Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ο καθενας εχει την αποψη του αλλα το να ακους τραβηγμενες αποψεις απο τα μαλλια γιατι καποιοι θελουν να δικαιολογησουν στον εαυτο τους-νιωσουν καλα με τις επιλογες τους πραγματικα καθε φορα που το βλεπω να γινεται με ξεπερναει.

Δηλαδη να αφησεις την κονσολα που σου επιτρεπει να παιζεις εστω και παλιους τιτλους με 60 καρε για να παιζεις στην παλια κονσολα στα 30 καρε που καθε φορα  που γυρνας την Ingame camera πρεπει να παρεις χαπι ναυτιας που λεει ο λογος.Και δεν μπηκα καν στην διαδικασια να αναφερω αλλα προτερηματα. Και ολα αυτα τα λεει καποιος που ειναι ακομη με ps4 pro.

Την δεδομενη στιγμη χιλιες φορες να δωσεις 500 ευρω για 5αρι παρα για 370 ευρω για 4 pro.Καλυτερη εμπειρια θα εχεις πως να το κανουμε και ειναι καλυτερο vfm.Για 130 ευρω...Και μην το παμε στα μεταχειρισμενα την κουβεντα γιατι το 5αρι θα το παρεις κουτα αρα μιλαμε να παρεις 4 καινουργιο οχι του μπαμπη που εχει να ξεσκονισει το δωματιο απο την κατοχη και καπνιζε παρεα με την κονσολα και το μισο τασακι εκανε βολτα πρωτα απο τα ανεμιστηρια της κονσολας.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, pictorino είπε

Αν σας καλύπτει το ps4 για ποιον λόγο δίνετε τόσα χρήματα για την καινούργια κονσόλα; Υπερκαταναλωτισμος; 

Ετσι έλεγα και εγω και δεν έκανα προπαραγγελία και τελικα το πήρα τον Μάρτιο και μετα έλεγα τι μ@λ@κια εκανα και δεν το προπαράγγειλα και πως μπορούσα τοσο καιρό με τα 30fps

Μην πω και για την ηρεμία χωρις τον θόρυβο του 4

Επεξ/σία από vorlon68
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Fulgore είπε

Εχει γραφτεί πόσες φορές στο εδώ θέμα ότι και ps4 pro να έχει κάποιος,μια χαρά νόημα έχει η αγορά ps5 για διάφορους λόγους,άλλα εσύ εκεί επιμένεις.

Για την ακρίβεια,έχει πολύ περισσότερο νόημα από ότι είχε η μετάβαση ps3 σε ps4.

Πλέον ως κάτοχος ps5 και ερχόμενος από pc  με 5950x+6900xt ,  φυσικά και αξίζει η μετάβαση από ps4 σε ps5. Μιλάμε για πραγματικο και ουσιαστικό upgrade.  Προσωπικά με έχει εντυπωσιάσει το μηχάνημα ευχάριστα. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την digital έκδοση.ξερετε αν μπορώ να πάρω κάποιο παιχνίδι μέσω κάποιας σελίδας σε φθηνετερη τιμή,όπως για παράδειγμα στον υπολογιστή?αν δεν επιτρέπονται τέτοιου είδους συζητήσεις ας μου στείλει κάποιος pm.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, paks είπε

Έχω την digital έκδοση.ξερετε αν μπορώ να πάρω κάποιο παιχνίδι μέσω κάποιας σελίδας σε φθηνετερη τιμή,όπως για παράδειγμα στον υπολογιστή?αν δεν επιτρέπονται τέτοιου είδους συζητήσεις ας μου στείλει κάποιος pm.

Οχι δε μπορείς. Αυτο που μπορείς, είναι να αγοράσεις καρτες psn 12 % φθηνότερα κ να αγοράζεις απο το store με αυτες θα δίνεις 43 ε κ θα πιστώνεσαι 50

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, icenex είπε

Ο καθενας εχει την αποψη του αλλα το να ακους τραβηγμενες αποψεις απο τα μαλλια γιατι καποιοι θελουν να δικαιολογησουν στον εαυτο τους-νιωσουν καλα με τις επιλογες τους πραγματικα καθε φορα που το βλεπω να γινεται με ξεπερναει.

Δηλαδη να αφησεις την κονσολα που σου επιτρεπει να παιζεις εστω και παλιους τιτλους με 60 καρε για να παιζεις στην παλια κονσολα στα 30 καρε που καθε φορα  που γυρνας την Ingame camera πρεπει να παρεις χαπι ναυτιας που λεει ο λογος.Και δεν μπηκα καν στην διαδικασια να αναφερω αλλα προτερηματα. Και ολα αυτα τα λεει καποιος που ειναι ακομη με ps4 pro.

Την δεδομενη στιγμη χιλιες φορες να δωσεις 500 ευρω για 5αρι παρα για 370 ευρω για 4 pro.Καλυτερη εμπειρια θα εχεις πως να το κανουμε και ειναι καλυτερο vfm.Για 130 ευρω...Και μην το παμε στα μεταχειρισμενα την κουβεντα γιατι το 5αρι θα το παρεις κουτα αρα μιλαμε να παρεις 4 καινουργιο οχι του μπαμπη που εχει να ξεσκονισει το δωματιο απο την κατοχη και καπνιζε παρεα με την κονσολα και το μισο τασακι εκανε βολτα πρωτα απο τα ανεμιστηρια της κονσολας.

 ειχα  ps4- pro -ps5 -Μου λες δλδ να παίξω ξανά τίτλους 3-4 ετών , στο ps5  που ειναι τώρα σε 60fps?  και αυτα ειναι μετρημενα στα δαχτυλα    , 2-δεν εχουν ακομα 4k 60 fps,  αρα τι next gen ,  μας πασαρουνε ?> ...  3- δεν ειναι ολοι fun n παιζουν. spiderman-ratchet  , τι μας μενει ? αναμονη για games και οχι remake,  1 -1,5  χρονο θα ασχολιηθω ξανα , 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εχω ξαναγραψει και παλιοτερα... για μενα τα 60 καρε και το ταχυτερο loading αξιζουν την αγορα της κονσολας. Απο την αλλη δεν ειχα ποτε ps4. 😋

Μολις τελειωσα Horizon και δεν μπορω να διανοηθω να παιζω αυτη την παιχνιδαρα στα 30 fps ή με μεγαλυτερο loading στο fast travel, respawning κτλ.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, kundi είπε

 ειχα  ps4- pro -ps5 -Μου λες δλδ να παίξω ξανά τίτλους 3-4 ετών , στο ps5  που ειναι τώρα σε 60fps?  και αυτα ειναι μετρημενα στα δαχτυλα    , 2-δεν εχουν ακομα 4k 60 fps,  αρα τι next gen ,  μας πασαρουνε ?> ...  3- δεν ειναι ολοι fun n παιζουν. spiderman-ratchet  , τι μας μενει ? αναμονη για games και οχι remake,  1 -1,5  χρονο θα ασχολιηθω ξανα , 

Οπότε 1 1.5 χρόνο δε θα παίξεις κάποιο παιχνίδι αφου είσαι καλυμμένος απτα παλιότερα . Σε βάθος  1 1.5 χρονου δεν θα έχει κατι που να σε ενδιαφέρει, γτ εαν έχει η έχεις κάποιο παλιότερο να ασχοληθείς (δεν λεω να ξανασχοληθεις) , θα συμβιβαστείς με χ5 loading time + f16 πανω απο το κεφαλι σου κ πιθανόν χαμηλότερα γραφικά απόδοση κ αυτο απλα για να ξαναεπενδυσεις 500 ε 2 χρονια μετά. Οκ περαν της προσωρινής ρευστότητας του 500αρικου δε βλεπω καποιο αλλο κερδος με δεδομένο οτι ασχολησε με το άθλημα,  εαν απλα εισαι περαστικός πράττεις πολυ σωστά 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, kundi είπε

 ειχα  ps4- pro -ps5 -Μου λες δλδ να παίξω ξανά τίτλους 3-4 ετών , στο ps5  που ειναι τώρα σε 60fps?  και αυτα ειναι μετρημενα στα δαχτυλα    , 2-δεν εχουν ακομα 4k 60 fps,  αρα τι next gen ,  μας πασαρουνε ?> ...  3- δεν ειναι ολοι fun n παιζουν. spiderman-ratchet  , τι μας μενει ? αναμονη για games και οχι remake,  1 -1,5  χρονο θα ασχολιηθω ξανα , 

Ναι ολα αυτα δεν αξιζουν να κανεις downgrade στην κονσολα... god of war στα 60 καρε ειναι απολαυση και ποσοι αλλοι τιτλοι που γινονται καινουργιο παιχνιδι στην ουσια αν τα παιξεις στα 60 καρε..

Ο μονος λογος να σκεφτει καποιος να δωσει το 5αρι ειναι για να παρει τα λεφτα του πισω, μιας και ανετα την πουλαει και 500 ευρω και μεταχειρισμενη που ειναι ωστε στο μελλον να αγορασει καλυτερο revision και αυτο αν εχει το 4αρι να καθεται.Το να πουλησεις 5αρι και να πας σε 4 ειναι οτι χειροτερο μπορει να κανει καποιος.Αν μιλας για οποιον εχει ηδη 4αρι μπορω να σου πω με το χερι στην καρδια οτι περιμενω πως και πως την μερα να παω σε 5αρι αλλα δυστυχως διαφορες μεταβλητες δεν με αφηνουν να κανω ενα τετοιο βημα και τα λεω αυτα και ας ειχα μονο παιχνιδια του 4 να παιζω τον πρωτο χρονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, sndev είπε

Οχι δε μπορείς. Αυτο που μπορείς, είναι να αγοράσεις καρτες psn 12 % φθηνότερα κ να αγοράζεις απο το store με αυτες θα δίνεις 43 ε κ θα πιστώνεσαι 50

Με το game sharing μπορούμε δύο κάτοχοι του ps5 disk/digital να παίξουμε για παράδειγμα το fifa 22 ο ένας offline και ο άλλος online?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, paks είπε

Με το game sharing μπορούμε δύο κάτοχοι του ps5 disk/digital να παίξουμε για παράδειγμα το fifa 22 ο ένας offline και ο άλλος online?

Ναι μπορειτε μαλιστα κ ονλινε σαν να χετε αγοράσει κ οι 2 το παιχνιδι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, mikele13- είπε

Στο ps5 όταν προσθέτουμε τον λογαριασμό φίλου (ο οποίος έχει ps4)για να ισχύει το gameshare ποια είναι τα βήματα οεεεοοοο???

Ο φίλος σου έχει PS plus; Αν ο λογαρισμός του φίλου πάρει τα παιχνίδια του PS Plus collection προσοχή να μην φάει ban το PS5. Αν ενδιαφέρεσε ο φίλος να παίζει τα παιχνίδια σου, νομίζω ο πιο απλός τρόπος είναι να κάνεις το PS4 του, την primary PS4 κονσόλα σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εγώ που ήθελα χρόνια κονσόλα την απέφευγα ερχόμενος από PC λόγω των 60fps. Συγκεκριμένα δεν με νοιάζει να έχει τέλεια γραφικά, να μην έχει fps drops θέλω και να μην έχει tearing.

Με το PS5 μπορώ να πω ότι μέχρι τώρα είμαι full ικανοποιημένος. Μπορώ να καταλάβω κάποιον που τον δεν νοιάζουν τα fps και έχει ήδη PS4pro να λέει ότι δεν έχει κάτι ακόμα νέο να δεί, αλλά και εγώ συμφωνώ ότι μόνο και μόνο για τα 60fps (που φαίνεται ότι ήρθαν για να μείνουν) και δεδομένου ότι έρχονται νέα παιχνίδια και ότι δεν νομίζω να πέσει η τιμή για κανα χρόνο ακόμα τουλάχιστον, αξίζει να το πάρει κάποιος από τώρα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...