Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, stcp είπε

Να ρωτήσω όσους έχουν βάλει εσωτερικό SSD τι ταχύτητες πιάνετε? Εγώ έβαλα έναν Patriot gen4 και πιάνει 6100ΜΒ/sec, ενώ είναι "up to 7400MB/sec". Νομίζω ο εσωτερικός πιάνει αρκετά παραπάνω έτσι? Σκέφτομαι τα games που παίζουμε συχνά (οικογενειακώς) να τα έχω στον εσωτερικό, αυτά που παίζω πιο αραιά στον Μ2 (και αυτά που έχω τελειώσει ή παίζω σπάνια στον εξωτερικό, ως εχουν).

Νομίζω ο εσωτερικός που είχα διαβάσει κάπου έχει sequential γύρω στα 5.500, αλλά έχει proprietary 8κάναλο controller και για αυτό η sony ζητάει γρηγορότερα drives just in case.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 λεπτά πριν, d_gkal είπε

Τα παιχνίδια ps plus collection (πχ god of war, crash, untill down και λοιπά)  μπορούν να παίζουν εφόσον έχει λήξει η συνδρομή; 

Όχι, ισχύει ό,τι και με τα μηνιαία PS+ παιχνίδια.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παιδιά πριν 10 μέρες πήρα το PS5 και μου ήρθε το καινούριο μοντέλο , ξέρουμε ποιόν τύπο fan έχει ?

Επεξ/σία από Χαρμανης
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Χαρμανης είπε

παιδιά πριν 10 μέρες πήρα το PS5 και μου ήρθε το καινούριο μοντέλο , ξέρουμε ποιόν τύπο fan έχει ?

Ρωτάω γιατί έχω παρατηρήσει έναν πάρα πολύ μικρό θόρυβο κατα την διάρκεια παιχνιδιού και πιστεύω βγαίνει απο το φαν κάτι σαν μικρό βουητό αλλά δεν ειναι καθόλου ενοχλητικό ειναι γενικά τελείως αθόρυβη η κονσόλα.

Μν ανησυχείς μια χαρα ειναι όλα κάνουν αυτό το βουητό.αρκει να το ακούς μόνο οταν στήσεις αυτι στη κονσόλα και όχι από τον καναπε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, G4iwrgos είπε

Μν ανησυχείς μια χαρα ειναι όλα κάνουν αυτό το βουητό.αρκει να το ακούς μόνο οταν στήσεις αυτι στη κονσόλα και όχι από τον καναπε

Αυτό ακριβώς , το ακούω μόνο αν πάω και κάτσω δίπλα από την κονσόλα. 

Ο nidec λένε ότι βγάζει αυτού του είδους τον Θόρυβο αλλα δεν είναι τπτ το ανησυχητικό. Κατά τα άλλα το μηχάνημα πετάει.  Θα το δούμε και σε βάθος χρόνου 

1 ώρα πριν, d_gkal είπε

Ακούγεται θόρυβος αλλά είναι τελείως αθόρυβη η κονσόλα. Μάλιστα. 

Έχουμε και τους έξυπνους εδώ.  Αλίμονο 

Διάβασε Καλά τι γράφω σε παρακαλώ  και μην απαντάς αν δεν έχεις να πεις κάτι ουσιαστικό  πάρα μόνο να ειρωνευτεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, d_gkal είπε

Δεν είπα καμία εξυπνάδα. Ίσα ίσα. 

Γράφεις για τελείως αθόρυβη, όμως κάνει θόρυβο.... 

Τέλος πάντων. 

Μα είναι τελείως αθόρυβη γενικα .Εντάξει δεν γίνεται και να μην ακούγεται τπτ ,μηχάνημα Είναι.  Καταλαβαίνεις πως το εννοώ. 

Τεσπα δεν έγινε τπτ εμένα το ερώτημα αλλο ήταν ,  γιατι παρατηρείται γενικα coil whine που είναι φυσιολογικό . Δεν θα μαλωσουμε κιολας για τα μηχανήματα σιγά 

13 ώρες πριν, stcp είπε

Να ρωτήσω όσους έχουν βάλει εσωτερικό SSD τι ταχύτητες πιάνετε? Εγώ έβαλα έναν Patriot gen4 και πιάνει 6100ΜΒ/sec, ενώ είναι "up to 7400MB/sec". Νομίζω ο εσωτερικός πιάνει αρκετά παραπάνω έτσι? Σκέφτομαι τα games που παίζουμε συχνά (οικογενειακώς) να τα έχω στον εσωτερικό, αυτά που παίζω πιο αραιά στον Μ2 (και αυτά που έχω τελειώσει ή παίζω σπάνια στον εξωτερικό, ως εχουν).

Σχετικά με τον εσωτερικό m2 που έβαλες, τον έβαλες με ψύκτρα ή ετσι σκέτο? Αν και δεν πιστεύω θα έχει πολύ μεγάλη διαφορά αντέχουν γενικα  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρόνια παίκτης του προ από το pro evolution soccer 3. Με αυτό π διάβασα και είδα για το e football δε μπήκα καν στο κόπο να το κατεβάσω άσε π με είχε ξενερώσει το my club π για να πάρεις παίκτη έπρεπε να αγοράσεις πρώτα σκούτερ για την θέση π θες να πάρεις. Τεσπα η ερώτηση μ ειναι η εξης. Το φετινό το φιφα το έπαιξες κανενας μοιάζει με αληθινό ποδοσφαιρακι ?κάνει 70 80 ευρώ και θέλω πριν τα δώσω να έχω μια άποψη από κάποιον γνώστη του ποδοσφαίρου.  Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, Χαρμανης είπε

Σχετικά με τον εσωτερικό m2 που έβαλες, τον έβαλες με ψύκτρα ή ετσι σκέτο? Αν και δεν πιστεύω θα έχει πολύ μεγάλη διαφορά αντέχουν γενικα  

Ναι με ψυκτρα. Συνισταται (και απο τη Sony και απο την Patriot).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εσείς που λέτε οτι το PS5 κάνει θόρυβο είχατε ποτε PS4 fat, PS4 pro ή PS3? Όταν παίζετε εχετε το PS5 αγκαλία? Γιατί για να θεωρείτε κάτι θορυβώδες θα πρέπει να εισαι 2-2,5 μέτρα μακριά του και να σε ενοχλει.

Επεξ/σία από vorlon68
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, vorlon68 είπε

Εσείς που λέτε οτι το PS5 κάνει θόρυβο είχατε ποτε PS4 fat, PS4 pro ή PS3? Όταν παίζετε εχετε το PS5 αγκαλία? Γιατί για να θεωρείτε κάτι θορυβώδες θα πρέπει να ειναι 2-2,5 μέτρα μακριά του και να σε ενοχλει.

Δεν ειπα ότι κάνει θόρυβο τρελό δλδ κάτι ανησυχητικό.  Απλά ανεφερα ότι κάτι περίεργο ακούγεται και πάλι πολύ χαμηλά ισα ισα που λογικα είναι coil whine... Και ps4 pro είχα και οι διάφορες φυσικά είναι χαοτικές τι να λέμε τώρα.  Το ps4pro από ένα σημείο και μετά έκανε σαν αεροπλάνο αν και το είχα αλλάξει και δύο φορές πάστα..

Όπως και να έχει μηχανήματα είναι και δεν γίνεται να είναι τελείως αθόρυβα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα παντως το μονο που με ενοχλει ειναι οταν δουλευει το drive,κανει αρκετο θορυβο(το κλασσικο χςς που διαβαζει το δισκο) και ειμαι στα 2.80 μετρα ακριβως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, vorlon68 είπε

Εσείς που λέτε οτι το PS5 κάνει θόρυβο είχατε ποτε PS4 fat, PS4 pro ή PS3? Όταν παίζετε εχετε το PS5 αγκαλία? Γιατί για να θεωρείτε κάτι θορυβώδες θα πρέπει να ειναι 2-2,5 μέτρα μακριά του και να σε ενοχλει.

Νομίζω σε αρκετούς έκανε legit θόρυβο ο ανεμιστήρας ή είχαν coil whine. Πολλοί το βελτίωσαν με o-rings ή άλλαξαν ανεμιστήρες αλλα πρέπει να πιάνουν τα χέρια σου λίγο και να έχεις τα εργαλεία.

Επίσης το 2-2,5 μέτρα δεν βγαίνει απο κάπου imho. Εσύ παίζεις στα 2,5 μέτρα, άλλοι παίζουν σε οθόνη άλλοι πιο κοντά στην TV.

Κατα την άποψή μου δεν νομίζω οτι είναι σοβαρό το πρόβλημα γενικά με τον θόρυβο στο PS5, αλλα καλύτερα να αποφεύγουμε συγκρίσεις με το PS4 που οριακά απογειωνόταν :D Αυτό ήταν αληθινό πρόβλημα και δεν θα έπρεπε να υπάρχει in the first place

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...