Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 ώρες πριν, kalliosmanos είπε

οση ωρα κιαν προσπαθησα να παιξω με το μικρο. σε 3 διαφορετικα παιχνιδια και μετα απο 3,4 restart επισης

 

Για όποιον ενδεχομένως συναντήσει παρόμοιο πρόβλημα, διαγραφή των χειριστηρίων και επανασύνδεση έλυσε το θέμα. Άσχετο. Το overcooked του plus τελικά έγινε το αγαπημένο couch coop  του γιου μου. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

13 ώρες πριν, kalliosmanos είπε

Για όποιον ενδεχομένως συναντήσει παρόμοιο πρόβλημα, διαγραφή των χειριστηρίων και επανασύνδεση έλυσε το θέμα. Άσχετο. Το overcooked του plus τελικά έγινε το αγαπημένο couch coop  του γιου μου. 

Πρόσεχε μην φύγει κανένα χειριστήριο στην τηλεόραση! Μέχρι και αιτία χωρισμού είναι το συγκεκριμένο game. 😛 😛

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθώς είμαι γνωστός για την αγάπη μου προς το χβοχ ξεκινάω έτσι για να πω πως δεν έχω καμία πρόθεση να δημιουργήσω φλειμ, παρολα αυτά έχω την εξης ερώτηση που δεν την απαντούν τα άρθρα που ανεβάζετε: Γιατί τραβάει τόσο ζόρι η Σονυ με τα faceplates? Έχει τα δικά της και της κάνουν cannibalize τα rev streams?Αν τα αλλαξεις χάνεις την εγγύηση όποτε μετά δεν στο φτιάχνει αν πάθει κάτι; Φοβάται μην βγάλει και ο κάθε πικραμενος με οτι IP θέλει (ας πουμε Batman) και μετά γυρίσει η μαμά εταιρία του ΙΡ μπούμερανγκ στη Σονυ; Τι παίζει;  

  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, hexenlord είπε

Καθώς είμαι γνωστός για την αγάπη μου προς το χβοχ ξεκινάω έτσι για να πω πως δεν έχω καμία πρόθεση να δημιουργήσω φλειμ, παρολα αυτά έχω την εξης ερώτηση που δεν την απαντούν τα άρθρα που ανεβάζετε: Γιατί τραβάει τόσο ζόρι η Σονυ με τα faceplates? Έχει τα δικά της και της κάνουν cannibalize τα rev streams?Αν τα αλλαξεις χάνεις την εγγύηση όποτε μετά δεν στο φτιάχνει αν πάθει κάτι; Φοβάται μην βγάλει και ο κάθε πικραμενος με οτι IP θέλει (ας πουμε Batman) και μετά γυρίσει η μαμά εταιρία του ΙΡ μπούμερανγκ στη Σονυ; Τι παίζει;  

Σίγουρα μα σίγουρα θα βγάλουν τα δικά τους. Και προφανώς θα χτυπήσουν τιμές στο θεό για 2 κομμάτια πλαστικό, όπως θα έκαναν όλοι.

Γενικά το συγκεκριμένο μάρκετ είναι απο αυτά που έχουν profit margin πάνω απο 95% της τιμής. Λογικά θα φτιάχνουν/στέλνουν τα faceplates για 2e to κομμάτι και θα χτυπάνε εξευτελιστικό κέρδος. Δεν το βλέπω παράλογο σαν business προσωπικά αν και με τις μηνύσεις, θα κάνουν μια τρύπα στο νερό με τα 1000άδες που θα βγούνε στο ebay απο τα υπόγεια της Κίνας :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, hexenlord είπε

Καθώς είμαι γνωστός για την αγάπη μου προς το χβοχ ξεκινάω έτσι για να πω πως δεν έχω καμία πρόθεση να δημιουργήσω φλειμ, παρολα αυτά έχω την εξης ερώτηση που δεν την απαντούν τα άρθρα που ανεβάζετε: Γιατί τραβάει τόσο ζόρι η Σονυ με τα faceplates? Έχει τα δικά της και της κάνουν cannibalize τα rev streams?Αν τα αλλαξεις χάνεις την εγγύηση όποτε μετά δεν στο φτιάχνει αν πάθει κάτι; Φοβάται μην βγάλει και ο κάθε πικραμενος με οτι IP θέλει (ας πουμε Batman) και μετά γυρίσει η μαμά εταιρία του ΙΡ μπούμερανγκ στη Σονυ; Τι παίζει;  

Σίγουρα κάποια στιγμή θα βγάλει δικά της. Μπορει π.χ. να βγάλει συλλεκτική έκδοση το Uncharted 5 και μαζι να σου δίνει και faceplates του παιχνιδιού. (Βάζω ιδέες στην Sony 😂😂😂)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vorlon68 είπε

Σίγουρα κάποια στιγμή θα βγάλει δικά της. Μπορει π.χ. να βγάλει συλλεκτική έκδοση το Uncharted 5 και μαζι να σου δίνει και faceplates του παιχνιδιού. (Βάζω ιδέες στην Sony 😂😂😂)

Αυτά τα έχουν σκεφτεί πριν καν αρχίζουν να σχεδιάζουν την τελική του μορφή, για να βγήκε έτσι για μένα ήταν σίγουρα στα "προαπαιτούμενα" της σχεδίασης το να έχει αποσπώμενα faceplates. Δεν βγήκε με αυτά έτσι στην τύχη 😉

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, _Biohazard_ είπε

Αυτά τα έχουν σκεφτεί πριν καν αρχίζουν να σχεδιάζουν την τελική του μορφή, για να βγήκε έτσι για μένα ήταν σίγουρα στα "προαπαιτούμενα" της σχεδίασης το να έχει αποσπώμενα faceplates. Δεν βγήκε με αυτά έτσι στην τύχη 😉

Σκεψου σε συμβουλιο της Σονυ, μια μερα αφου η dbrand, εβγαλε τα faceplates:

-Ρε μαλακες, πως δεν το ειχαμε σκεφτει εμεις αυτο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεσα στην Sony δεν δουλεύει κάποιος από μας φαντάζομαι για να γνωρίζουμε τι θα κυκλοφορήσει η εταιρεία μελλοντικά και άρα ποιοι είναι οι λόγοι.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Μεσα στην Sony δεν δουλεύει κάποιος από μας φαντάζομαι για να γνωρίζουμε τι θα κυκλοφορήσει η εταιρεία μελλοντικά και άρα ποιοι είναι οι λόγοι.

Καλά δεν χρειάζεται και πτυχίο οικονομικών των επιχειρήσεων για το  συγκεκριμένο ^_^

Επεξ/σία από chncynic
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί η Sony να έχει σκοπό μελλοντικά να κυκλοφορήσει και άλλες εκδόσεις της κονσόλας πέραν από έξτρα faceplates  ή μπορεί να θέλει να βγάλει πχ skins/stickers για αυτή,όταν βελτιωθεί η παραγωγή.

Μόνο υποθέσεις μπορεί να κάνει κάποιος που δεν οδηγούν κάπου.

Το μόνο σίγουρο είναι ότι το κάνει γιατί θέλει να εποφεληθεί η ίδια οικονομικά από αυτό. Με ποιους τρόπους συγκεκριμένα,θα δούμε στο μέλλον.

Αυτή την στιγμή  υπάρχει το σημαντικότερο θέμα της διαθεσιμότητας των κονσολών και των νέων κυκλοφοριών που εκκρεμούν. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το PS5 έσπασε το σερί των πωλήσεων στην Αμερική του switchn που το είχε για 33 μήνες

Το PS5 βάζει τέλος στο σερί 33 μηνών του Switch στην κορυφή των αμερικανικών charts 

https://unboxholics.com/news/gaming/87834-to-ps5-vazei-telos-sto-seri-33-minon-tou-switch-stin-koryfi-ton-amerikanikon-charts

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...