.. η οθόνη κάπως σκοτεινή. Το έβαλα στο dynamic από τις ρυθμίσεις της τηλεόρασης και έφτιαξε κάπως. Υπάρχουν κάποιες ρυθμίσεις που μπορώ να το φτιάξω καπως;

Επισης δεύτερη απορία! Βλέπω έχω κάποια ψηφιακά από το PS4.. μου ζητάει σε κάποια έξτρα αγορά; Ή να τα ξανά αγοράσω στο ps5 ;;; Τι παίζει εδώ; 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα του ps4 παίζουν κανονικα,δεν είναι λογικό να σου ζητάει χρήματα.

46 λεπτά πριν, nekrik είπε

Νταξ, το KENA δεν ξέρω πως θα είναι μετά αλλά μέχρι στιγμής παρα πολύ καλό για self published indie game. Νιώθω ότι παίζω CGI Disney game! 

Τέτοια να μου λες το κατεβάζω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, nyne είπε

Όλα του ps4 παίζουν κανονικα,δεν είναι λογικό να σου ζητάει χρήματα.

Τέτοια να μου λες το κατεβάζω...

Όπως εγραψα όμορφο μέχρι στιγμής αλλά δεν είναι και R&C, 12 άτομα το κάνουν. Triple A world design και animations δεν είναι δυνατόν να γίνουν άριστα χωρίς ρευστό, κόσμο και δικά τους studio. Θα τους μεγαλώσει η SONY «οργανικά» και βιολογικά!!! 😂

Επεξ/σία από nekrik
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτες γρήγορες εντυπώσεις για το Kena(σχεδόν μια ώρα έπαιξα).

1)θυμίζει πάρα πολύ zelda κ γενικά Nintendo.

2)Πολύ ωραία γραφικά,η κίνηση του χαρακτήρα είναι λίγο περίεργη,το αλμα κτλ.

3)Η μάχη δεν με εντυπωσίασε είναι οκ όμως(ίσως περίμενα παραπάνω αίσθηση δόνησης κτλ).

4)Φαίνεται ότι δεν είναι μεγάλη παραγωγή από τις λεπτομέρειες,όμως μιλάμε για φοβερή δουλειά για μικρό studio.

5)Φαίνεται πολύ ενδιαφέρουσα η ιστορία κ οι χαρακτήρες.

Πιστεύω ότι μόλις εμβαθύνω θα με κερδίσει.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, nyne είπε

Πρώτες γρήγορες εντυπώσεις για το Kena(σχεδόν μια ώρα έπαιξα).

1)θυμίζει πάρα πολύ zelda κ γενικά Nintendo.

2)Πολύ ωραία γραφικά,η κίνηση του χαρακτήρα είναι λίγο περίεργη,το αλμα κτλ.

3)Η μάχη δεν με εντυπωσίασε είναι οκ όμως(ίσως περίμενα παραπάνω αίσθηση δόνησης κτλ).

4)Φαίνεται ότι δεν είναι μεγάλη παραγωγή από τις λεπτομέρειες,όμως μιλάμε για φοβερή δουλειά για μικρό studio.

5)Φαίνεται πολύ ενδιαφέρουσα η ιστορία κ οι χαρακτήρες.

Πιστεύω ότι μόλις εμβαθύνω θα με κερδίσει.

Για 35 ευρωπουλα, μια χαρά παιχνιδαρα  είναι! Άρχισε να γίνεται πιο ενδιαφέρον.

Επεξ/σία από nekrik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ενδιαφέρον σύγκριση για έναν SSD που δεν πληρεί τις προδιαγραφές έναν που τις πληρεί και τον onboard της sony

https://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2021-the-worst-and-best-nvme-ssds-tested-on-playstation-5

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.thegamer.com/death-stranding-directors-cut-save-transfer/

Δηλασγ απο οτι καταλαβαινω μπορω να συνεχισω save απο την αρχικη εκδοση PS4 στην Directors Cut PS5

Ηθελα να το κανω Platinum οταν ειχα ασχοληθει αλλα το αφησα. Αν το Save συνεχιζει τωρα θα ναι μια καλη ευκαιρια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, therock είπε

https://www.thegamer.com/death-stranding-directors-cut-save-transfer/

Δηλασγ απο οτι καταλαβαινω μπορω να συνεχισω save απο την αρχικη εκδοση PS4 στην Directors Cut PS5

Ηθελα να το κανω Platinum οταν ειχα ασχοληθει αλλα το αφησα. Αν το Save συνεχιζει τωρα θα ναι μια καλη ευκαιρια

ναι μπορείς 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...