Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, Mr_Terror είπε

Εννοειτε φιλε μου.Το καλυμμα θα μπει οταν ειναι εντελως κλειστη η κονσολα.

Ε ναι γιατι ενα καλυμμα χρειαζεται στην κονσολα ολο και καποιο περιστερι θα την κουτσουλησει ή απλα ειναι κριμα να χαλασει το χρωμα της απο τον ηλιο και τελος το βασικοτερο, να ειναι καθαρη απο σκονες οταν την βγαλεις εξω για βολτα. :P

Αληθεια τωρα? καλυμμα για την κονσολα για ποιον γαμημενο λογο χρειαζεται καλυμμα?

Επεξ/σία από icenex
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
53 λεπτά πριν, icenex είπε

Ε ναι ενα καλυμμα χρειαζεται στην κονσολα ολο και καποιο περιστερι θα την κουτσουλησει ή απλα ειναι κριμα να μουντωσει το χρωμα της απο την ηλιο και τελος το βασικοτερο να ειναι καθαρη απο σκονες οταν την βγαλεις εξω για βολτα. :P

Αληθεια τωρα? καλυμμα για την κονσολα για ποιον γαμημενο λογο χρειαζεται καλυμμα?

Τα πες όλα, τα ιδια σκεφτόμουν κ ακομα πιο πολύπλοκα χθες, κ ξερεις η πλακα είναι οτι είμαι στη διαδικασια αλλαγης οχήματος κ λεω να παρω κουκούλα να μη το κουτσουλανε κ να μη δίνει στόχο ( στο νεο αμαξι).  Μετα λεω οχου μωρέ  ποιος κάθετε να βαζει κ να βγάζει κουκούλες κ βλέπω το ποστ του φιλου κ αρχισα να νιωθω ενοχές οτι είμαι τεμπέλης, αλλοι κουκουλωνουν το ps5 κ γω βαριέμαι για κατι που αξίζει αρκετές χιλιάδες.

Απο την αλλη μπορω να τον καταλαβω τον φιλο αν πηρε πρόσφατα ps5 η θα παραλάβει σε λιγο καιρό τη λαχτάρα κ τη προσμονή του για το καλύτερο να το φροντίσει να παρει οτι μπλιμπλικια κυκλοφορούν οποτε δε μπήκα στη διαδικασια να γράψω για κουτσουλιές.

Αλώστε 2 ε 5ε να κάνει με τα μεταφορικά ας τα κάψει να κανει τη τρέλα του κ ας μη το κουκουλωσει ποτέ. Βεβαια Οση ευκολία κ γρήγοραδα δινουν οι νεες γενιές, κλικ κ άμεσο παιξικο απο κει που σταμάτησες, τοσο χρόνο θα χάνεις στο βαλε βγάλε κάλυμμα 

Επεξ/σία από sndev
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρειάζεται ένα κάλυμμα ανάλογα τις συνθήκες. Εγώ έχω κάνει ένα αυτοσχέδιο με το νάιλον που είχε στη συσκευασία και το σκεπάζω όταν δεν το λειτουργώ να προστατεύεται από τη σκόνη. Έχει ένα σωρό πτυχές εκ κατασκευής στα πλαστικά και είναι δύσκολο να το καθαρίζεις αν έχει ο χώρος πολύ σκόνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, icenex είπε

Ε ναι ενα καλυμμα χρειαζεται στην κονσολα ολο και καποιο περιστερι θα την κουτσουλησει ή απλα ειναι κριμα να μουντωσει το χρωμα της απο την ηλιο και τελος το βασικοτερο να ειναι καθαρη απο σκονες οταν την βγαλεις εξω για βολτα. :P

Αληθεια τωρα? καλυμμα για την κονσολα για ποιον γαμημενο λογο χρειαζεται καλυμμα?

Μπορει να σε γλυτωσει το καλυμμα απο ατυχηματα που γινονται χωρις να το καταλαβεις.Πχ απο αιχμηρο αντικειμενο να ερθει σε επαφη με τα πλαστικα της κονσολας να κανει ζημια.Εχω παθει τετοια ζημια που αν ειχε προστατευτικο καλυμμα δεν θα γινοταν ζημια.Η αν εχεις πιτσιρικια στο σπιτι που εχουν την ταση να πειραζουν τα παντα κατι μπορει να γλυτωσει το καλλυμα.Σου δινει την αισθηση ψευτοπροστασιας της κονσολας.Δεν ειναι εντελως αχρηστο το καλλυμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Διαφωνω κάθετα κ με τους 2 σάς, η κονσόλα θα τραβάει το μεγαλυτερο ογκο της σκόνης οσο δουλεύουν οι ανεμιστήρες αρα παίζεις αρα δε το φορας, κ στο φινάλε  βγάζεις τα πλαστικα 1 φορα το ετος κ τη καθαρίζεις, οσο για τα παιδια κ τα αιχμηρά αντικείμενα απλα δε βαζεις κοντα τους η χαμηλά τη κονσόλα , που κ να στη χαράξουν κλαιν πλαστικα είναι ουσιαστική ζημια δεν γίνεται.  Δλδ στην οθονη της  tv, τι προστασία να βάλεις που χαραζεται κ σπαει πιο εύκολα; 

 Anyway θα το ξαναπώ αλλιώς, εαν σε κανει να νιώθεις πιο safe που είναι το πιο σημαντικό  να τη πάρεις σιγα το εξοδο, προσωπικά απλα θεωρώ ότι δεν προστατεύει ουσιαστικά κ χάνεις την ευκολία της αμεσότητας 

Υπάρχουν κ τέτοιες λύσεις αν ψαξεις εχει κ σταντ που ίσως χωράει κ πισω απο τη τβ αν έχεις  χωρο ,πιο ακριβές βέβαια ,για να νε ψηλα κ μακρια απο παιδια 

 

Επεξ/σία από sndev
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαλτε το κάλυμα και μετα χωρις να το παρετε πρεφα, μανα, γυναικα, παιδί, πατήσει κατα λάθος το κοντρολ και ανοιξει το PS5 με την καποτα φορεμένη..........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, vorlon68 είπε

Βαλτε το κάλυμα και μετα χωρις να το παρετε πρεφα, μανα, γυναικα, παιδί, πατήσει κατα λάθος το κοντρολ και ανοιξει το PS5 με την καποτα φορεμένη..........

Ε, ναι, γεια σας...Commetron εκει? 

Αυτο το PS5 ουτε 2 μηνες δεν το'χω και καηκε! Ειναι δυνατον? Σαπια τα πουλατε?

😃

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η σκόνη απ' έξω δεν το πειράζει αισθητική είναι και την σκόνη μέσα την μαζεύει το κάθε μηχάνημα όταν δουλεύει.

Διαβάστε μια ιστορία, μου είχε ζητήσει φίλος να του βρω μια μονάδα υπολογιστή μεταχειρισμένη.

Βρίσκω μια την αγοράζω λέω κάτσε να την λύσω να την καθαρισω αλλαγή πάστας format  κλπ γιατί είναι η δουλειά μου.

Ανοίγω το καπάκι στο πλάι βλέπω ένα άσπρο σαν φίλτρο απορροφητήρα λέω καλά αυτό βρήκε να βάλει για φίλτρο; Δεν ήταν φίλτρο ήταν τρίχες από γάτες γιατί ξαπλωναν μπροστά στο κουτί λόγω ζέστης η θορύβου που τις νανούριζε και ο ανεμιστήρας του κουτιού έβαζε τις τρίχες μέσα.

Με έστειλε στην ταράτσα να το καθαρισω η γυναίκα μου.  🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πραγματικα μου φαινεται αδιανοητο να βαλεις στην κονσολα κατι τετοιο.Δηλαδη τι αιχμηρα αντικειμενα υπαρχουν στο σπιτι που πλησιαζουν την κονσολα?Μηπως καποιος απο εσας ειναι ο ψαλιδοχερης? Αν ναι να το πει βρε πουλακι μου εκεινος δικαιολογειται οσο για μικρα παιδια κτλ δεν θα το σωσει ενα καλυμμα εγω τουλαχιστον με 1+ ηλικια μωρο στο σπιτι που σημαινει περπαταει μπουσουλαει και πιανει και κατεβαζει οτι βρει κατω εχω κανει το εξης ειτε τα εχω κρεμασει ειτε δεν αφηνω κατι που να φτανει να το πιασει, κανενα καλυμμα δεν θα το σωσει το πλαστικο αν το μικρο το πεταξει κατω και αρχισει να το κοπαναει οπως κανει με οτι πιασει στα χερια του.

Οσο για την σκονη με καλυψαν οι απαντησεις πιο πανω γιατι η κονσολα μαζευει σκονη εσωτερικα οταν δουλευει αρα μιλαμε μονο για την σκονη στην επιφανεια που σημαινει ανετα μπορεις να βγαλεις μια στο τοσο τα πλαστικα και να τα πλυνεις.

Τεσπα περι ορεξεως κολοκυθοπιτα που λενε παντως οποιος το παρει του ευχομαι να το χρησιμοποιησει πανω απο 10 φορες γιατι αν με ρωτατε εμενα δεν το βλεπω να το φορατε παραπανω.

Επεξ/σία από icenex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω να την ανοιξω την κονσολα ενα μηνα,εχει πιασει σκονη και χεστηκα κιολας,σιγα μην κατσω να την νταντευω..Αν ειναι να χαλασει απο λιγη σκονη σορρυ αλλα κατι δεν κανει σωστα η sony

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα η κοπέλα μου την κονσόλα την χτυπάει κάθε Σάββατο που κάνει καθαριότητα με το κονταρι της σκούπας...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, LLLEFTERIS είπε

Η σκόνη απ' έξω δεν το πειράζει αισθητική είναι και την σκόνη μέσα την μαζεύει το κάθε μηχάνημα όταν δουλεύει.

Διαβάστε μια ιστορία, μου είχε ζητήσει φίλος να του βρω μια μονάδα υπολογιστή μεταχειρισμένη.

Βρίσκω μια την αγοράζω λέω κάτσε να την λύσω να την καθαρισω αλλαγή πάστας format  κλπ γιατί είναι η δουλειά μου.

Ανοίγω το καπάκι στο πλάι βλέπω ένα άσπρο σαν φίλτρο απορροφητήρα λέω καλά αυτό βρήκε να βάλει για φίλτρο; Δεν ήταν φίλτρο ήταν τρίχες από γάτες γιατί ξαπλωναν μπροστά στο κουτί λόγω ζέστης η θορύβου που τις νανούριζε και ο ανεμιστήρας του κουτιού έβαζε τις τρίχες μέσα.

Με έστειλε στην ταράτσα να το καθαρισω η γυναίκα μου.  🤣

Οι τρίχες και η σκόνη μαζεύονται όταν κάτι είναι σε λειτουργία. Το να έχεις κουκούλα για κάτι που κάθεται χωρίς να δουλεύει, δεν έχει νόημα. Στην τελική με ένα swiffer το περνάς και τέλος. Η πρόληψη βοηθάει σε αυτές τις περιπτώσεις, aka καθαρό σπίτι. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, sotirisl είπε

εμένα η κοπέλα μου την κονσόλα την χτυπάει κάθε Σάββατο που κάνει καθαριότητα με το κονταρι της σκούπας...

Εγω προβλέπω να χτυπάει κ εμένα με το κοντάρι κάθε Σάββατο όταν κάνει καθαριότητα με τ κοντάρι μολις ερθει η κονσόλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...