Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

8 λεπτά πριν, AntonisKo είπε

Έχει πάρει τίποτα το μάτι σας για collectors του GT7?

 

Δεν νομίζω να υπάρχει, τουλάχιστον δεν έχουν πει κάτι.

https://blog.playstation.com/2021/09/21/gran-turismo-7-pre-order-items-and-25th-anniversary-edition-detailed/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλος το Iki Island, 8 ώρες περίπου μου πήρε με κάποια side quests. 

Προσωπικά θεωρώ το GOT ως το κορυφαίο exclusive της Sony όσον αφορά το story τουλάχιστον. Έμεινα πολύ ευχαριστημένος.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Grim Ripper είπε

Δεν νομίζω να υπάρχει, τουλάχιστον δεν έχουν πει κάτι.

https://blog.playstation.com/2021/09/21/gran-turismo-7-pre-order-items-and-25th-anniversary-edition-detailed/

Και εγώ το είδα, γι'αυτό και ρώτησα.

Ίσως είναι νωρίς ακόμα.

Μεγάλο fanboy της σειράς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε παλικαρια ειχα καποια παιχνιδια στο PS4 και τα εδωσα μαζι με την κονσολα πως μπορω να τα διαγραψω εντελως παο την συλλογη μου τωρα που πηρα το 5

Θελω να τα διαγραψω οχι να τα κρυψω και απορω γιατι μου εχει στην συλλογη μου τα παιχνιδια που δεν ειχα αγορασει απο το store αλλα τα ειχε σε δισκακια.

Παντως εχει υπερβολικη αργη ταχυτητα οταν κατεβαζεις παιχνιδι αλλαξα DNS  8.8.8.8   8.8.4.4 και πηρε τα πανω του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επανερχομαι για το Kena.Χθες μπορεσα να παιξω καμια ωρα ακομα και το αγαπησα.Πλεον το συστημα μαχης μου φαινεται πολυ ωραιο,το παιχνιδι ενω φαινεται να ειναι "παιδικο" στις μαχες ειναι δυσκολο και απαιτει αρκετα skills.Ο τεχνικος τομεας ειναι παρα πολυ καλος,οι εχθροι ειναι πανεμορφοι κ ετσι κ γινεται κ περισσοτερο σκοτεινο αργοτερα τοτε θα μπει στα αγαπημενα μου.Μη διστασετε να το παρετε εαν ειστε φαν zelda κτλ.Στα αρνητικα συναντησα ενα Bug οπου μετα απο slide σε πλαγια κολλησα σε βραχο κ δεν εφευγε με τιποτα ,οπως επισης σε τετοια σημεια κ γενικα στους αορατους τοιχους κ στο περιορισμενο animation του χαρακτηρα φαινεται οτι ειναι μικρη ομαδα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα παιδιά. Έχω ενα μικρό θέμα. Παίζω το God of War στο PS5 και μου έχει κρασαρει 2,3 φορές μεσα σε διάστημα ενός μήνα. Δεν είναι hard crash, με πετάει στο menu με ενα error και στέλνω report. Έχει συμβεί σε κανέναν αλλο;  Παρεπιπτόντως, έχω βγάλει 2 playthroughs στο demon souls και δεν μου παρουσίασε ποτέ πρόβλημα. Η κονσόλα βρίσκεται σε εντελώς ελεύθερο χώρο, δεν έχει πρόβλημα airflow

P. S.  Συνέβη μια φορά και στο Tekken 7

 

 

 

 

Επεξ/σία από TsAkira
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, TsAkira είπε

Καλημέρα παιδιά. Έχω ενα μικρό θέμα. Παίζω το God of War στο PS5 και μου έχει κρασαρει 2,3 φορές μεσα σε διάστημα ενός μήνα. Δεν είναι hard crash, με πετάει στο menu με ενα error και στέλνω report. Έχει συμβεί σε κανέναν αλλο;  Παρεπιπτόντως, έχω βγάλει 2 playthroughs στο demon souls και δεν μου παρουσίασε ποτέ πρόβλημα. Η κονσόλα βρίσκεται σε εντελώς ελεύθερο χώρο, δεν έχει πρόβλημα airflow

P. S.  Συνέβη μια φορά και στο Tekken 7

 

 

 

 

Errors και κολλήματα έχω πάρα πολύ καιρό να δω στο δικό μου, ενώ στο launch ήταν στην ημερησία με το αρχικό firmware και το Demons Souls.

1 ώρα πριν, LLLEFTERIS είπε

Βρε παλικαρια ειχα καποια παιχνιδια στο PS4 και τα εδωσα μαζι με την κονσολα πως μπορω να τα διαγραψω εντελως παο την συλλογη μου τωρα που πηρα το 5

Θελω να τα διαγραψω οχι να τα κρυψω και απορω γιατι μου εχει στην συλλογη μου τα παιχνιδια που δεν ειχα αγορασει απο το store αλλα τα ειχε σε δισκακια.

Παντως εχει υπερβολικη αργη ταχυτητα οταν κατεβαζεις παιχνιδι αλλαξα DNS  8.8.8.8   8.8.4.4 και πηρε τα πανω του.

Από τη στιγμή που έχεις τρέξει κάτι έστω και για 1 sec στον λογαριασμό σου θα εμφανίζεται στο library. Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να τα κρύψεις. Οτιδήποτε άλλο απαιτεί επικοινωνία με την sony για να στα διαγράψουν.

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, TsAkira είπε

Καλημέρα παιδιά. Έχω ενα μικρό θέμα. Παίζω το God of War στο PS5 και μου έχει κρασαρει 2,3 φορές μεσα σε διάστημα ενός μήνα. Δεν είναι hard crash, με πετάει στο menu με ενα error και στέλνω report. Έχει συμβεί σε κανέναν αλλο;  Παρεπιπτόντως, έχω βγάλει 2 playthroughs στο demon souls και δεν μου παρουσίασε ποτέ πρόβλημα. Η κονσόλα βρίσκεται σε εντελώς ελεύθερο χώρο, δεν έχει πρόβλημα airflow

P. S.  Συνέβη μια φορά και στο Tekken 7

 

 

 

 

Στο god of ward που το ειχα παιξει ,μου ειχε μαυρισει η κονσολα 2 φορες στην οθονη χωρις λογο.Επρεπε να την βγαλω απο την πριζα φαντασου ,και μετα ειχε αποθηκευσει που το ειχα αφησει κιολας..Μαλλον bug 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, TsAkira είπε

Καλημέρα παιδιά. Έχω ενα μικρό θέμα. Παίζω το God of War στο PS5 και μου έχει κρασαρει 2,3 φορές μεσα σε διάστημα ενός μήνα. Δεν είναι hard crash, με πετάει στο menu με ενα error και στέλνω report. Έχει συμβεί σε κανέναν αλλο;  Παρεπιπτόντως, έχω βγάλει 2 playthroughs στο demon souls και δεν μου παρουσίασε ποτέ πρόβλημα. Η κονσόλα βρίσκεται σε εντελώς ελεύθερο χώρο, δεν έχει πρόβλημα airflow

P. S.  Συνέβη μια φορά και στο Tekken 7

 

 

 

 

Εγω σε 8 μήνες το μόνο πρόβλημα που είχα ήταν στη beta του vangaurd. Το PS5 εκλεισε σε rest mode αφου το ειχα αφήσει στο game μετα απο ώρες και όταν το ανοιξα, ανοιξε στο game αλλα δεν μου έβλεπε τα controller. Επρεπε να πατησω το on/off να κλεισει το PS5 και έκλεισε και το game. Μετά όλα καλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, LLLEFTERIS είπε

Εχουμε Dolby Atmos και Dolby Vision η πολλα θελω;

2K support, DTSx, Dolby Atmos, Dolby Vision και VRR μονο στο Xbox Series δυστυχως, τιποτα απο αυτα δεν υποστηριζεται απο το PS5. ισως καποια μπουν στο μελλον, ισως και οχι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι μου λέει πως το πιο πιθανό από τα παραπάνω είναι το vrr, το οποίο και αυτο το εχουν αργησει χαρακτηριστικά πολυ. Δεν κόβω το Τζιμαρα να προτίθεται να πληρώσει δικαιώματα στη Dolby. Θα το είχε ήδη πραξει, εξ ου και σπρώχνουν τα δικά τους πρότυπα ήχου.. 

Σε άλλα νέα τωρα.

https://www.pushsquare.com/news/2021/09/naughty_dog_teases_all-new_content_for_the_last_of_us_day_2021

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...