Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 11


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, ultraex2003 είπε

νεο update  για τους  Beta Channel & Release Preview  22000.348 

https://blogs.windows.com/windows-insider/2...eview-channels/

 

 

ναι  το εχω και εγω  αλλα στο μαυρο φοντο δε φαινεται σχεδον καθολου  σε μενα δε μπορω να το διακρινω

αν δε μου το εδειχνες στο ανοικτοχρωμο δε θα το εβλεπα ποτε 

xddcfdfcffc.jpg.9b8297088fa123dd6c9b6c270f71644a.jpg

ελπίζω να μην είσαι ψυχαναγκαστικός και σε κατέστρεψα... γιατί εμένα όλο εκεί πάει το μάτι μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα παιδιά, έχω ένα λαπτοπ της toshiba satelite dynabook έβαλα τα 11 από τα 10 που ήμουν και όταν κάνω επανεκκίνηση σβήνει τελείως το λαπτοπ και ξανά  ανοίγει είναι κάποιο bug από τα 11; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμάστε που είχα αναφέρει ένα κόλλημα που υπάρχει στον File Explorer (αργό άνοιγμα στους φακέλους, αργό άνοιγμα σε μικρά αρχεία τύπου .txt κα) στο σύστημα που έχω στην υπογραφή μου; 

Ενώ είχα κάνει πριν κάποιο διάστημα το upgrade στο MateBook D14 εκεί δεν είχα κανένα μα κανένα πρόβλημα. 

Εχθές έκανε ένα Update και το Laptop απλά σέρνεται στο κομμάτι αυτό. Με το ζόρι ανοίγει φακέλους και ότι λέω παραπάνω. 

Ούτε να εκνευριστω δεν μπορώ πλέον με αυτούς.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία τα 11 αλλά θέλουν δουλειά ακόμη. Τελικά μετά από 1 μήνα δοκιμής, λέω να επιστρέψω στα 10ρια. Πως επιστρέφω; Τσ 11 τα είχα περάσει σαν update πάνω από τα 10 (home edition)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, broxopios είπε

Πως επιστρέφω;

Η επιστροφή ισχύει για 10 μέρες από την αναβάθμιση.

Τώρα αν υπάρχει άλλος τρόπος θα δούμε τι θα πουν άλλα μέλη...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, baspax1 είπε

Εμενα Οκ μου φαίνοντε που τα εγκατέστησα, αλλα κάτι γίνεται με την διαχείρηση της μνήμης , θεωρω αρκετα τα 30% σε Idle,
image.png.f7bdfec2bde13e3b1734e4dc1d1e3138.pngimage.png.cfe7999050e8e54c64bf55b17ce3a09a.png
 

 

Τρέχεις κάποιο AV στο παρασκήνιο; Σε εμένα τρέχει το BitDefender και μια σελίδα στον Edge. Και αυτή είναι η χρήση RAM. Μάλλον τα 11 έχουν και αυτό το πρόβλημα...

RAM.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, _Theo_ είπε

 

Τρέχεις κάποιο AV στο παρασκήνιο; Σε εμένα τρέχει το BitDefender και μια σελίδα στον Edge. Και αυτή είναι η χρήση RAM. Μάλλον τα 11 έχουν και αυτό το πρόβλημα...

RAM.jpg


Οχι , το Default των Windows, μιλαμε για 2 gb περισσότερη μνήμη! 
 

Screenshot 2021-11-22 145222.png

Screenshot 2021-11-22 145253.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γιατί θέλετε να είναι χαμηλά η ram αφού 16GB έχετε. Αν χρειαστεί το MS θα κάνει διαχείριση. Αν υπήρχε leak θα έφτανε πολύ πιο πάνω. Για την ιστορία εμένα σε idle χωρίς τίποτα (rgb cr@p, corsair icue, afterburner, κτλ) είναι στο 20%..

Υ.Γ. Clean install όχι upgrade από τα 10αρια.

Επεξ/σία από ioannis__
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, ioannis__ είπε

Γιατί θέλετε να είναι χαμηλά η ram αφού 16GB έχετε. Αν χρειαστεί το MS θα κάνει διαχείριση. Αν υπήρχε leak θα έφτανε πολύ πιο πάνω. Για την ιστορία εμένα σε idle χωρίς τίποτα (rgb cr@p, corsair icue, afterburner, κτλ) είναι στο 20%..

Υ.Γ. Clean install όχι upgrade από τα 10αρια.

Γιαυτο ακριβώς , για το οτι πρεπει να εχω το πολύ 20% και οχι 33% και ναι δυστυχώς clean installation εκανα..
Μου καθετε ασχημα να αρχίζω με 16gb??? μνημη απο τα 33 και να ανοιγω εναν chrome και να πηγαινω στον θεο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε καθαρη εγκατασταση, μετα απο restart εχω 17% usage απο τα 16gb (με μερικα προγραμματα που ξεκινανε στο startup οπως LGhub, windows defender κτλ).
Ανοιξα 30 tab στον chrome οπου το ενα παιζει video και ειμαι στο 35% δηλαδη εχει φαει 5,5GB.
Κοινως, δεν παει τιποτα στον θεο. Για να την τρωμε την εχουμε την μνημη, οχι για να καθεται, ασε που υπαρχει και το page pool.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...