Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 λεπτά πριν, stcp είπε

Καλημερα. Αν μπορει καποιος που προσθεσε εσωτερικο ssd να μας πει ποσο ευκολη ηταν η διαδικασια και αν καπου συναντησε δυσκολια. 

Καλημέρα. Είναι εξαιρετικά εύκολη η τοποθέτηση. Το μόνο που ίσως σε ζορίσει είναι η αφαίρεση του faceplate. Δεν είναι δυσκολο απλά θέλει τρόπο. Τα υπολοιπα είναι 2 βιδες υπόθεση.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επαιξα χθες PS5 μεσω Remote Play σε οθονη Ipad Pro 2021. Πως γινεται να δειχνει καλυτερο μεσω συμπιεσμενου streaming στα 720p απο οτι η 55αρα μου Sony 4K με VA Panel. Τοσο καλο ειναι το XDR Display Panel Που φοραει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, Ribopaido said:

https://www.skroutz.gr/s/27206159/LG-27GN800-B-Gaming-Monitor-27-QHD-2560x1440-144Hz.html
παιδια αξιζει ; Αλλα με το 1440 τι κανω;

με την καμία όμως.... πολλά λεφτά, για ένα monitor που ούτε καν 4Κ δεν είναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Ribopaido είπε

https://www.skroutz.gr/s/27206159/LG-27GN800-B-Gaming-Monitor-27-QHD-2560x1440-144Hz.html
παιδια αξιζει ; Αλλα με το 1440 τι κανω;

Εφόσον το ρωτάς στο thread του PS5, μάλλον ρωτάς για να κουμπώσεις την κονσόλα. Γενικά νομίζω η Sony δεν πολυψήθηκε με το 1440 οπότε λογικά θα είσαι ή 1080 ή 4Κ. Δεν αξίζει να δώσεις λεφτά το 2021 για 1080 πιστεύω σε τόσες ίντσες. Διορθώστε με άν κάνω λάθος δεν είμαι και 100% με τα updates της Sony

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Ribopaido είπε

https://www.skroutz.gr/s/27206159/LG-27GN800-B-Gaming-Monitor-27-QHD-2560x1440-144Hz.html
παιδια αξιζει ; Αλλα με το 1440 τι κανω;

Οχι μεχρι(και αν)βγει η Sony να επιβεβαιωσει μελλοντικα οτι υποστηριζει αυτη την ανάλυση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, Ribopaido είπε

https://www.skroutz.gr/s/27206159/LG-27GN800-B-Gaming-Monitor-27-QHD-2560x1440-144Hz.html
παιδια αξιζει ; Αλλα με το 1440 τι κανω;

Δε ξέρω για το GN800 αλλά το γνωστό απο το 19 μοντέλο GL850 (που έχω) έχει υποστήριξη για dowscalling και δεχεται 4k σήμα απο τις κονσολες τις σονυ (κ η εικόνα είναι μιά χαρά παρά το downscaling που κάνει). Μη περιμένεις HDR γιατί δεν έχει, είναι HDR10 που πρακτικά σημαίνει ότι θα προβάλει μεν τέτοιο σήμα αλλά δεν έχει δυνατότητες HDR. Αν είναι για PC use και είναι το ίδιο πάνελ με το GL850 είναι καλό μόνιτορ με καλό overdrive mode που παίζει 1 σε όλο το refresh range για freesync

 

3 ώρες πριν, Mr_Terror είπε

Η τοποθετηση ειναι ευκολη, η αγορα του ssd ειναι το δυσκολο.Πολλα χρηματα δυστυχως.

Καλά δε μας βιάζει και κανείς, περιμένετε τα PCIE 5.0 και όταν τα 4.0 είναι παλιό καρπούζι σε 1-1.5 χρόνο θα υπάρχουν καλά drives σε αναλογικά καλές τιμές. Με τα λεφτά που παίρνεις τωρα 1tb θα πάρεις 2tb σε κανενα χρονακι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, cac είπε

Έχω κατεβάσει παιχνίδια από το Store συν τα δικά μου και ήδη έχω γεμίσει. Τι προτείνεται?  Εσωτερικό σκληρό? Usb?  Τι κάνουμε? 

Για μένα απο την στιγμή που οι εσωτερικοι δίσκοι είναι ακόμα ακριβοί και για μένα λογικη έχει να βάλεις εσωτερικο δίσκο 2 ή 4 TB η μόνη λύση και φτηνη ειναι ένας εξωτερικός 2 ΤΒ και να κάνεις αντιγραφη τα PS5 game. Με τα game του 4 δεν θα έχεις πρόβλημα

Επεξ/σία από vorlon68
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, Mr_Terror είπε

η κονσόλα όταν είναι σε standby λειτουργεί κανονικά δλδ μπορεί να κατεβάζει ενημερώσεις κτλ με τον επεξεργαστή να δουλεύει. Δεν ξέρω αν είναι σωστό να την έχουμε με κάλυμμα. Καλά το χειμώνα σίγουρα δεν θα υπάρχει θέμα αλλά εδώ που τα λέμε καλοκαιρι που το βάζεις για τις σκόνες μάλλον είναι λάθος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...